Група Б (Аргентина, Нигерија, Јужна Кореја, грција)

Статус
Затворена за нови мислења.

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
Подршка за Грците,цела Македонија е со нив !!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Реков ја, тешка бламажа али по само 1-2 мин израмни од пенал па некако го изгазија тоа промашување, е сега ако најдете и видео од тоа што го утнал Мартинс слободно поставете.
Иначе играчот што доби црвен картон со Грција од Нигерија добивал смртни закани, можам да замислам што ке биде со Мартинс па и Јакубу по овој блам, срамота у пм. Никад нема да сватам како некој што тренира фудбал цел живот ваков зицер можеше да промаши, а комотно можеше да ја смири, да го извади анакондусот и со него гол да даде, е до толку не се промашуеше ова.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.753
Поени од реакции
44.067
Не е офсајд, стопирај у 20 секунда ке видиш, чиста ко суза ситуација. :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Не е офсајд, стопирај у 20 секунда ке видиш, чиста ко суза ситуација. :)
Не заебавај и ти,чисти офсајд беше.
Гледав high lights и стопираа при одавање на топката,цел корак беше во офсајд.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Не е офсајд, стопирај у 20 секунда ке видиш, чиста ко суза ситуација. :)
Па не е ова баш најпогоден агол, знам после шансата имаше репетиција со линија и очигледно беше дека е офсајд.

Definitely, this will have to go down as the greatest miss in the 2010 FIFA World Cup. Camera replays revealed that Yakubu was offside anyways.

Ама тоа им е сега, може само да жалат што не го обелеа образот на Африка.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Не заебавај и ти,чисти офсајд беше.
Гледав high lights и стопираа при одавање на топката,цел корак беше во офсајд.
Грешка си нема офсајд затоа што во времето на подавање е позади последниот играч од одбраната т.е. двајцата од нигерија се позади последниот одбрамбен играч. Малку збунуачки е што прави мал лажњнак но не подава тогаш туку наредниот чекор. Да подадеше наместо да направеше лажњак ќе беше офсајд, вака се извлече
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Па не е ова баш најпогоден агол, знам после шансата имаше репетиција со линија и очигледно беше дека е офсајд.

Definitely, this will have to go down as the greatest miss in the 2010 FIFA World Cup. Camera replays revealed that Yakubu was offside anyways.

Ама тоа им е сега, може само да жалат што не го обелеа образот на Африка.
Грешка си нема офсајд затоа што во времето на подавање е позади последниот играч од одбраната т.е. двајцата од нигерија се позади последниот одбрамбен играч. Малку збунуачки е што прави мал лажњнак но не подава тогаш туку наредниот чекор. Да подадеше наместо да направеше лажњак ќе беше офсајд, вака се извлече
Ова,неможат да грешат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.655
Поени од реакции
43.497
И јас таман тогаш пуштив кога ја даваа ситуацијата со онаа линијата и испадна дека бил во офсајт :)

--- надополнето ---

Пуштете МТВ пред малце беше промашувањето и сеа е пеналот.. За некое време ќе биде репетицијата со линијата :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Ај на клипчето баш загледајте подобро со линијата од 5 метри. Сепак таа е најреална. Со линија немам видено али со линијава од 5 метри нема затоа што во времето на подавање околу 1 метар го има поминато последниот одбрамбен играч. Според линијата од 5 метри точно е дека играчот што постигнува гол е во офсајд но и играчот што подава не е позади одбрамбен играч.

Како и да е офсајд или не катастрофа промашуање
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
asdasdlqw.jpg
Лош е аголот,ама мислам дека е во офсајд.
Како и да е,епик е промашувањето.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Да ја промашеше топката ќе сватев дека ја промашил, му лизнала, брза била топката или слично, али ја збрца во спротивен агол, уште малку ќе го погодеше голманот
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.702
Поени од реакции
6.231
Прегледај го приврзокот 31034
Лош е аголот,ама мислам дека е во офсајд.
Како и да е,епик е промашувањето.
Се дешава бе луѓе,иам играно ја фудбал и знак како е во такви ситуации!!Едноставно он само пружа нога и очекува да даде сигурен гол,и мене ми се има некад десено од ваква позиција да не дадам гол иако сум добар фудбалер
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Се дешава бе луѓе,иам играно ја фудбал и знак како е во такви ситуации!!Едноставно он само пружа нога и очекува да даде сигурен гол,и мене ми се има некад десено од ваква позиција да не дадам гол иако сум добар фудбалер

Сигурно добар фудбалер си, или така ти викаат дека си добар? (шала малку се дешава):smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom