Диети и слабеење

Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
OD 115 KG NA 87 KG ZA 3 MESECI ako sakate da doznaete kako pisete i ke vi kazam
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
mozam da zamislam..nezdrava dieta, izgladnuvanje i muskulite mu se pacha sea :kesa:
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Ваши предлози и сугестии за диети, не само за слабеење туку и за
чистење на организмот од отровите кои секојдневно ги внесуваме, но, предност за слабеење.

Инаку, јас кога престанав да тренирам карате, почнав билдинг, кашив во мускулатура бајаги, но кога и тоа го баталив, се ми отиде во стомакот. бев како некој слон.
Решив да се стегнам и почнав со диета. Симнав 14 кг, за 16 дена, а потоа уште 6 со склекови и стомачни, како и планинарење и ролери возење.

Диетата е онаа со зелката:

главица зелка
две пиперки,
6 кромида,
целер,
6 лупени патлиџани
сето тоа сварено (може и зачини)
тоа се прави како чорба и се консумира барем еднаш дневно, а може колку ви душа сака.

Но,
1 ден - овошје, само да не е гроозје и банани
2 ден, свеж зеленчук, само не мешункаст
3 ден микс од ден 1 и 2
4 ден до 1 литар млеко и до 8 банани
5 ден до 250 грама телешко печено без сол/зачини
6 ден до 1 кг телешко печено без сол/зачини, патлиџани до 3
7 ден интегрален ориз и зелен зеленчук

сето тоа е без зачини, леб и лебни нутриенти
од пијалак, кафе без шеќер, чај без шеќер, вода

Ако се ослабне повеќе од 5.5 кг за 7 дена, се прави пауза од два дена, ако не тогаш од 1 ден.
Алкохол се консумира 24 часа по прекин на диетата.

Кој може, бујрум. Се чисти организмот, се топи само сало и масни наслаги, се подобрува крвоток и притисок. режим на срцевата работа.
Диетава е од Sacred heart болниците за предебели пациенти кои треба да имаат тежок хируршки зафат. Нагло ги слабеат.

Сакам да ја пробам и јас диетава, значи од чорбава колку сакам секој ден и во меѓувреме од овие наведените...? :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
не е у ред 5 дена да не стаиш леб у уста и после дупло да вратиш..секогаш е така..организмот бара резерви ако го оставиш да гладува:nenene: мораш да вежбаш и башка за диети знам дека од Жан Митрев помага..другар ми ослабна 15kg за 2-3 месеци..
Ај кажи ја таа диетата на Жан Митрев, само да не е онаа со за поручек 2 чаши топла вода....:tapp:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
И јас симнав над 25 кг. за два месеци и тоа претежно со трчање и здрава храна. Пишав погоре и пак ќе пишам дека важна е волјата и желбата и се ќе се успее.
 
Член од
14 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Овие справиве за стомачни што се, помагаат во смалување на салото?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ај кажи ја таа диетата на Жан Митрев, само да не е онаа со за поручек 2 чаши топла вода....:tapp:
не ти требаат такви диети, немаат некој ефект.
Дур не запнеш гзот да фатиш да јадеш здраво и да вежбаш ко луд нема шанси да ослабеш

И јас симнав над 25 кг. за два месеци и тоа претежно со трчање и здрава храна. Пишав погоре и пак ќе пишам дека важна е волјата и желбата и се ќе се успее.
Браво, јас симнав 15 за месец и нешто, ама толку ми требаше, сега уште да стегнам стомаков и таман ке биде. :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ај кажи ја таа диетата на Жан Митрев, само да не е онаа со за поручек 2 чаши топла вода....:tapp:
Погадна диета од таа немам држено .. додуша не дека држам некои си диети,ама за таа се договоривме појќе другарки со таа диета..
Ми се згади уште првиот ден. Се сеќавам за поручек требаше да изејш цело кисело млеко, за ручек нешто житарици па убавезно да пијаш после секое јадење многу вода.
Не дека ќе има некои резултати од диета, треба само да се внимава на исхрана, ќе си намалиш со јадење леб, да си јадиш повеќе салати наместо хамбургери и тостови..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom