Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Само да биде внимателен дека со тие стаклени нози, и ако е некој лош терен пак ќе се на*бе :kesa:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Овен Харгривс цели кон брз прогрес:

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед нема настап за првиот тим од септември 2008, но е блиску до враќањето по долгорочните проблеми со колената. Харгривс во последен момент се повлече од настап за резервниот тим минатата недела, но се очекува вчерва да настапи против Резервите на Барнли.
29 годишниот англиски репрезентативец признава дека многу брзо треба да се врати во првиот состав на Јунајтед доколку посакува да замине за Јужна Африка.
“Светското Првенство е мотив. Апсолутно.” – рече Харгривс за Daily Telegraph.
“Но потребен ми е прогрес, и тоа многу брз, за Светското Првенство да стане реална опција.”
Харгривс исто така упати многу пофални зборови за својот соиграч Вејн Руни, кој оваа сезона игра во извонредна форма.
“Тој одсекогаш имал голем потенцијал, но со текот на годините и собраното искуство, тој успеа подобро да се позиционира на теренот, каде да биде кога топката е на крилните позиции.”
“Не е коинциденција тоа што повеќето од неговите голови оваа сезона ги постигна со глава, бидејќи тој секогаш е во шеснаесетникот.”
“Во минатото тој често играше на крилната позиција бидејќи не е себичен и премногу работи за доброто на тимот.”
“Но играч од неговиот калибар треба да игра во форот како централен напаѓач. Тој е извонреден.”

Најверојатно вечер прв пат после 18 месеци Харгривс ќе заигра за Манчестер Јунајтед за резервите против Барнли се очекува да биде во прв состав!
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Овен Харгривс цели кон брз прогрес:

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед нема настап за првиот тим од септември 2008, но е блиску до враќањето по долгорочните проблеми со колената. Харгривс во последен момент се повлече од настап за резервниот тим минатата недела, но се очекува вчерва да настапи против Резервите на Барнли.
29 годишниот англиски репрезентативец признава дека многу брзо треба да се врати во првиот состав на Јунајтед доколку посакува да замине за Јужна Африка.
“Светското Првенство е мотив. Апсолутно.” – рече Харгривс за Daily Telegraph.
“Но потребен ми е прогрес, и тоа многу брз, за Светското Првенство да стане реална опција.”
Харгривс исто така упати многу пофални зборови за својот соиграч Вејн Руни, кој оваа сезона игра во извонредна форма.
“Тој одсекогаш имал голем потенцијал, но со текот на годините и собраното искуство, тој успеа подобро да се позиционира на теренот, каде да биде кога топката е на крилните позиции.”
“Не е коинциденција тоа што повеќето од неговите голови оваа сезона ги постигна со глава, бидејќи тој секогаш е во шеснаесетникот.”
“Во минатото тој често играше на крилната позиција бидејќи не е себичен и премногу работи за доброто на тимот.”
“Но играч од неговиот калибар треба да игра во форот како централен напаѓач. Тој е извонреден.”

Најверојатно вечер прв пат после 18 месеци Харгривс ќе заигра за Манчестер Јунајтед за резервите против Барнли се очекува да биде во прв состав!
Aуууууу одвај го чекам овој човек да се вратии во првиот тим :wink::wink:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
За ждрепката утре: 1. Барса 2. Интер 3. Баерн...Цска, Бордо, Лион, е тоа ќе бидат глупи и немотивирачки утакмици. Арсенал никако - два англиски како ПЛ да гледам, уште Игорче фали :)

Харго ќе игра против Лузерпул а? Епа ај со среќа нека му е камбекот, и веќе конечно да сврши со повредите.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Од една страна ги посакувам Барселона за да ги испаднеме дури сме во форма и за одмазда за лани, а од друга страна пак се плашам од нив и ги оставам за финале за сега да играме со некој од ЦСКА, Бордо, Лион. Без разлика на успехот на Лион со Реал сепак сметам дека би ги поминале без проблеми (Манчестер не е Реал :wink:), а додека со Бордо и ЦСКА би било уште полесно иако не треба во никој случај да има потценување. Ако падниме со Арсенал ќе биде тапа кој ќе го гледа Венгер пак да се жали на брзината на Руни :pos2:.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Од една страна ги посакувам Барселона за да ги испаднеме дури сме во форма и за одмазда за лани, а од друга страна пак се плашам од нив и ги оставам за финале за сега да играме со некој од ЦСКА, Бордо, Лион. Без разлика на успехот на Лион со Реал сепак сметам дека би ги поминале без проблеми (Манчестер не е Реал :wink:), а додека со Бордо и ЦСКА би било уште полесно иако не треба во никој случај да има потценување. Ако падниме со Арсенал ќе биде тапа кој ќе го гледа Венгер пак да се жали на брзината на Руни :pos2:.
Ако веќе посакувате меч со Барса, тогаш тој треба да биде во 1/4 или евентуално 1/2 финалето. Јунајтед има поголема шанса да ја елиминира Барселона кога би се играле два натпревари, отколку само еден. Кога веќе зборуваме за оптимизам јас мислам дека не треба да летаме во облаци дека секого ќе поминеме без проблем. Милан летаа, видовме како завршија, Реал исто :kesa:. Треба да останеме умерени во оптимизмот и да веруваме во сопствениот квалитет. ЛШ е непредвидлива и веќе сме влезени во подоцнежна фаза од натпреварувањето, иако оваа година не очекував некои екипи да влезат кај што се сега (2 француски и 1 руска). Така да, да ја почекаме ждрепката утре и да се замараме со екипата што ќе ни се падне а не да правиме планови за одмазда против екипи во 1/2 или финалето. ONE STEP AT THE TIME :smir:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Дечки, маичките се ГОТОВИ и ќе бидат поделени во недела во Шенклис. Сите што имаат порачано да донесат пари (200 ден.). Најверојатно дизајнот останува ист како што ви пишав :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: GLORY GLORY MAN UNITED

П.С. Анти Глејзер флаерите ќе се готови до утре исто така
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дечки, маичките се ГОТОВИ и ќе бидат поделени во недела во Шенклис. Сите што имаат порачано да донесат пари (200 ден.). Најверојатно дизајнот останува ист како што ви пишав :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: GLORY GLORY MAN UNITED
Слика се чека за далечните делови од државичкава ни :) дај да видиме што е па да знам дали да ангажирам војската да ми набави :D
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Слика се чека за далечните делови од државичкава ни :) дај да видиме што е па да знам дали да ангажирам војската да ми набави :D
Слики после утакмицата со скаузерс.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дечки во колку играат резервите?

И ако најде некој линк нека го стави во темава, да го видиме Харго. :smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Не би ви ги препорачал Барса а за другите може да помине, моментално само Барса се подобри од Манчестер.:tv:

Добро бе како може да сте толку сигурни..Виде што се случи со Реал????Стварно не ми е јасно..
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Слика се чека за далечните делови од државичкава ни :) дај да видиме што е па да знам дали да ангажирам војската да ми набави :D
Слики после утакмицата со скаузерс.
Ваљда мислеше слика од маичката каква е... е сега мене ме има на списокот за пријавени или? Пошто ќе идам у недела у Шенклис, па да се подновам и јас :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom