Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.765
Сигурно не е Мурињо крив за ова со Балотели, али тоа влијае лошо на останатиот дел од екипата:tapp:
Ако ја нарушил атмосферата на тренингот, тогаш можеби ќе влијае лошо на екипата ако биде во Лондон. Можеби тоа е проценката на Мурињо. Да нема тензии и да се размислува само на натпреварот.

Искрено, ако еден еден тренер премине преку тоа што играчот му вика да одјебе, со било кои зборови, т.е. не ги почитува неговите инструкции... тој тренер е клинички мртов. Го губи авторитетот кај сите и ја губи контролата врз тимот.

Затоа не го окривувам и сметам дека е апсолутно во право. Не сакаш да тренираш, ок, седи си дома.

Ова го кажувам сега пред натпревар, не чекам Интер да загуби па да фрлам со дрва и камења по Мурињо или пак Интер да победи и да го величам. Како год да биде резултатот, овој потег можам да го разберам и мислам дека постапил правилно.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Незнам за мене Мурињо е најдобриот тренер што Интер може да го има.Остајте тактики можеби има многу подобри тактичари од него но негозата харизма и водство го нема никој тренер.
Друго што ме нервира што Марио од милион менаџери го најде најомразениот менаџер на Интер Раиола.
Лани пред мечот со Манчестер се јави и го деконцентрираше тимот демек златан ако не освои ЛШ со Интер ќе оди во појака екипа ево го пак сега дава изјави``Марио одлично се чуствувал и бил разочаран многу што нема да игра``
Ајде на лето Марио + пари за Фабрегас и решен проблем.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Cezar

Maicon Samuel Lucio Zanetti
Cambiasso
Stankovic..........Motta
Pandev Sneider
Milito​

Ееееелко елко, порасни уште дветрипеди, зада може дедомрас дарови да реее ди.:pipi:


Со секоја друга формација шансите да поминиме ни се намалува за 50%. Бар јас така мислам:smir:​
Штета што ги нема САНТОН и БАЛОТЕЛИ, вака шансите ни се многу мали. Меѓу другото и коефициентот за победа на Челизи во кладилниците кажува се - 1.60

Послаби во составот има и од Мунтари, тоа се Мота и Станковиќ, незнаеш во која категорија да ги ставеш, не се добри ни за одбрамбени задачи ниту да се поврзет среден ред со нападот.
Ништо подобар последниве месеци не е ниту Камбиасо кој е паднат во формата.
Патрик Виеира зза овие копуци беше измислен.
Читам некој наши фанови спасот го гледаат во Марига, да неможеш да поверуваш до кај стигнавме, истите тие фанови што до пред два месеци неслушнале за вакво фудбалско име, а сега им останува како сламка за спас. Штом небеше познат до пред два месеци, значи небил ни во првиот тим на една прикрпена Парма во која ги имаме голем дел од нашите играчи кој некогаш настапуваа во примавера. Еден Бабабиани е десет пати поталентиран и покорисен од Марига.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Штета што ги нема САНТОН и БАЛОТЕЛИ, вака шансите ни се многу мали. Меѓу другото и коефициентот за победа на Челизи во кладилниците кажува се - 1.60

Послаби во составот има и од Мунтари, тоа се Мота и Станковиќ, незнаеш во која категорија да ги ставеш, не се добри ни за одбрамбени задачи ниту да се поврзет среден ред со нападот.
Ништо подобар последниве месеци не е ниту Камбиасо кој е паднат во формата.
Патрик Виеира зза овие копуци беше измислен.
Читам некој наши фанови спасот го гледаат во Марига, да неможеш да поверуваш до кај стигнавме, истите тие фанови што до пред два месеци неслушнале за вакво фудбалско име, а сега им останува како сламка за спас. Штом небеше познат до пред два месеци, значи небил ни во првиот тим на една прикрпена Парма во која ги имаме голем дел од нашите играчи кој некогаш настапуваа во примавера. Еден Бабабиани е десет пати поталентиран и покорисен од Марига.
Епа то се нервирам бе ДУМАН, стасавме да се крстиме во Марига:toe:
Преку кур ми е искрено од вакви трансфери во стилот, Мота, Мунтари, Марига... Дете три пати што има гледано фудбал може да увиди дека современиот фудбал се базира на средината, нешто што ни е најслаба алка во Интер. Одбраната ни е КОСКА, нападот тагуѓере, ама џабе сето то без асолна средина.
Ајде да се молиме до година Хамшик и уште еден силен. Оти последниве години некако многу на титули се навикнавме, ама како што гледам се ближи крајот:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.765
Штета што ги нема САНТОН и БАЛОТЕЛИ, вака шансите ни се многу мали. Меѓу другото и коефициентот за победа на Челизи во кладилниците кажува се - 1.60
Коефициентот е 1.60 уште од после реваншот, независно од играчите кои играат или не, ако мислеше на тоа.

Коефициентот кога ги тепавме беше 2.70
Коефициентот на Реал против Лион беше 1.30

Коефициентот не ме загрижува воопшто :)

Патем, 2.20 за X2, за да биде пласманот понатаму уште поубав :)
 
M

mercenary

Гостин
Подобро "истите тие фанови што до пред два месеци неслушнале за вакво фудбалско име, а сега им останува како сламка за спас" т.е Марига него Мунтари,не мислите така?
Каков е таков е,важно подобро ќе изигра него Мунтари.
А за средината ќе мислиме на лето,сега таа ни е.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Марига е одличен фудбалер Парма го процени 10 милиони а Биамбиани беше 8.Во Интер дојде не по желба на Мурињо и не добива човекот многу шанси за игра 2 натпревари има играно.Човекот не е креатор туку деструктор.Беше потпишал со Ман Сити но не доби работна виза и Интер го зема.
Човект е класа но треба да добива повеќе шанса.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.765
Друг пат ќе зборуваме за тоа какви играчи ни требаат, знаеме за догодина што ни треба. Ако морам да бирам од Марига/Мота/Мунтари, би го одбрал првиот, затоа што е посилен во дуели, покрива назад, и можеби најважно за овој натпревар, има добар удар. ТрнбуЉ брани, ќе треба да се шутира од надворешните позиции.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
И сега е сигурно дека ќе им брани третиот голман на Челзи или уште има шанси за Хиларио?
Јас мислам дека веќе кога немаме добар среден ред, снајдер да се врати како класичен централен играч, а не како полушпиц. Борбеноста која ја покажа против Ббилан кога игравме со играч помалце мислам дека може многу да ни помогне на овој дуел...
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
дали е сигурно дека Чех не се опоравил од повредата??? Хиларио 100% не брани....
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
па тоа ми се допаѓа..... не дека којзнае колку ќе смени тоа...... и првата утакмица бранеше Хиларио скоро пола утакмица па не шутнавме на гол и тоа дома...... али да не бидеме песимисти ......... АЈДЕ ТРЉБУЉ !!!!!! да го прими еден како Паркер од Вест Хем што му збичи.....

иначе СИН пиши ме утре за сигурно..... ја доаѓам со братучет ми Тоше и со Енџин
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
иначе СИН пиши ме утре за сигурно..... ја доаѓам со братучет ми Тоше и со Енџин
Одлично, и последното место се исполни, ти си 20ката, 19ката е Марли. :tv:
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Ае што се деси? Колку души сме? Кога се чекаме,во 8 пред Б2?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom