Потврдена казната за Јохан Тарчуловски, останува во затвор

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Ајмо сега песни, ќе склепиме и за "Комитов" - рекетар, кој сон сонувал како мал. Сон да станит как негов идол. Идол негов Аркан, со многуте тигри убави. Убави лични бенгалски. Аркан идол на мариовецот.

Јас викам и Бетовен да беше жив, симфонија ќе му посветеше, на храброста и патриотизмот. :)
ај не го поти:nenene:
да беше како што се кажуваш леберален албанец,мултиетничар,човек со некој си европски вредности,и и мислиш добро на Македонија-ЌЕ БАРАШЕ И ЗАТВОР и за ДРУГИТЕ-да те потсетам ТЕРОРИСТИТЕ
но бидејќи ти си обично дете од племе илирско дарданско и самиот не знаеш уште што не си,ќе си останеш обично шЌиптарче!!!
така ако немаш намера да ја читаш песната,поштеди не од твоите СКАПОЦЕНИ и ДРАГОЦЕНИ коментари и ПЕЈ си ја Приштина,Тирана,Скопје ......зашто можеби ќе сакаш таа некогаш да ти биде последна песна што ќе ја запеш:toe:

--- надополнето ---

/gone/87 напиша:
ај не го поти:nenene:
да беше како што се кажуваш леберален албанец,мултиетничар,човек со некој си европски вредности,и и мислиш добро на Македонија-ЌЕ БАРАШЕ И ЗАТВОР и за ДРУГИТЕ-да те потсетам ТЕРОРИСТИТЕ

но бидејќи ти си обично дете од племе илирско дарданско и самиот не знаеш уште што не си,ќе си останеш обично шЌиптарче!!!
така ако немаш намера да ја читаш песната,поштеди не од твоите СКАПОЦЕНИ и ДРАГОЦЕНИ коментари и ПЕЈ си ја Приштина,Тирана,Скопје ......зашто можеби ќе сакаш таа некогаш да ти биде последна песна што ќе ја запеш:toe:
Аркан не ми е идол,Аркан не ја БРАНЕШЕ неговата ТАТКОВИНА,АРКАН е исто гомно како и вашиоте УЧКи...........сега малку ти е појасно кој со кого го рамниш или ќе БИДЕ ЈА ТО НЕ ЗНАМ

--- надополнето ---

Ајмо сега песни, ќе склепиме и за "Комитов" - рекетар, кој сон сонувал како мал. Сон да станит как негов идол. Идол негов Аркан, со многуте тигри убави. Убави лични бенгалски. Аркан идол на мариовецот.

Јас викам и Бетовен да беше жив, симфонија ќе му посветеше, на храброста и патриотизмот. :)
Гориш ли свеќо недогорена
во мртвило ладно
гради што стегаш
Се молиш ли мајко
неродена
во Црква несозидана
Плачеш ли либе
нељубено
во постела црна развеана
Се сеќаваш ли Македонијо
распарчана
на синот ти Јохана.
Се сеќаваш ли Македонијо
на утрата во кои
разулавените ти го
кидаа срцето
ти убиваа синови.
Се сеќаваш ли на ноќите
полни со пискотници и плач
кога ги носеа мртвите
дома..
Се сеќаваш ли дека тогаш
едно младо момче
застана и кажа не ..
Појде да те брани
од душманите бесни
Ене сега гледаш
душманите на кула
барјак вејат
на тебе ти се смејат.
Јунакот во зандани
европски гние
а каде сме ние.
Се срамиш ли Македонијо
на неправдата гнасна
кога секое
утро без него се будиш..
Ти текнува ли некогаш
дека има мајка
либе си има …
Македонијо како можеш
да спиеш
кога детето ти го нема..
Како можеме сите ние
живот да живееме
кога Јохан го нема..
Гориш ли свеќо недогорена
Се молиш ли мајко неродена
Плачеш ли либе нељубено
Се срамиш ли Македонијо!?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
ај не го поти:nenene:
да беше како што се кажуваш леберален албанец,мултиетничар,човек со некој си европски вредности,и и мислиш добро на Македонија-ЌЕ БАРАШЕ И ЗАТВОР и за ДРУГИТЕ-да те потсетам ТЕРОРИСТИТЕ
но бидејќи ти си обично дете од племе илирско дарданско и самиот не знаеш уште што не си,ќе си останеш обично шЌиптарче!!!
така ако немаш намера да ја читаш песната,поштеди не од твоите СКАПОЦЕНИ и ДРАГОЦЕНИ коментари и ПЕЈ си ја Приштина,Тирана,Скопје ......зашто можеби ќе сакаш таа некогаш да ти биде последна песна што ќе ја запеш:toe:



Има какви такви докази за тоа дека некој по наредба рецимо на некој (Али, Г'зим Острени, Робертсон, Ганди, Клинтон) извршавал убиства над невини родители и татковци на малолетни деца, пред нивни очи?
За оваа "Комитската" офца има. Има за овие терористиве? Мавровски пролетери итн, сум чул јас за тоа, но од кај да знам дека тоа не го сториле некои странски служби, можда Македонски тајни служби.

Доказ бе другар доказ. Тоа не ви иде од рака. Кога треба да се аргументира нештото. Дај доказ, јас ќе бидам првиот што ќе креирам петиција, за носење во Хаг.

На крај да, ќе си останам Шќиптарче, како што ти ќе си останеш Маќедонче, па дури и ако државата ти ја прекрстат во Уганда.

Аркан не ми е идол,Аркан не ја БРАНЕШЕ неговата ТАТКОВИНА,АРКАН е исто гомно како и вашиоте УЧКи...........сега малку ти е појасно кој со кого го рамниш или ќе БИДЕ ЈА ТО НЕ ЗНАМ
Абе шут, не мислев за тебе, туку за офцата 12 годишна. Две раце се малку да се изброи казната. ;)

--- надополнето ---

Се срамиш ли Македонијо!?[/B][/SIZE]
Сам треба да си одговориш на ова! (а пред тоа, какви криминалци-рекетари, маалски идиоти, со амбиции да станат мафијаши, одбираш за национални херои)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.406
Поени од реакции
79.344
Има какви такви докази за тоа дека некој по наредба рецимо на некој (Али, Г'зим Острени, Робертсон, Ганди, Клинтон) извршавал убиства над невини родители и татковци на малолетни деца, пред нивни очи?
За оваа "Комитската" офца има. Има за овие терористиве? Мавровски пролетери итн, сум чул јас за тоа, но од кај да знам дека тоа не го сториле некои странски служби, можда Македонски тајни служби.

Доказ бе другар доказ. Тоа не ви иде од рака. Кога треба да се аргументира нештото. Дај доказ, јас ќе бидам првиот што ќе креирам петиција, за носење во Хаг.
Ти си единствен што тврди дека нема докази за хашките случаи. Докази има. Ти дали не го знаеш тоа или се праиш на удрен - твоја работа.

1.Не ли ти е малку чудно, да нема докази, а до Хаг стигнале. Тие досијеа се стигнати во Хаг со опис и докази, а не со измишљотини. Ако беше така во Хаг ќе идеа секој ден милион глупости.
Хаг не рече - ви ги враќаме зашто нема докази, туку ви ги враќаме вашите судови да ги процесуираат.

2.Никој од УЧК не вика - нема докази, туку бараат случаевите да се стават под капата на амнестијата од 2001.

Со име и презиме (и докази) се знаат сите кои учествуваа во т.н. хашки случаи. Точно се знае, на пример кој им ставаше на работниците од маврово стапови во анус и после ги тераше да лижат, кои беа албанските херои кои ги малтретираа и ги тераа орално да општат меѓу себе, овие несреќни луѓе... Вие гласавте токму за еден од нив и го направивте пратеник, што е врв на лицемерието кое го покажувате. Вие имате 40 невладини организации (+ политички партии во и вон власта) кои бараат овие (луѓе ли да ги наречам) да бидат амнестирани.
Тука треба Македонецот да се почеша по глава, веќе еднаш, да сфати со кого си има работа и да преземе нешто. Јас тоа си го знам и одамна преземам нешто, но тоа е друга тема.

Kaj си чул дека нема докази?

А Јохан, Јохан не знам што направил, ама ако намерно убивал цивили - треба да одговара.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Мене не ми е јасно зошто Македонија го има потпишано МХП?Туку ајде можеби за влез во НАТО го бараат (чисто сумљам САД не е потписничка на МХП).Зошто истото МХП не важи и за албанските терористи кој се понашаа крајно нехумано со македонските цивили (играа икс-точка на нивните грбови,му ставаа појас нареден со Ц4 и ги детонираа,играа пикадо на нив и сл.) и зошто истите се амнестирани и се во собранието на Македонија?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.406
Поени од реакции
79.344
Мене не ми е јасно зошто Македонија го има потпишано МХП?Туку ајде можеби за влез во НАТО го бараат (чисто сумљам САД не е потписничка на МХП).Зошто истото МХП не важи и за албанските терористи кој се понашаа крајно нехумано со македонските цивили (играа икс-точка на нивните грбови,му ставаа појас нареден со Ц4 и ги детонираа,играа пикадо на нив и сл.) и зошто истите се амнестирани и се во собранието на Македонија?
Најповеќе затоа што Македонците се лајави крелци што знаат само по форуми да лаат, наместо да преземат нешто.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ти си единствен што тврди дека нема докази за хашките случаи. Докази има. Ти дали не го знаеш тоа или се праиш на удрен - твоја работа.

1.Не ли ти е малку чудно, да нема докази, а до Хаг стигнале. Тие досијеа се стигнати во Хаг со опис и докази, а не со измишљотини. Ако беше така во Хаг ќе идеа секој ден милион глупости.
Хаг не рече - ви ги враќаме зашто нема докази, туку ви ги враќаме вашите судови да ги процесуираат.

2.Никој од УЧК не вика - нема докази, туку бараат случаевите да се стават под капата на амнестијата од 2001.

Со име и презиме (и докази) се знаат сите кои учествуваа во т.н. хашки случаи. Точно се знае, на пример кој им ставаше на работниците од маврово стапови во анус и после ги тераше да лижат, кои беа албанските херои кои ги малтретираа и ги тераа орално да општат меѓу себе, овие несреќни луѓе... Вие гласавте токму за еден од нив и го направивте пратеник, што е врв на лицемерието кое го покажувате. Вие имате 40 невладини организации (+ политички партии во и вон власта) кои бараат овие (луѓе ли да ги наречам) да бидат амнестирани.
Тука треба Македонецот да се почеша по глава, веќе еднаш, да сфати со кого си има работа и да преземе нешто. Јас тоа си го знам и одамна преземам нешто, но тоа е друга тема.

Kaj си чул дека нема докази?

А Јохан, Јохан не знам што направил, ама ако намерно убивал цивили - треба да одговара.
Кој се бе тие? Кој се тоа тие што терале стап наквасен со гомна да се лиже. Кој се тие? Кој тоа го потврди? Каква врска рецимо има ОНА со тоа?
Можда тоа се некои поединци кои што немаат врска со ОНА? Можда тоа се клинкури пуштени од некоја тајна служба.

Патем, ако Македонските политичари и дипломати за време на 2001 година, за време на "кроењето" на рамковниот договор се ДОГОВОРИЛЕ да сите до еден учесници во тој рат 2001 година од страна на ОНА, никој никому не му крив. (иако јас сепак сум за да се апсат)
Ако на Македонските политичари инетелектуалните способности и смислата за концепт и стратегија не им се јака страна, па за да знаат дека на крај ќе го јадат нивни "претставници", пак јас не сум виновен за тоа.

Патем, за хашките случаи како за сите случаеви други, се отвора постапка, се бараат докази. Во Хаг беше и Рамуш Харадинај (одма сега ќе јадат лајна за релевантноста на неговите докази пред судот, националистите) па беше исто така пуште како НЕВИН. Пред ХАШКИОТ трибунал исто така и Србската претседателка беше исто така, и го забораив името, ми се чини во Босна имаше некакви дејствија, исто така се ослободи.

За разлика од тоа, Јохан (не се осмелувам да го истоветам со Бах), е осуден. Се додека некој не биде осуден, доказите се 50%-50%. Дали ме разбираш?

--- надополнето ---

Едит.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Има какви такви докази за тоа дека некој по наредба рецимо на некој (Али, Г'зим Острени, Робертсон, Ганди, Клинтон) извршавал убиства над невини родители и татковци на малолетни деца, пред нивни очи?
За оваа "Комитската" офца има. Има за овие терористиве? Мавровски пролетери итн, сум чул јас за тоа, но од кај да знам дека тоа не го сториле некои странски служби, можда Македонски тајни служби.

Доказ бе другар доказ. Тоа не ви иде од рака. Кога треба да се аргументира нештото. Дај доказ, јас ќе бидам првиот што ќе креирам петиција, за носење во Хаг.




Абе шут, не мислев за тебе, туку за офцата 12 годишна. Две раце се малку да се изброи казната. ;)

--- надополнето ---



Сам треба да си одговориш на ова! (а пред тоа, какви криминалци-рекетари, маалски идиоти, со амбиции да станат мафијаши, одбираш за национални херои)
Доказ:
1)Инфилтрирање на терористичка група од страна на друга(сега независна) држава
2)Спроведување на терористички дејствија на територијата на Македонија
3)Напад на македонски воено/полициски единици
4)Окупирање на дел од територијата на Македонија
5)Раселување на едно етничко население
6)Закани за напад на главниот град на Македонија
7)Уништување на православни објекти(цркви,гробишта,манастири)
8)Прекин на водоснабдувањето на градот Куманово каде што на околу 70 000 жители им е оневозможена вода за пиење од една терористичка група
9)Напад,убивање и масакрирање на војници на Македонската војска(единствена вооружена сила во нашата држава која според Уставот има право на употреба на сила)
10)Организирани терористички напади на воено/полициски објекти во Македонија


со овие поточки терористичката група ОНА и нејзините членови-терористи ги ПРЕКРШУВААТ сите ЗАКОНИ во МАКЕДОНИЈА,МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО и третото и четвртото начело од Женевските конвенции...........и од страна на вашите омилени западни земји ОНА беше дефинирана како ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА,каде што истите ве прекрстија во борци за човекови права-КАДИЈА ТИ СУДИ;КАДИЈА ТЕ ТУЖИ

за секој случај ќе ти болдирам за да можеш поубаво да ДОНЕСЕШ ЗАКЛУЧОК!!
но бидејќи ќе игнорираш се и ќе пробаш да испревртиш зашто твоите "ЧЕ Гевари" ја одбрале таа солуција,поштеди ме од твојот широк спектар на неЗнаење
:helou:

--- надополнето ---

Стево Пендаровски (професор, доктор на науки, појќе право од тебе има да јади лајна), пренесуваше во една емисија на Канал 5 дека политичката наука и уопште цел запад не ги нарекувале Терористи.
Значи, џаба дрн дрн.

.
дали според горенаведеното твоите че гевари од ОНА не заслужуваат казни затвор од мин 20 години???(во секоја ДЕМОКРАТСКА и било каква држава ќе им се судеше и 100% ќе одеа во затвор)

-цццццццццц реков дека ќе испревртиш-потсети се на видеозапсите на Солана и Робртсон од 2001- на нивните изјави до април 2001.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Кој се бе тие? Кој се тоа тие што терале стап наквасен со гомна да се лиже. Кој се тие? Кој тоа го потврди? Каква врска рецимо има ОНА со тоа?
Можда тоа се некои поединци кои што немаат врска со ОНА? Можда тоа се клинкури пуштени од некоја тајна служба.

.
Потврдено и тоа како е! И како можат сите такви случаи да бидат дело на поединци, кога секој втор ден имаше такви случаи, во територии кои ВИЕ ги контролиравте! И еве да речиме дека се некои пратеници на тајните служби, кажи ми дали можиш ти на свој сонародник да му го направиш тоа?
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
e sega razbrav deka brat ti bil shofer i gi vozel izbeglicite...
По ѓаволите, мислев дека сме на исто ( или горе доле ) интелектуално рамниште, сум се заебал... според тебе ако некој шофер може да организира ваква акција... алал да ти е, слободно можеш да ме нарекуваш .
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Епаа браво се изначитав глупости и ви се чудам на паметот што го имате...
Како не ви е срам да осудувате нешто за кое единствено што знаете е пропагандата од медиумите и интересите на политичарите....
Прво во конфликтот во 2001-ва имаше жртви и од двете страни (ПА ЈЕБИ ГА ПРЕДПУШКА СО ОЛОВА ЧОВЕК ГИНЕ, ДА БЕВМЕ ПОПАМЕТНИ НЕМАШЕ ДА ДОЈДЕ ДО ТОА)... зарем некој размислил за тоа...но да не навлегувам во тоа... ЈАС КАКО МАКЕДОНЕЦ ДО ДЕН ДЕНЕШЕН НЕ РАЗБРАВ ЗА ШТО БЕШЕ ТОЈ ЕБАН КОНФЛИКТ, И ШТО ДОБИВМЕ И ЕДНИТЕ И ДРУГИТЕ..... СИТЕ ИЗГУБИЈА... РАЗБЕРЕТЕ ... ДОБИЈА ДЕСЕТИНА БЕЗДУШНИЦИ, КОИ НЕ ГИ ИНТЕРЕСИРА ВЕРА - НЕВЕРА ТУКУ САМО ГОЛ ПРОФИТ.... ВО ВОЈНА СЕ ПРАВАТ ЛУДИ ПРОФИТИ....
Искрено жалам за вашата наивност...
Албанците се бореа за човекови права.... мижи митро толумби паѓаат...
ЈАСНО Е КАКО БЕЛ ДЕН ДЕКА ПРЕСУДАТА ЗА ЈОХАН Е НЕПРАВЕДНА....
АКО САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ПРАВЕДНИ, И ИСКЕРНИ СЕГА Е НА РЕД И КАЈ АЛБАНЦИТЕ ДА ИМА ЖРТВА...
АКО НАВИСТИНА СЕ ИСКРЕНИ ВО НАМЕРАТА ЗА ГРАДЕЊЕ ЗАЕДНИЧКА ИДНИНА...
Незнам што повеќе да ви кажам, освен отворете ги очите и не бидете наивни.... ВОЈНАТА Е ГРЕШКА НА ДВЕТЕ СТРАНИ...
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
PICASSO од што си бе човек толку изреволтиран ? Пишуваш вакви глупости за кој и самиот знаеш за поголем дел од нив дека не си во право. За какви докази зборуваш ? Луѓето кој беа малтретирани се спремни да сведочат и да ѓи идентификуваат оние кој ѓи имаат малтретирано. Роднините и пријателите на изчезнатите Македонци со имиња ѓи посочуваат кои биле грабнувачите. Или овие сведочења за тебе се небитни, монтирани ? Ахмети бара по политички пат да се донесе одлука за малтретираните и исчезнати Македонци , ако нема доказ зошто не дозволат по судски пат да испадне вистината ? Ахмети вели овие (дела) се опфатени со Рамковниот договор (амнестирани). Може ли некој да биде амнестиран а притоа да не биде виновен ? Секој оној кој има направено било какво дело против човештвото треба да одговара без разлика дали е Македонец или Албанец. Сега малку околу Рамуш Харадинај. Немој друже да кажеш дека немало докази. Докази има а за жал сведоци нема, затоа што ѓинат како муви во неразјаснети околности. Секогаш сум се обидувал работите да ѓи гледам од двете страни, никогаш не сум дозволил национализмот и емоциите да надвладеат со моето размислување и сваќање на работите. За жал многу касно увидов дека вие Албанците воопшто несакате соживот со нас. Вие сакате територија која никогаш нема да ја имате.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Епаа браво се изначитав глупости и ви се чудам на паметот што го имате...
Како не ви е срам да осудувате нешто за кое единствено што знаете е пропагандата од медиумите и интересите на политичарите....
Прво во конфликтот во 2001-ва имаше жртви и од двете страни (ПА ЈЕБИ ГА ПРЕДПУШКА СО ОЛОВА ЧОВЕК ГИНЕ, ДА БЕВМЕ ПОПАМЕТНИ НЕМАШЕ ДА ДОЈДЕ ДО ТОА)... зарем некој размислил за тоа...но да не навлегувам во тоа... ЈАС КАКО МАКЕДОНЕЦ ДО ДЕН ДЕНЕШЕН НЕ РАЗБРАВ ЗА ШТО БЕШЕ ТОЈ ЕБАН КОНФЛИКТ, И ШТО ДОБИВМЕ И ЕДНИТЕ И ДРУГИТЕ..... СИТЕ ИЗГУБИЈА... РАЗБЕРЕТЕ ... ДОБИЈА ДЕСЕТИНА БЕЗДУШНИЦИ, КОИ НЕ ГИ ИНТЕРЕСИРА ВЕРА - НЕВЕРА ТУКУ САМО ГОЛ ПРОФИТ.... ВО ВОЈНА СЕ ПРАВАТ ЛУДИ ПРОФИТИ....
Искрено жалам за вашата наивност...
Албанците се бореа за човекови права.... мижи митро толумби паѓаат...
ЈАСНО Е КАКО БЕЛ ДЕН ДЕКА ПРЕСУДАТА ЗА ЈОХАН Е НЕПРАВЕДНА....
АКО САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ПРАВЕДНИ, И ИСКЕРНИ СЕГА Е НА РЕД И КАЈ АЛБАНЦИТЕ ДА ИМА ЖРТВА...
АКО НАВИСТИНА СЕ ИСКРЕНИ ВО НАМЕРАТА ЗА ГРАДЕЊЕ ЗАЕДНИЧКА ИДНИНА...
Незнам што повеќе да ви кажам, освен отворете ги очите и не бидете наивни.... ВОЈНАТА Е ГРЕШКА НА ДВЕТЕ СТРАНИ...
Точно но каде е грешката на Македонија во оваа војна?Тоа што се бранеше?Албанците имаа многу големи права и пред да почне конфликтот.Е сега тие почнаа со радикализам да си ги бараат правата.И што Македонија не требаше да се брани од терористи кој касапат по македонски села во западна Македонија?Требаше да им даде половина од територијата?Каде е тука грешката на Македонија?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
PICASSO од што си бе човек толку изреволтиран ? Пишуваш вакви глупости за кој и самиот знаеш за поголем дел од нив дека не си во право. За какви докази зборуваш ? Луѓето кој беа малтретирани се спремни да сведочат и да ѓи идентификуваат оние кој ѓи имаат малтретирано. Роднините и пријателите на изчезнатите Македонци со имиња ѓи посочуваат кои биле грабнувачите. Или овие сведочења за тебе се небитни, монтирани ? Ахмети бара по политички пат да се донесе одлука за малтретираните и исчезнати Македонци , ако нема доказ зошто не дозволат по судски пат да испадне вистината ? Ахмети вели овие (дела) се опфатени со Рамковниот договор (амнестирани). Може ли некој да биде амнестиран а притоа да не биде виновен ? Секој оној кој има направено било какво дело против човештвото треба да одговара без разлика дали е Македонец или Албанец. Сега малку околу Рамуш Харадинај. Немој друже да кажеш дека немало докази. Докази има а за жал сведоци нема, затоа што ѓинат како муви во неразјаснети околности. Секогаш сум се обидувал работите да ѓи гледам од двете страни, никогаш не сум дозволил национализмот и емоциите да надвладеат со моето размислување и сваќање на работите. За жал многу касно увидов дека вие Албанците воопшто несакате соживот со нас. Вие сакате територија која никогаш нема да ја имате.
1. Prv bold, rodninite od kaj znaat koj bile grabnuvacite?
2. Za Haskite slucaevi nemoze tuka da im se sudi, bidejki haskiot sud gi otvrli obinenijata zatoa sto nemase dokazi, od kaj sea izlegoa dokazi, no sekako nauceni sme tuka da gledame sudenja vrz baza na pretpostavki i montirani slucaevi, bez nikakvi dokazi.
3. Da sakavme teritorija odamna ke bese nasa, potoa izgleda zaboravi deka ni ponudija i teritorija?
4. Ramus za razlika od site drugi, ne begase kako pi*cka od sudot, no pri prviot povik se pojavi na sud, go dokaza toa sto go dokaza, i bese osloboden.
5. Imalo dokazi nemalo dokazi, toj e megunaroden sud, i tamu ne se osuduvaat na rekla-kazla muabeti, tuku isklucivo vrz dokazi.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
kolku ste site naivni i slepi ....advokatot na Johan sam vi kaza : Amerika sekoj den ubiva civili nikoj ne odgovara pred Hag , isto taka Anglija , Kina , Rusija ...Makedonija e mala zemja i i zrtvenoto jagne vo ovoj slucaj e Johan .... Albancite ne se krivi za konfliktot 2001 nitu Makedoncite, nekoj drug e kriv i koga ke go sfatite toa togas Makedonija moze da vrvi napred .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom