Група Б (Аргентина, Нигерија, Јужна Кореја, грција)

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
maradona e definitivno golem ludak
mislev deka od murinjo nema pogolem ludak,no maradona e definitivno najgolem ludak :):)

P.S. primetivte li argentincite ne nosea site isti dresovi
na nekoi dresovi imase nekoi linii a na nekoi gi nemase
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Мартинс имаше шанса за 3-2 и со тоа Нигерија ќе се одеше понатаму,излезе 1 на 1 со голманот,не ми е јасно како промаши.:kesa:
Честитки до Аргентина и Кореја.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Пуштајте МТВ и чекајте го епикот од Јакубу
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Значи ако не игра Меси тоа е потполно самоубиство ... Не е битно да дадеш гол Меси игра на високо ниво и е вистински двигател на играта .. А Милито ... no comment ...
Шо ноу комент, само дека е играч на Интер ова го збориш, а и очигледно е дека гледаш апла површно. Ко прво, пола екипа не играше, од креаторот на игра, Верон, кој изгуби 100 топки, до крилата каде Макси и оној левион бек не се видоа, ок, оној лево се трудеше али лоша завршница имаше.
Потоа тука ти се Агуеро и Меси, кои исто беа хаотични, Меси се разигра на крајот кога веќе беше постигнат голот ...
Милито е гол играч, ако не игра тимот не игра ни он, али индиректно, сакал нејкел да не беше он првиот гол немаше да биде постигнат бидејќи спречи топката да дојде до голманот на Грција а со тоа и случајно намести гол за Демикелис.

Нејсе, од него очекувам гол да постигне на некој важен меч доколку добие шанса во нокаут фазата, тука се гледа големината на играчите ( така ке биде и со Меси ), во тие мечеви, а не против репрезентации ко Грција, Нигерија и Кореа, кои до сега прикажаа аматерски фудбал.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас искрено исто ќе се радувам за Аргентина како да освоила Италија. Да им ги затне Марадона на сите муцките што кењаа против него... POZ TOA E MOJOT STAV VO POGLED NA OVAA SVERA:salut:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Одлично второ полувреме за Аргентинците, а гејците очекувано и заслужено си одат дома :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мартинс имаше шанса за 3-2 и со тоа Нигерија ќе се одеше понатаму,излезе 1 на 1 со голманот,не ми е јасно како промаши.:kesa:
Честитки до Аргентина и Кореја.
А и пред тоа кога го промаши празниот гол од едно метро, на 1-2. После на снимката се виде дека беше во офсајд, ама линискиот судија не го крена знаменцето.

Инаку честитки за Аргентина и Ј.Кореја, сосема заслужено одат понатаму.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
А и пред тоа кога го промаши празниот гол од едно метро, на 1-2. После на снимката се виде дека беше во офсајд, ама линискиот судија не го крена знаменцето.

Инаку честитки за Аргентина и Ј.Кореја, сосема заслужено одат понатаму.
Јакубу мислам дека беше тој.:))
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
циганарија дома :tv:

- ВУВИЗЕЛА...$ 5.ОО

- НАВИВАЧКО ЗНАМЕ...$ 15.ОО

- КАРТА ЗА НАТПРЕАР НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО...$ 25.00

- Да ја видиш репрезентацијата на Поранешната Отоманска Провинција како се враќа дома во првиот круг како посрана...PRICELESS.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
- ВУВИЗЕЛА...$ 5.ОО

- НАВИВАЧКО ЗНАМЕ...$ 15.ОО

- КАРТА ЗА НАТПРЕАР НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО...$ 25.00

- Да ја видиш репрезентацијата на Поранешната Отоманска Провинција како се враќа дома во првиот круг како посрана...PRICELESS.
тачно..кој кејф човече...имаше мислам и една група на фејсбук слична на тоа што ти го напиша:)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Честитки за Кореја, баш ми е мило што продолжија понатаму. Заслужија, и заради тоа што ги ебаа педерите и заради тоа што се работливи, играат, ствараат акции. Може не се на нивото на Уругвај против кого ќе играат во 1/8 финале, ама сепак покажаа дека знаат да играат и дека напредуваат.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи очекувам јака утакмица против Ацтеките (грингосите) и прогнозирам дека ќе има многу голови без тактизирање од двете репрезентации ...

--- надополнето ---

п.с Syn во право си за Милито и Демикелис ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom