Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87


Закон еееееееееееееееееее
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
И да не слушнем лош збор за Кака више. Видовме колку ни фали последниве утакмици. И да не игра добро, стандард навлекува барем по двајца играчи на него, со што се ослободува простор за другите, за разлика од Гранеро кој и да нема никој покрај себе се мислим 5 мин. на кого да ја даде топката. Кака место Гранеро и тимов е топ!
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Бидејќи не бев во можност да го гледам натпреварот, ми треба линк од целиот натпревар?
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Бидејќи не бев во можност да го гледам натпреварот, ми треба линк од целиот натпревар?
Подобро гледај ја репризата утре на Алфа во 13:45 :smir:
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Во интерес на вистината Реал Мадрид го смени името во „Роналдо и соиграчите на Роналдо“ ...
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
И да не слушнем лош збор за Кака више. Видовме колку ни фали последниве утакмици. И да не игра добро, стандард навлекува барем по двајца играчи на него, со што се ослободува простор за другите, за разлика од Гранеро кој и да нема никој покрај себе се мислим 5 мин. на кого да ја даде топката. Кака место Гранеро и тимов е топ!
Тоа е точно ама он сака да дрибла и да се пробива меѓу нив шо ретко му успева и затоа е критикуван. Да ги користи таквите шанси за добри пасеви како шо го прави тоа Гути, Кака ке биде супер
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Одлична утакмица беше...прво полувреме после 25 мин добро игравме па се до крај, а за пеналот немаше потреба али нема везе битно тепавме:vozbud: се надевам со Сантандер 3 гола минимум и после ЕЛ КЛАСИКО:vozbud: Чаби, Арбелоа, Роналдо и Хиго:zver:ки:vozbud:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Тоа е точно ама он сака да дрибла и да се пробива меѓу нив шо ретко му успева и затоа е критикуван. Да ги користи таквите шанси за добри пасеви како шо го прави тоа Гути, Кака ке биде супер
Toa e и единствениот минус на Кака. Не дека не знае да дрибла но едноставно не му оди. Сепак огромна е разликата во играта со него и без него.
Сакам да ги видам со ВдВ во тандем, и така овој преферира кратки додавања, би требало да се сложуваат со Кака.
А со ваква игра на Гаго, нема потреба од Гранеро.

И за Албиол, вчера може имаше послаб натпревар, но цела сезона ни ја држи одбраната. Не треба да биде критикуван.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Toa e и единствениот минус на Кака. Не дека не знае да дрибла но едноставно не му оди. Сепак огромна е разликата во играта со него и без него.
Сакам да ги видам со ВдВ во тандем, и така овој преферира кратки додавања, би требало да се сложуваат со Кака.
А со ваква игра на Гаго, нема потреба од Гранеро.

И за Албиол, вчера може имаше послаб натпревар, но цела сезона ни ја држи одбраната. Не треба да биде критикуван.
играа само 20 мин и везеа тогаш,ама се повреди ВДВ па кака и отиде се у к**** ...
а за рамос и чаби колку сум се смеел :pos2: легенди,ама да се надеваме оти кака ќе игра со овие сега(со кој играме?) за да биде во комбинација со тие досадните лонци, тоа ни е најбитната утакмица оваа сезона идеме на трета среќа ебаго :tv:

и кој му е к**** више со тој глупанеро, ебате играчот смотан, дебил е... со сила убавина не бидува, СЕ ГЛЕДА!!!! :tapp:

АМА КОГА СЕ НЕМА НИТУ ЕДНО КРИЛО ВО ТИМОТ,ТОА ЌЕ Е...:kesa:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
играа само 20 мин и везеа тогаш,ама се повреди ВДВ па кака и отиде се у к**** ...
а за рамос и чаби колку сум се смеел :pos2: легенди,ама да се надеваме оти кака ќе игра со овие сега(со кој играме?) за да биде во комбинација со тие досадните лонци, тоа ни е најбитната утакмица оваа сезона идеме на трета среќа ебаго :tv:

и кој му е к**** више со тој глупанеро, ебате играчот смотан, дебил е... со сила убавина не бидува, СЕ ГЛЕДА!!!! :tapp:

За да играт пак во ист состав ке треба Марсело да оди лев бек за да може во средината да се ослободи место за ВдВ. Тоа може да се случи само ако во одбраната има повреден(во случајов) Гарај, али знаеме добро дека Марсело како лев бек не е како шо треба баш, Арбелоа е цар таму:)



Гранеро во првата полусезона почесто влегуваше од клупа па играше добро. Се покажа добро и на 2-3 утакмици, и Пелегрини го стави во првиот состав. Али сега кога игра вака не заслужува незнам што чека Пелегрини
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266


Закон еееееееееееееееееее
АБЕ имате избор од вас... на кој играч сакате да му направам карикатура? имам слободно време, за кој речете кој има највеќе ваши гласови на тој :smir:(бензема и гранеро јок :helou:)
1 недела имате, кој како каже за некој нека стави бројка колку пати е спомнат за полесна евиденција, :toe:
сериозен сум :tv:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
АБЕ имате избор од вас... на кој играч сакате да му направам карикатура? имам слободно време, за кој речете кој има највеќе ваши гласови на тој :smir:(бензема и гранеро јок :helou:)
1 недела имате, кој како каже за некој нека стави бројка колку пати е спомнат за полесна евиденција, :toe:
сериозен сум :tv:
Јас би сакал од Алонсо и една гратис од тебе од Батистута:):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom