Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Кака има голем удел во играта на Реал. Последниве три натпревари иако ги добивме убедливо, немаме некоја убедлива игра (како што пиша ти).

Играта со Кака е поразлична, трча, додава, отвора простор... единствено што не го прави добро се головите и дриблинзите, кои се пола од тие што ги имаше во Милан.

Сепак кога ќе се врати, би сакал да го видам со ВдВ во тандем.
само господ може да го убеди пелегрини во тоа... почна да ме нервира, ќе му дава шанси на марсело гранеро пак...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
само господ може да го убеди пелегрини во тоа... почна да ме нервира, ќе му дава шанси на марсело гранеро пак...
Дедо Боже треба прво Перез да го убеди, па овој на Пелегрини. :pos:

Истиот случај е и со Гаго... и да игра добро со Атлетико, кога ќе се врати Ласс најверојатно пак ќе иде Гаго на клупа.

Да видиме утре како ќе се покаже средината, али може баш утре да се почуствува отсуството на Кака, сепак градско дерби е ова.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
Гаго има многу повеќе плејмејкерски предиспозиции од Лас. Лас само речи му "топка смее, ама играч не смее да ти помине" и тој све живо и диво коси пред себе. Гаго многу подобро игра кога зад себе има еден играч, пример со Гетафе кога зад него нон-стоп беше Чаби. Затоа лани се соочуваше со разни критики, играше како последен играч во средниот ред, и стварно не му оди таа позиција, затоа што ја нема потребната борбеност која треба да ја поседува еден играч за на таа позиција.

Уште 2-3 партии како со Гетафе од него, и слободно може да му го завземе местото на Лас во стартниот состав.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Гаго има многу повеќе плејмејкерски предиспозиции од Лас. Лас само речи му "топка смее, ама играч не смее да ти помине" и тој све живо и диво коси пред себе. Гаго многу подобро игра кога зад себе има еден играч, пример со Гетафе кога зад него нон-стоп беше Чаби. Затоа лани се соочуваше со разни критики, играше како последен играч во средниот ред, и стварно не му оди таа позиција, затоа што ја нема потребната борбеност која треба да ја поседува еден играч за на таа позиција.

Уште 2-3 партии како со Гетафе од него, и слободно може да му го завземе местото на Лас во стартниот состав.
Точно. Се примеќа разликата во играта.
Многу би сакал да видам како би функционирала средина со Чаби, Гаго, ВдВ и Кака.
Гранеро го употребуваме за баланс нели? Епа сега токму Гаго може да биде тој балансер.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Екшуали, Гаго игра многу подобро кога е сам позади, лани Лас играше позади а он беше плејмејкер, па не само што он играше лошо па и цел тим беше катастрофа. Се гледа дека е потечна играта со Гаго, али пак, и Чаби сака да игра последен во среден ред па Лас ми изгледа подобро решение. Да имавме играч како Есиен да му прави друштво на Чаби би било идеално.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Екшуали, Гаго игра многу подобро кога е сам позади, лани Лас играше позади а он беше плејмејкер, па не само што он играше лошо па и цел тим беше катастрофа. Се гледа дека е потечна играта со Гаго, али пак, и Чаби сака да игра последен во среден ред па Лас ми изгледа подобро решение. Да имавме играч како Есиен да му прави друштво на Чаби би било идеално.
Не бе со двајца дефанзифци не ќе се прајме како Интер.И јас мислам дека треба утревечер да му се даде шанса на Гаго.И без нервози пред натпреварот,сигурна победа ќе издвоиме,со живот ви гарантирам.Мене само ме плаши Ел Класико.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Лани Гаго најмногу асистенции имаше
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Не бе со двајца дефанзифци не ќе се прајме како Интер.И јас мислам дека треба утревечер да му се даде шанса на Гаго.И без нервози пред натпреварот,сигурна победа ќе издвоиме,со живот ви гарантирам.Мене само ме плаши Ел Класико.
Не плаши се нема да ви даваат 6 голови ова година хехехехех се шалам поззззз:smir:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Дечки честито да ни е нова тема, браво Манга, одличен вовед!
Извинете дечки што не пишувам почесто, стварно имам многу обврски, еве гледате дури на деветта страна стигнав да честитам нова тема, јбг.
Во последниве утакмици немаме некоја игра, ама сепак победуваме и тоа убедливо, па следејќи ја дискусијата што претходно се водеше, мислам дека многу фали Кака, кој многу претрчува, борбен е, асистира иако ја нема достигнато неговата најдобра форма.
Тој има голем удел во течната игра, на која навикнавме скоро сите кога игра Реал.
Игуаин и Роналдо се одлични, нема што да се додаде, најдобриот напаѓачки тандем се моментално во светски рамки.
поздрав дечки, се надевам дека ќе наоѓам повеќе време за почесто да пишувам.:smir:
ХалаМАДРИД!!!
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
gago dobar e pelegrini treba pocesto sansa da mu dava,isto taka pelegrini treba da gi stavi kaka i vdv u tandem da proba da vidi kako ke ide :)
p.s I miss Benzema
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
gago dobar e pelegrini treba pocesto sansa da mu dava,isto taka pelegrini treba da gi stavi kaka i vdv u tandem da proba da vidi kako ke ide :)
p.s I miss Benzema

Сега кога ке се врати ако не блесне Перез ке направи некоја глупост на лето:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Комши ме интересира нешто. Имате ли играно вие кај Мајорка нагости?? Колку шо ви ги броев поразите немате, ама ај пак да си се осигурам сакам:):smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Честито нова тема. Сеа забележав :helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
Комши ме интересира нешто. Имате ли играно вие кај Мајорка нагости?? Колку шо ви ги броев поразите немате, ама ај пак да си се осигурам сакам:):smir:
Неаме. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom