Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Ајде дик мара доста беше славење, време е за у кревет. Поздрав до сите Интераши па се гледаме во следна прилика, да се надеваме што почесто. :helou:
Каков кревет бе вечерва нема спиење во чест на Интер за победата,и онака сум 1 смена во школо за 2 саати не се исплати да се легнува:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.764
Одлично видео на Били Ријека:

 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Во петок е ждребката па би сакал за противник да го добиеме Лион,кој мислам дека би го поминале иако нема да биде така лесно:toe:.Барса се 1 фаворити и би сакал да ги избегнеме,Ман.Ј и Арсенал се јаки но и со нив можеме 50-50 се шансите,Баерн.М се извади преку офсајд со Фиорентина така да не верувам дека се пред нас, реално само Робен им вреди:toe:

Дрогба - Интер ке оди далеку во ЛШ - http://www.sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3811:2010-03-17-00-16-45&catid=7:2009-12-26-20-26-31&Itemid=9
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Честитки и од мене. Што да се каже, секој збор, реченица е малце за она што вчера се случи. Феноменална игра покажавте, а се гледа дека миксот од одличната атмосфера во тимот која владее и она, дека Мурињо го имате за тренер едноставно дава одлични резултати.

Ви посакувам многу среќа понатаму, па се надевам дека ќе се видиме во финале. :wink:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Фантастична игра на Интер во сите 90 минути.

Цезар....Без работа, на момент мислев дека ке го фанат на дремење ко шо задремал он у ламбургинито.

Маикон....Некој шо кажа дека играл само за дерби утакмиците, не згрешил. Едноставно не им даде да мрднат од таа страна!

Лусио....Иако на неколку пати му избега Дрогба сепак не беше опасно. Одигра одлично.

Самуел.....Добро е шо се смири до крајот на натпреварот иначе не му бегаше црвен картон. Одлично му помагаше на Царот наш Неготински (Лусио).

Занети..... Едно ке прашам- Од шо е направен овај бе? Од каде ли му е таа сила човече. Едноставно Супериорен.

Камбиасо.....Само едно ке кажам-- Лампард у џеб!

Мота.....Добар добар иако на неколку наврати грешеше сепак немаше никаква опасност.

Снајдер....Мен ов д меч. Најдобар на теренот.

Ето....Ах Ето, конечно. Но ако не го дадеше тој гол ке имаше мајки и шајки по него. Цел меч го немаше во нападот, но сепак на крајот му се виде силината со една шанса и гол, или поточно кажано 2-3 шанси ама знае кога да даде гол.

Милито.....По кој знае кој пат ке кажам дека е преморен, дека мора да одмара додека не сме го загубиле заради банална повреда. Инаку добро одигра вршеше константен притисок, но мислам дека беа сопрени сите приоди до него.

Пандев...Ах од кај излезе оној русинот, ке грмеше Македонија. Одлично одигра иако на крајот мислам дека не требаше да го извади Мурињо од игра.





Мислам дека кажав преку 100 пати дека Интер ке игра со 3 во напад, и дека таа формација е најдобра според мене а не онаа со 2.

Значи ми се потврди отекувањето.

ПС. Чекам Думан сега да го напише своето, а колку се секавам тој кажуваше дека ако тепа Интер веке нема да каже ни еден ПЕСИМИСТИЧКИ збор во врска со Интер!


ЕДИТ:
Коа ви кажував јас дека ке гледате невидена игра на Интер!:helou:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Mурињо не губи на стемфорд бриџ, докажано... секоја чест момци спасете ја сезоната, на италија :smir:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
ЧЕСТИТКИ ДО СИТЕ ВАС !!!!

Морам да признаам дека вчера Интер изигра совршено и многу ми е мило што помина понатака.

И ме изненади Мурињо секако со она што го сложи на теренот :smir:

Мое скромно мислење дека шансите за титулата на Интер се огромни, единствени 2 тима кој може да го надиграат се Барселона и Лион.

Поздрав до сите
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Со мало закаснување, она вчера што се дешаваше лудило беше:vozbud:, нека ни е со срека пласманот понатаму:smir:, и за противник во петок ги очекувам Лион мислам дека лесно ке ги поминеме, иначе позз до сите што беа во Ајриш паб си поминавме топ, нешто не заборавно:vozbud::vozbud:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Mурињо не губи на стемфорд бриџ, докажано... секоја чест момци спасете ја сезоната, на италија :smir:
Mурињо губи на Стемфорд Бриџ, докажано...... ама ретко......:smir:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
сите фанови на интер имаат секакво право да уживаат комплетно после вчерашниот натпревар. едноставно нема замерка, пласман чист како солза, една единсвтена замерка не би можел да најдам.

неколку работи сакам да одвојам
иако челзи тешко освојува трофеи, факт е дека и тешко се победува во дуректен дуел. интер го победи два пати, уште повеќе го надигра во сред лондон.

втора работа. брилијантноста на мурињо, и утепаницата од тренер анчелоти. мислам дека секој збор понатака околу овие двајца би бил одвишак.

терта работа. екипата на интер. бидејќи италијански фидбал активно гледам 15 години, прв пат оваа екипа да има допадлива игра. мој впечаток е дека секој фан на интер треба да биде исполнет во душата не само поради резултатот, него после дооооооооолго време и многу генерации поминато - и од играта.
снајдер ако игра овака како што играше вчера, би бил меѓу топ 5 во свет. се плашам дека еднаш игра добро, после 5 гола игра на стара слава и нигде го нема. нема збор, има квалитет ама постојаноста му е маана.

за одбраната што да се каже. задња четворка каква секој би посакал, ем убиствена, ем со мозок, ем офанзивна... плус под палка на мурињо и резултатот е очигледен.

честитки уште еднаш до сите фанови!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
30 септември 2008
Мислења
87
Поени од реакции
105
Честито дечки за победата, синоќа одигравте одлична партија :smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
16 March 2010 - UCL - Chelsea v. Inter Milan - English - HTTP

Coverage from Sky Sports 1



vs


-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------
SOURCE: DVB-C / FORMAT: XViD / AUDIO: MP3 128Kbps / VIDEO: 640x368 - 1000Kbps
Size: 850MB (2x425 MB)


Download
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Браво комшии изигравте вчера одлично и ги уништивте енглезине.Дај боже да догурате повеќе од Баерн Минхен зашто идната сезона тешко нас(мислам на клубовите во Италија-и нивните навивачи)
П.С.Како Пандев не му ја свирна на тој турнбул леле штета.
Позз:salut:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Мислам дека кажав преку 100 пати дека Интер ке игра со 3 во напад, и дека таа формација е најдобра според мене а не онаа со 2.

Значи ми се потврди отекувањето.
Inter igrashe podobro na terenot protiv Chelsea so 4-3-3 ili ako veke sakate i 4-5-1 bidejki Pandev i Eto imaa dosta rabota vo sredinata.
No Inter, a voedno i Eto go dade golot koga izleze Pandev i zaigravme so standardnata formacija.
So toa se pokaza kade Eto e najdobar, onamu koga e najblisku do golot, vo zavrsnicata, dodeka na 4-3-3 imase samo posed na topka i retko doagashe do sansa..
Ali kako i da e.. Mecot go dobi Murinjo.. Prvo gi neutralizira so 4-3-3 nivnite bekovi koi mozea da sozdadat dopolnitelna nevolja, za potoa da go prati Eto tamu kade e najopasen..
Grande Murinho! :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom