Група Б (Аргентина, Нигерија, Јужна Кореја, грција)

Статус
Затворена за нови мислења.

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Аргентина ке го отвори НашиотЈуженСосед со 4-5 гола.
Според мене од Нигерија и Јужна Кореја вторите имаат поголеми шанси за понатаму.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ајде ГАУЧОСИ да се спремиме за утре па да гледаме 8 гола хахаха да ги стигнеме Португалија ... Ма да ме зачудија португалциве али сепак ја покажаа вистинската игра ... сега ние сме на ред да ја покажаме најјаката страна ...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Меси ќе биде капитен утре.... се очекуваат голови.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Не тепа утре Арчентајна, само со реми зимаат прво место... не ја уплаќајте, масовно ќе кине :tv:
Другава иако нема да ја пренесуваат би требало да биде поатрактивна, бидејќи и Нигерите се у игра, а Кореанците ќе идат на победа, нема да остаат на случајот.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Ау утре ке навивам за Аргентина како Македонија да игра.Меси злато мое, очекувам 3гола од тебе во мрежата на педериве..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не тепа утре Арчентајна, само со реми зимаат прво место... не ја уплаќајте, масовно ќе кине :tv:
Другава иако нема да ја пренесуваат би требало да биде поатрактивна, бидејќи и Нигерите се у игра, а Кореанците ќе идат на победа, нема да остаат на случајот.
Ќе ја даваат другата на МТВ 3 т.е собранискиот канал. ... Така и тие во 16:00 што играат едната на МТВ 1 а другата на собранискиот канал ќе ја даваат ... Така да која сакаш можеш да ја гледаш ... п.с јас на 2 ТВ еден до друг ќе ги глеам натпреварите :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Вамос Аргентина... Море едно 5-6 парчиња да изде НЈС... Сакам нехумано да ги заколат, генг-бенг да им мавнат, да се забрани натпреварот да се прикажува како снимка кај НЈС, деца по 18 нигде да не смее да го гледаат...

Само нека не ме разочарува сега Аргентина - ако играат сериозно може да им ебат матер.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Вамос Аргентина... Море едно 5-6 парчиња да изде НЈС... Сакам нехумано да ги заколат, генг-бенг да им мавнат, да се забрани натпреварот да се прикажува како снимка кај НЈС, деца по 18 нигде да не смее да го гледаат...

Само нека не ме разочарува сега Аргентина - ако играат сериозно може да им ебат матер.
:pos2::pos2:

--- надополнето ---

Еве состав на livescores кој е објавен пред 24 часа, со кој состав ќе би искочил Марадона...ама до пред почеток не се знае, може да направи некоја замена!!!:pipi:
-----------------------------Romero---------------------------
Otamendi-------Demichelis----Budisso-------C.Rodriguez
---Maxi-------------------Veron----------------Bolatti----
----------------------------Messi----------------------------
-----------------Milito------------------Aguero-------------
:tv:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Очекувам висока победа со 4-0 и демонстрирање на одлична игра. Исто така подобра игра во одбрана и загарантирано прво место во група.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
:pos2::pos2:

-----------------------------Romero---------------------------
Otamendi-------Demichelis----Budisso-------C.Rodriguez
---Maxi-------------------Veron----------------Bolatti----
----------------------------Messi----------------------------
-----------------Milito------------------Aguero-------------
:tv:

тачно и мислам дека овој напад би требало да функционира далеку подобро од претходниот..
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
тачно и мислам дека овој напад би требало да функционира далеку подобро од претходниот..
Колку и да функионира вечер добро во 1/8 финале пак ке играат Тевез и Хиго прва.:toe:
 
В

Вори

Гостин
Меси не постигна гол досега на светсково а?

Па мислам дека време е да го скрши мразот,и тоа против идеален противник.
2-3 гола,и задоволен сум...ама од Меси.
Очекувам и Агуеро да стрела,и Милито,а и Отаменди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom