Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе уште ли се карате за Србија дека ќе бидат први бе?:pos2::pos2::pos2: Првин тепајте ги задутре Гана:pipi:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
^
Шмеќер:wink:
Ја искрено да ви кажам кога ќе се подсетам кој падови сум ги имал на изминативе светски првенства, малце страв ме фаќа. Многу депресивно ми завршувале неколкуте светски и европски првенства. Така да малце да ја смириме топката да се помолиме и да се надаме дека ова СП ќе ни биде ВЕСЕЛО.

 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Па и да помине Србија група, ќе треба многу среќа за да се избегне Аргентина, оти комплекси набија од нив, пак да не се повтори 2006-та....
 
Н

'Никола'

Гостин
Па и да помине Србија група, ќе треба многу среќа за да се избегне Аргентина, оти комплекси набија од нив, пак да не се повтори 2006-та....
Оти Аргентина? Не играат првиот од Д со вториот од Ц? Или јас имам грешно разбрано.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Оти Аргентина? Не играат првиот од Д со вториот од Ц? Или јас имам грешно разбрано.
Мала збунка. Моја грешка, сакав да кажам дека треба да се одбегнат уиграните Енглези.
 
Н

'Никола'

Гостин
Мала збунка. Моја грешка, сакав да кажам дека треба да се одбегнат уиграните Енглези.
За така потрудете се први да завршите тука. Најверојатно САД ќе излезат втори, па со нив ќе се соочите, а ние ќе ги рушиме Енглезиве.:wink:
(Ама филм):)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.656
Поени од реакции
43.500
Не знам зошто, ама јас од Гана не очекувам многу.. Вака без Есиен ќе им биде многу потешко.. Дури планирам да играм на Србија и да ги играм Х со Австралија.. И не знам зошто сите ја отпишувате Австралија..може ќе направат нешто и они бе :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Не знам зошто, ама јас од Гана не очекувам многу.. Вака без Есиен ќе им биде многу потешко.. Дури планирам да играм на Србија и да ги играм Х со Австралија.. И не знам зошто сите ја отпишувате Австралија..може ќе направат нешто и они бе :)
Се согласувам, мислам дека битката за второто место ќе биде меѓу Србија и Австралија.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не знам ни јас зошто ја отпишуваат Австралија ама ајде.Многу добро се покажа во подготвителниот период,и сите знаеме како Италија во 2006 ја помина (со судии!!!)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Германија 100% е прва во групава,Србија мислам со 2ро ке се задоволат.
Србите со Германија немаат шанса,како прво слаби се на психички план-балкански менталитет.Би бил среќен да не сум во право и да победи Србија
 
Н

'Никола'

Гостин
Германија 100% е прва во групава,Србија мислам со 2ро ке се задоволат.
Србите со Германија немаат шанса,како прво слаби се на психички план-балкански менталитет.Би бил среќен да не сум во право и да победи Србија
Не се Србите слаби, супер тим имаат, но Германија е јака тоа е целата приказна. Децана од Германија нема да се задоволат со ништо освен победа на сите натпревари, во прекрасна форма играат и мислам дека тешко кој ќе ги сопре. Останува тоа да се покаже на теренот, почнувајќи од утре.:wink:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Не се Србите слаби, супер тим имаат, но Германија е јака тоа е целата приказна. Децана од Германија нема да се задоволат со ништо освен победа на сите натпревари, во прекрасна форма играат и мислам дека тешко кој ќе ги сопре. Останува тоа да се покаже на теренот, почнувајќи од утре.:wink:
Абе не викам дека Србија се слаби,одлични поединци имаат.Мислев дека се послаби на психички план.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom