Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Нема спиење вечерва,ке се слави до сабајле победава:vozbud:,замислите што ке биде ако освоиме ке го демолираме Скопје:vozbud:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Абе Думан што вака касно ти текна:wink:,иначе стварно изиграа најдобро нема што:toe:
Не ми текна касно...
Прво, требаше да ми се стабилизира 4 сати работата на срцето...
Второ, ги читав постовите во последниве 30 часа...
Трето, прославував со тие што го гледав натпреварот...
Четворто, се уште неможам да поверувам дека го победивме најголемиот фаворит за освојување на лигата на шампиони.
Пето, имате право да ме обвинете за мојот песимизам кој јавно го преставив, но малку беа тие што сигурно очекува 1/4 финале.

најважно во победата е што во првиот состав на Интер немаше ниеден жабар...ИНТЕРНАЦИОНАЛЕ.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Ф О Р Ц А И Н Т Е Р !!!
БРАВО ЗА СНАЈДЕР, ЛУСИО, ЦЕЗАР, ЗАНЕТИ, САМУЕЛ, МАИКОН, МОТА, ПАНДЕВ, КАМБИАСО, МИЛИТО, ЕТО...
БРАВО ЗА СИТЕ ФАНОВИ НА ИНТЕРНАЦИОНАЛЕ...
К О Н Е Ч Н О МУРИЊО ГИ ИЗБРА ПРАВИЛНО ЕДИНАЕСЕТЕ ВЕЛИЧЕСТВЕНИ.

ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА ИНТЕР И КОНЕЧНО ЕДНА ВЕСЕЛА ВЕЧЕР ЗА СИТЕ ФАНОВИ НА ИНТЕР.

Точно бев голем песимист, после ланскиот пораз од Манчестер Јунајтед ја изгубив довербата...но вечерва играше Интер со 100% од можностите.
Фала позз и до тебе и само вака да те читаме у вакво издание ако сакаш и со 72 фонт пиши.:vozbud::vozbud::vozbud:

ФОРЦА ИНТЕР!!!!1
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колку и да бев оптимист пред натпреваров искрено не се надевав на волку добро издание на екипата. Феноменално во одбрана, контрола на средината на теренот и Пандев, Милито или Ето можеа многу порано да ја решат работата.

Од самиот старт имав чувство дека вечерва е ноќ за Интер, иако по неколкуте промашени шанси се плашев од казна.

Мајмунот Дрогба на крај во свој стил не можеше да издржи, мораше да добие црвен картон :)

Инаку инспириран од Syn си го побарав мојот коментар по ждребот:
[I]Што да се каже за ждрепката освен дека речиси сите потенцијални противници беа многу силни и со исклучок на Бордо и Севиља секој друг тим ќе беше исти ѓавол.

Последниве 2 години не беа среќни против англиските тимови, па се надевам сега ќе биде трета среќа. Очигледно е дека Челзи има проблеми во одбраната на чело со Чех, а и имаа неколку бледи изданија во Премиер против послаби противници така што мора да се искористи тоа.

Сепак мислам дека на овој тим на Интер му е неопходен уште еден играч со визија, креатор, не може да се ослони на Снајдер само.[/I]

Испадна трета среќа, а Пандев е тој играч плус со визија.

п.с. Криво ми е што не дојдов во Ајриш навистина сакав, ама цел ден бев на факс и немав сила пак да одам до Центар и назад. Ајде во 1/4 финале, каде сакам да се избегнат Манчестер и Барса (поради силината и секако поради тоа што ги сакам и тие 2 клуба).
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Големо браво за сите фанови на Челзи !
Голема коректност на сите фанови што ги познавам, чесно признат пораз.
Исто така и на форумот ги читам нивните коректни постови во кој имаа искрајна честитка за сите фанови на Интер.
Благодарност до сите фанови на Челзи !!!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Честитки за пласманот момци, честитки за играта и браво за поставеноста од страна на Мур.:aplauz:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Според мене - Цезар- спаси 1 тешка топка,Маикон-после долго време конечно изигра одличлен натпревар,Самуел - одличен,Лусио-одличен,Занети одличен,Камбјасо изигра прекрасно скрати неколку топки,Мота- спаси чист гол и во 2 полувреме изигра подобро од 1,Снајдер - му ја намести на Ето и изигра исто така одлично,Пандев изигра подобро од Ето и Милито,Милито можеше и подобро, и за крај curva nord беа феноменални:toe:.Заслужена победа на Интер и ја чекаме ждребката во петок.Го заборавив Мурињо тој е главнот за овој резултат браво за добрата тактика.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Партали! Очекував 1-1 да биде или да тепаат Интер со 1 разлика али ептен тесна борба да биде зошто ипак Челзи се Челзи :). Утре има да ги потечам сите на факултет што навиваа против Интер и што викаа дека Интер ќе изгубат денес :) .Како и да е БРАВО за сите играчи, криво ми е што Пандев не даде гол али тоа е тоа, ќе има шанса во 1/4 финале :) Ајде за 3 недели може заедно ќе ја гледаме следната победа на Интер во ЛШ, нормално ако примате нови луѓе :smir::)
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Него луѓе шо напраивме со маичките? Едно време знам се збореше за маички, мн би било добро да си напраиме и на секоја собиранка у нив да идеме.

ПС: Ако напраиме, за Марли една гратис мора да има.
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
И така си доби дрес на кладба,нека земе Интер дрес :)
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ајде дик мара доста беше славење, време е за у кревет. Поздрав до сите Интераши па се гледаме во следна прилика, да се надеваме што почесто. :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom