Диети и слабеење

iko_kovacevic

Cardano
Член од
25 јуни 2010
Мислења
19
Поени од реакции
2
Imav 120 kila pred 2 leta... ko nenormalen jadev sekoj den tostovi i piev 2 litri koka kola namesto ovosje zelencuk i drugi vidovi tecnosti, duri otidov vo - so parite, a vo + so tezinata... Stignav do 128 kila. Na internet ednas sednav i pisav na google dieta i na edna srpska strana otvoriv edna dieta sto za 15 dena ke oslabes 15 kila... i jas si vikam, lele ako drzam 60 dena neprekinato ke imam 70 kila, ali toa e lazenje na mozokot.
PRED SE ZA DA POCNES DA DRZIS DIETA TI TREBA VOLJA I IZDRZLIVOST.
Pocnav da ja drzam dietata i za 5 dena osetiv kako tezinata mi se namaluva, imav 126 kila i toa mi dade sila da prodolzam ponatamu. I ja drzev dietata okolu 5 meseci, no ne celo vreme, tuku 15 dena dieta 10 dena normalna hrana... Iskreno koga ke mi zavrsese 15tiot den gubev zelba za jadenje. Posle tie 5 meseci jas imav 93 kila, i izgledas mnogu poslabo kako sto bev... Taman za matura si bev oslabev, si ja kupiv oblekata sto mi se svigase od Britsiani i bev sreken... Sekoj den piev po 0.5 l zelen caj bez seker. Na pocetok mi bese gaden no potoa se naviknav i sea mi e kako voda. Sega letovo sekoj den trcam na kej, sekoj den go pijam cajot i sekoj vtor den odam vo teretana... Sega imam 82 kila...

DRZETE DIETA DOKOLKU SAKATE STVARNO DA OSLABETE... MESTO DA TROSITE PARI NA SENDVICI, SOKOVI I BLAGO, MOZETE DA GI POTROSITE ZA DIETATA...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
DRZETE DIETA DOKOLKU SAKATE STVARNO DA OSLABETE... MESTO DA TROSITE PARI NA SENDVICI, SOKOVI I BLAGO, MOZETE DA GI POTROSITE ZA DIETATA...
Или јади што сакаш ама со осет, диетата е за луѓе кои слабо користат логика и се лакоми пред се :)
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Пред неколку месеци бев 91 кг и сега се спуштив до 77 кг, се што правев е јадев побавно + се движев повеќе (за забрзување на метаболизмот ова движењево), у смисла одев и вежбав теретана. Тоа е наједонставен и најефективен начин за слабеење, за тој што сака да дознае повеќе нека види Paul McKenna - I can make you thin таму објаснува за све и за доказиве што постојат дека сите диети се булшит...

Диетиве, ако правите една диета може ќе ослабете 10 кг али кога ќе престанете со таа диета пак ќе накачите. Не сум видел досега човек што е на диета да престане со таа диета и да остане ист
 
М

Мартин`

Гостин
Дај предложете некоја храна што не дебелее т.е набројте ми некои работи кои не дебелеат толку, ми треба да смалам 4-5 кила ништо повеќе така да мала смена на исхранава ќе биде доста мислам.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Едно предупредување-
таблетите за слабеење од кинеската компанија„Таиши“ содржат свинска тенија- која се угнездува у цревата на домаќинот и таму паразитира - користејќи ја храната-
Т.нр «Кинески» курс од само ДВЕ таблети вклучува внос во желудникот зародиш од свинската тенија-која просто кажана го јаде човекот одвнатре, и убиство на истата таа тенија со помош на втората таблета - кога саканата тежина е постигната .
И покрај тоа што резултатите се видни, сепак покажете ми маж кому му е потребна девојка (наизглед стројна) а со гад во себе
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Пред неколку месеци бев 91 кг и сега се спуштив до 77 кг, се што правев е јадев побавно + се движев повеќе (за забрзување на метаболизмот ова движењево), у смисла одев и вежбав теретана. Тоа е наједонставен и најефективен начин за слабеење, за тој што сака да дознае повеќе нека види Paul McKenna - I can make you thin таму објаснува за све и за доказиве што постојат дека сите диети се булшит...

Диетиве, ако правите една диета може ќе ослабете 10 кг али кога ќе престанете со таа диета пак ќе накачите. Не сум видел досега човек што е на диета да престане со таа диета и да остане ист
bash me interesira kolku vreme ti trebashe za da simnish celi 14kg?...
jas sum na dieta 23 dena so denesniov den i imam oslabeno samo 3,5 kg..koa ke pomislam kolku imam simnato mi se ezi kosava, a nisto ne jadam doma so se gotvi apsolutno nisto.. se e vo polza na ovosjeto, salatite i vareni jajca i kompir... minimalno... i trcam sekoj den po 3km:kesa:...
do odmor mi trebaat da simnam use 4kg, ako treba use tolku da cekam.eheee.....
ova mi tezeshe i morav da si go napisham... mn malku imam simnato:(
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
bash me interesira kolku vreme ti trebashe za da simnish celi 14kg?...
jas sum na dieta 23 dena so denesniov den i imam oslabeno samo 3,5 kg..koa ke pomislam kolku imam simnato mi se ezi kosava, a nisto ne jadam doma so se gotvi apsolutno nisto.. se e vo polza na ovosjeto, salatite i vareni jajca i kompir... minimalno... i trcam sekoj den po 3km:kesa:...
do odmor mi trebaat da simnam use 4kg, ako treba use tolku da cekam.eheee.....
ova mi tezeshe i morav da si go napisham... mn malku imam simnato:(
За 23 дена 3,5 кг за девојче од 17 години се супер бројка. Заборави да напишеш твоја тежина и висина ...

Инаку не мора да се истоштуваш јадејќи еднолична исхрана. Слободно можеш да си комбинираш нискокалорична исхрана.

Табели со калориски вредности на храната
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Најдобра диета јадете секој ден по кило јаболки и ништо друго ама цел ден да работите да рмбате тоа маста да ви искочи.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Uste ne mozam da ve sfatam .. ne e poenata da izgledas ko cackalka za zabi , tuku da imas oformeno , atletsko telo .. So dieti toa ne se postiga ..
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
bash me interesira kolku vreme ti trebashe za da simnish celi 14kg?...
jas sum na dieta 23 dena so denesniov den i imam oslabeno samo 3,5 kg..koa ke pomislam kolku imam simnato mi se ezi kosava, a nisto ne jadam doma so se gotvi apsolutno nisto.. se e vo polza na ovosjeto, salatite i vareni jajca i kompir... minimalno... i trcam sekoj den po 3km:kesa:...
do odmor mi trebaat da simnam use 4kg, ako treba use tolku da cekam.eheee.....
ova mi tezeshe i morav da si go napisham... mn malku imam simnato:(
hehe nesekiraj se be top si hehe jas sakam popuni momi pa ako sakas moze da se dogovorime zaedno da topime masti hehe iako jas sum atletski graden ama pivovo tablive i travata si go storija stvoeto i imam malce mese ama seksi mese pa dojdi ke topime masti hehe
kako ti e hi5 pozzz

klabiiing
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
За 23 дена 3,5 кг за девојче од 17 години се супер бројка. Заборави да напишеш твоја тежина и висина ...

Инаку не мора да се истоштуваш јадејќи еднолична исхрана. Слободно можеш да си комбинираш нискокалорична исхрана.

Табели со калориски вредности на храната
Fala za ova :D:D.... ke si go preprocituvam... iako znam sho treba da jadam TnX :D:D:salut:
 
Член од
12 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
10
Јас знам една диета што помогна на многу мои другарки.

1 ден
Доручек-овошје
Ручек-3 варени јајца и парче сирење (место јајца може пилешко варено или печено или пак печена риба)
Вечера-истото од ручек,но во помала количина

2 ден
Доручек-овошје
Ручек-манџа(без месо) + кришка леб
Вечера-истото од ручек,но во помала количина

3 ден
Доручек-овошје
Ручек-шпагети,макарони
Вечера-сладолед или парче колач или обично чоколадо

4 ден
Само овошје

*со ручекот и вечерата може салата

Ако може да ми кажеш килку кила се слабее,дали може да се повторува или е само 4 дена ак може колку дена пауза се повторува?
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
ДИЕТА ЗА НЕТРПЕЛИВИ

Прв ден: 1 литар млеко (кисело или обично - по желба)
Втор ден: 6 варени јајца (по две за секој оброк)
Трет ден: 800 гр. варено месо од кокошка
Четврти ден:1 кг. варени компири
Петти ден: 1 кг. овошје по желба (банани и грозје - НЕ!)
Шести ден: 800 гр. варено јунешко месо
Седми ден: салата, свеж зеленчук - без сол, масло и оцет

Во просек се слабее од 5 до 7 килограми. По седум дена се прави пауза, а диетата може да ја повторите по две недели.
ви ги читам диетиве и не ми е јасно зашо банани и грозје не.:toe:
п.С не дека сум дебел нешо со 69 кила на 187 цм висина туку онака налетав да читам па баш ме интересира зашо банана не коа кај мене тоа е речиси главно јадење :helou:
 
Член од
14 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
1
Ајде луѓе некои нови искуства ??? За жал темата од толку добра и разработена сосема згасна ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom