Диети и слабеење

Член од
14 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Абе дечки, дајте кажете ми како да ослабнам малку околу половините. Стомахот го намалив само околу половините сакам да ослабнам. Некоја диета ако може да ми препорачате или некои вежби. Ви благодарам однапред.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Абе дечки, дајте кажете ми како да ослабнам малку околу половините. Стомахот го намалив само околу половините сакам да ослабнам. Некоја диета ако може да ми препорачате или некои вежби. Ви благодарам однапред.
Митенце не е баш диета но помага.
Намали благо, газирано, солено, бел леб, алкохол и грицки, по можност и целосно отфрли ги од исхраната но тоа е тешко и не се мачи толку ако неможеш, но намали ги во минимални граници или замени ги со нешто друго.
Пиј повеќе од 2л вода на ден и трчај, спортувај да се испотиш мајцата да биде како од перална извадена, јас така правам кога трчам :)
Тоа е нема баш некоја голема филозофија, ако навистина сакаш да ослабнеш ќе успееш не сумљам во тоа...
 
Член од
14 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
5 дена леб не сум ставил во уста, благо не јадам сега кога држам диета, алкохол никако, грицки истоа така, но јадам само овошје и зеленчук.
А специјално некои вежби за околу половини има?
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
5 дена леб не сум ставил во уста, благо не јадам сега кога држам диета, алкохол никако, грицки истоа така, но јадам само овошје и зеленчук.
А специјално некои вежби за околу половини има?
Абе ова на многу им го имам кажувано, можеби е само вода задржана, но незнам без слика да не зборувам на празно.
Солта се врзува со водата и ја задржува во телото, па ти треба да ја намалиш солта, а и да внесуваш доволно течноси, добро е што конзумираш овешје и зеленчук и во нив има доста течности.
Можеби те мрзе но најдобро ти е да трчаш од искуство ти зборам најдобро се чисти стомак.
А вежби за половина, незнам пилатес, милатес не сум во тие работи запознает.
Јади често околу 6 пати на ден, заеби ги стандардните 3 оброци на ден. но тие 6 да ти бидат мали и распореди ги на секои 3 часа и внесувај помалку калории од колку што трошиш, но немој ни да си помислил да броеш калории :)
Поздрав
 
Член од
14 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
6 пати?:D Јас само 1 јадам во ден и тоа само салата..и може за ручек лубеница да апнам, друго ништо, а и не чувствувам некој глад. А и не сум толку многу дебел, сите ми велат дека сум слаб и стварно ептен ослабнав, па сакам уште малце.:)
 
Член од
1 август 2007
Мислења
89
Поени од реакции
5
Од прилика колку килограми се еден конфециски број.
 
U

UniqueGirl

Гостин
не е у ред 5 дена да не стаиш леб у уста и после дупло да вратиш..секогаш е така..организмот бара резерви ако го оставиш да гладува:nenene: мораш да вежбаш и башка за диети знам дека од Жан Митрев помага..другар ми ослабна 15kg за 2-3 месеци..
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
6 пати?:D Јас само 1 јадам во ден и тоа само салата..и може за ручек лубеница да апнам, друго ништо, а и не чувствувам некој глад. А и не сум толку многу дебел, сите ми велат дека сум слаб и стварно ептен ослабнав, па сакам уште малце.:)

Леле.... :nesum: :tapp:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Житарици за старт на денот. Ручек со црн леб или пак ако не сте по лебот (како мене) воопшто леб да не се конзумира. Вечера пред 19 00 лајт, салата или овошје (сепак се потребни природни шекери).... ова е права диета, ако земеме во предвид дека зборот диета заправо значи-здрав режим на исхрана. :smir: И јасно-конзумирање на големи количини спорт
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Житарици за старт на денот. Ручек со црн леб или пак ако не сте по лебот (како мене) воопшто леб да не се конзумира. Вечера пред 19 00 лајт, салата или овошје (сепак се потребни природни шекери).... ова е права диета, ако земеме во предвид дека зборот диета заправо значи-здрав режим на исхрана. :smir: И јасно-конзумирање на големи количини спорт
aj ako moze da dades nekoja dieta i za nekoj kako mene ne sum visok 178/85?blagodaram odnapred:smir::)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
decki ja tebe bi ti dala dieta za debeleenje poso ne mozam da gi gledam site tie muskuli na edno mesto t.e. edno telo :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom