Група А (Јужна Африка, Мексико, Уругвај, Франција)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Е што сакам и Италија да го доживее истото... не дека ги мрзам, али и они исто како и ФрАнција немаат никаква игра,а увек се провлекуваат,барем до osmina-finale
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Е што сакам и Италија да го доживее истото... не дека ги мрзам, али и они исто како и ФрАнција немаат никаква игра,а увек се провлекуваат,барем до osmina-finale
Друже ... Франција да ја имаше истата група на Италија... прво место ќе завршеше и покрај Доменех на клупата и составите вадени од Хороскопот негов!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ми го наполнија срцето Мехико :))))
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Друже ... Франција да ја имаше истата група на Италија... прво место ќе завршеше и покрај Доменех на клупата и составите вадени од Хороскопот негов!
Доменех е никаков тренер апсолутно,али поред се мислам дека главниот проблем е ова http://www.sitel.com.mk/dnevnik/sp-2010/francija-kako-severna-koreja-kritika-za-reprezentacijata
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Друже ... Франција да ја имаше истата група на Италија... прво место ќе завршеше и покрај Доменех на клупата и составите вадени од Хороскопот негов!
Да бе да така е...
Што има разлика од Парагвај и Словачка од една страна и Уругвај и Мексико од друга? Реално иако во групава бев за Франција да оди понатаму, не покажаа ништо. Инаку имаат боза група која секоја голема репрезентација каква што е и Француската би ја посакала.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.754
Поени од реакции
44.068
Ставајте Се што имате на Уругвај - Мексико за хикс, дал жена, дал деца, дал куче, куќа, швалерка, сеедно, и уз пут, уз пифце и мезе дур гледате како правите пари, мафтајте и на Франција. :tv:

Уфф што ми е мило шо испаднаа.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Доменех е никаков тренер апсолутно,али поред се мислам дека главниот проблем е ова http://www.sitel.com.mk/dnevnik/sp-2010/francija-kako-severna-koreja-kritika-za-reprezentacijata
Додека сите други репрезентации се спремаат за фудбал... он ги праќа нив на биатлон триатлон и НА Алпите да скијаат.... па нормален ли е?
Игра со осми тим...
Бира играчи според хороскоп...( ова никогаш не ќе му го простам)
И како да ги сака народот? Па јас што не сум французин но толку што ја сакам репрезентацијава ги пцујам веќе... неможе да се трпи! 6 години со Доменех..= 6 години ужасни пеколни партии!
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Да бе да така е...
Што има разлика од Парагвај и Словачка од една страна и Уругвај и Мексико од друга? Реално иако во групава бев за Франција да оди понатаму, не покажаа ништо. Инаку имаат боза група која секоја голема репрезентација каква што е и Француската би ја посакала.
Мексико и Уругвај се реално многу подобри репрезентации од Парагвај и Словачка .. ииии баш групата во која беше Франција ни малце не е лесна.. Имаш тим како Уругвај кој игра инзворедно незнам колку пратеше но прекрасно изигра, Ј. Африка домаќин на првенството и не е баш лесно да играш против домаќинот иако уште не играле и на крај Мексико за кој и навивам не дека сум за Мексико и незнам што али Мексико изигра убаво и против Ј.Африка за штета не победиа и имаа чист гол кој им го поништија и сеа со Франција изиграа мн добро и понатаму ако продолжат да ја прикажуваат ова игра далеку ќе стигнат на ова светско имаат добри млади играчи искомбинирани со поискусни и како и да е не групата и баш лесна како онаа на Италија ..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Мексико и Уругвај се реално многу подобри репрезентации од Парагвај и Словачка .. ииии баш групата во која беше Франција ни малце не е лесна.. Имаш тим како Уругвај кој игра инзворедно незнам колку пратеше но прекрасно изигра, Ј. Африка домаќин на првенството и не е баш лесно да играш против домаќинот иако уште не играле и на крај Мексико за кој и навивам не дека сум за Мексико и незнам што али Мексико изигра убаво и против Ј.Африка за штета не победиа и имаа чист гол кој им го поништија и сеа со Франција изиграа мн добро и понатаму ако продолжат да ја прикажуваат ова игра далеку ќе стигнат на ова светско имаат добри млади играчи искомбинирани со поискусни и како и да е не групата и баш лесна како онаа на Италија ..
OК, на изглед на Италија групата личи на полесна ама ако се размисли не е баш така. Го имаш еден Парагвај кој глатко се пласира на СП, додека Уругвај едвај заврши петти и играше бараж меч со Костарика (да не спомнувам дека и таму не се прославија, односно се провлекоа). Ја имаш Словачка која заврши прва во својата квалификациска група и Мексико кој беше втор во КОНКАКАФ зоната зад САД. Единствено би им дал мала предност на африканциве над аматерите од Нов Зеланд.

--- надополнето ---

Ставајте Се што имате на Уругвај - Мексико за хикс, дал жена, дал деца, дал куче, куќа, швалерка, сеедно, и уз пут, уз пифце и мезе дур гледате како правите пари, мафтајте и на Франција. :tv:

Уфф што ми е мило шо испаднаа.
Мексико речиси има обезбеден пласман и во случај на пораз освен ако африканците не ја демолираат Франција со 3-4 гола разлика(тешко за верување). Едноставно не им се исплати да калкулираат за X и да играат со Аргентина во следната рунда (со нерешено се втори, исто како и со пораз). Според мене, тие би се обиделе да победат и да ја избегнат Аргентина во 1/8 финалето.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.754
Поени од реакции
44.068
^ Уфф, џабе математиките цела вечер од проста причина што со другариве го утнавме вкрстувањето, мислевме со групата каде е Англија ке тераат, нејсе, изводливо е Франција да им ги натегне 3 до 4 комада на Јужна Африка, без разлика што се мизерија.

Нема везе, баталете го муабетот за куќите, децата и кучето, жените комотно. :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
хаха,значи на нешто поситно играјте :)
Колата ставете ја !
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Какви напаѓачи има овој, а какви става?

Не ми е јасен, и минатото Европско или Светско незнам што беше, се глупираше овој тренер, и сега. Запеза, не заслужуваат пласман !!

Браво за Мексиканците!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.809
Поени од реакции
6.808
Уште кога ќе се сетам дека младото момче со бр. 14 кој и го бапна првиот гол на франција ќе го гледам на Олд Трафорд од Август, победава на Мексико ми е уште помила :) :) :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.609
Поени од реакции
82.315
Мексико речиси има обезбеден пласман и во случај на пораз освен ако африканците не ја демолираат Франција со 3-4 гола разлика(тешко за верување). Едноставно не им се исплати да калкулираат за X и да играат со Аргентина во следната рунда (со нерешено се втори, исто како и со пораз). Според мене, тие би се обиделе да победат и да ја избегнат Аргентина во 1/8 финалето.
За ова си у право, не е баш сигурен икс. Не е исто дали ќе играш со Арг или со останатата боранија од таа група (може да влезе било кој).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom