Ролери

Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
РОЛЕРИИИИИИИИИИИИ!!!
Даааааа почнав да возам!!! :) се возев пред 2 недели, 2-3 саати, али хак мене не ме болат мускулите, ја сум секогаш фит!!! :icon_lol: хехе... :)
малце ми беше страв, некако не бев опуштена-нормално...
ееве сега одма си ставам сликичка со ролери на аватар. ај таа старата нека биде додека не најдам некоја поарна. :) ај ако ја најдам.. :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
РОЛЕРИИИИИИИИИИИИ!!!
Даааааа почнав да возам!!! :) се возев пред 2 недели, 2-3 саати, али хак мене не ме болат мускулите, ја сум секогаш фит!!! :icon_lol: хехе... :)
малце ми беше страв, некако не бев опуштена-нормално...
ееве сега одма си ставам сликичка со ролери на аватар. ај таа старата нека биде додека не најдам некоја поарна. :) ај ако ја најдам.. :)
Хехехех блазеси ти, еве и јас сега ќе се вратам во форма : )) Нон стоп учење и мрзливи глупости и се имам улежано, али сега ќе се врадам одма! :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Почнав пак. Оваа година со штитници на колениците сум:)))
 
К

*Каталонец*

Гостин
Ехх ролери..

Ги возев порано ко мал, кога имав едно 10-11 годинки. Сега сум ги запоставил не ми се интересни, сега само строго велосипед :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Иначе, забораив (се извинувам на втората порака), колку се во моментов солидни фитнес ролерки во Скопје? Имам рејсинг, ми треба да купам едни фитнес, и тука најдов за 30тина евра едни кои изгледаат прилично во ред, не се ништо профи, ама се солидни. Колку пари се таквите во Ск?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Иначе, забораив (се извинувам на втората порака), колку се во моментов солидни фитнес ролерки во Скопје? Имам рејсинг, ми треба да купам едни фитнес, и тука најдов за 30тина евра едни кои изгледаат прилично во ред, не се ништо профи, ама се солидни. Колку пари се таквите во Ск?
Кај е тоа овде? :)
Во Скопје солидни не се под 100 еура, и тие пак не се солидни, ако си во можност да отидеш до Софија имаш во Vertigo (www.vertigo-skates.com) супер ролери за под 100 еура.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Утре само да не заебе времето има да направиме една сесиичка :)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
leleeee ne mora da se zatopli samo da ne vrne i da ne duva i odma odam na pateka, zakon e vozenje so roleri:pos2:
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
возењето ролери е грешно сфатено кај нас..коа ке видам дека 96% од луѓето што возат на кеј (машки/женски) доаѓаат облечени во фармерки, со блузички некои, деколтиња ау..идат таму за да бидат само видени, а не се држат до основната цел на возењето ролери, забава, рекреација, дружба итн..нема некоја голема филозофија, облечи си пристоен шорц/тренерка, маица/дуксер, капа/цвик некој, слушалќи на уши ( зависи дали си сам, или со друштво ), и вози дур можеш :)).
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
возењето ролери е грешно сфатено кај нас..коа ке видам дека 96% од луѓето што возат на кеј (машки/женски) доаѓаат облечени во фармерки, со блузички некои, деколтиња ау..идат таму за да бидат само видени, а не се држат до основната цел на возењето ролери, забава, рекреација, дружба итн..нема некоја голема филозофија, облечи си пристоен шорц/тренерка, маица/дуксер, капа/цвик некој, слушалќи на уши ( зависи дали си сам, или со друштво ), и вози дур можеш :)).
Не мора да значи дека ако возат по фармерки дека не се забавуваат : ))) Мн ми е интересно тоа што полно идат на стаза ко да излегуваат некаде :)
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
Не мора да значи дека ако возат по фармерки дека не се забавуваат : ))) Мн ми е интересно тоа што полно идат на стаза ко да излегуваат некаде :)
abe hak zemav neso roleri od drugar p aja ako moes denes negde u park da se najdeme neso malce da me odnauchish
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
abe hak zemav neso roleri od drugar p aja ako moes denes negde u park da se najdeme neso malce da me odnauchish
Еј абе сега ја гледам поракава :) Возевме ние денес цел ден и до парк бевме. Аддни ме на мсн ќе се договориме да дојдеш со нас на следно возење па што те интересира ќе ти покажеме.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Почнавте ли активно со возење, времево како се погоди, перфекција :)?
Јас почнав мн активно во последно време, али не смеам да се опуштам има мн работи за полагање :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom