Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.026
Факт е дека ни требаат креативни играчи во средина:toe:,Стакович не е во таа форма што беше,од Камби и Марига неможете да очекувате да дадат добар пас и да сврзат акција зш тие се дефанзивни играчи,ете тоа е проблемот:toe:.Затоа ја сакам Мота да игра затоа што ни Станкович ни Марига ни Камби ни Мунтари неможе да даде пас како него:toe:.Се бара само Снајдер во средина и Маикон десно тоа е нашата игра коа играме во средина со 3 ца деструктивци,ја 5 пати го кажав истото и се гледа дека сум во право .
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Факт е дека ни требаат креативни играчи во средина:toe:,Стакович не е во таа форма што беше,од Камби и Марига неможете да очекувате да дадат добар пас и да сврзат акција зш тие се дефанзивни играчи,ете тоа е проблемот:toe:.Затоа ја сакам Мота да игра затоа што ни Станкович ни Марига ни Камби ни Мунтари неможе да даде пас како него:toe:.Се бара само Снајдер во средина и Маикон десно тоа е нашата игра коа играме во средина со 3 ца деструктивци,ја 5 пати го кажав истото и се гледа дека сум во право .
Другар ај што го повторуваш тоа истото во право си дека ни требаат играчи во средниот ред,само работата е тоа што не измисли топла вода сите ние знаеме за тоа и го повторуваме,....Е сега не е нова година или дедо мраз да дојде да ни исполнува желби сред сезона туку треба со овој играчки кадар да се обидиме да направиме нешто,..:toe:..не може да се вадиме на тоа дека сме немале играчи во средниот ред или судиите не оштетувале ако го изгубиме скудетото(па лани со катастрофален среден ред ги делкавме овие среднојаки екипи на гости а сега?(Не го спомнувајте Ибра))...:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.477
Вчера иначе ми се допадна играта на Марига во првиот дел, а и читам низ форумиве немаат забелешки за неговата игра, него мислам дека овој играч најдобро би играл на позицијата на Камби па некако вишок ми доаѓа еден од нив у први 11 кога се заедно.
Мислев дека е нешто налик на Мота, али очигледно е дека според стил на игра најмногу му одговара онаа позиција која ја има Камбијасо.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
што ти се вика страв!
еве го ефектот мурињо, оној што думан вика дека врска немал.
http://www.interusrcu.com/?p=7445
се плашеле за сигурност, да не се плашеле од нешто друго.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Син, незнам дали добро го пратеше вчера Марига, али он имаше нешто поофанзивна улога... не играше класичен деструктивец и одеше напред повеќе... мене ми се допадна во оваа улога зашто после воведните 10минути(каде направи 2-3 грешки) играше супер....
Ај што побрзо да ја заборавиме оваа утакмица, и да идеме на победа со Челзи :back:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Трнбуљ :pos: Брани излезен на петтерец. Тактиката со Челзи: шутирај од кај ќе стигнеш.

Типувам дека Полустадионовиќ ќе даде гол :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.477
Син, незнам дали добро го пратеше вчера Марига, али он имаше нешто поофанзивна улога... не играше класичен деструктивец и одеше напред повеќе... мене ми се допадна во оваа улога зашто после воведните 10минути(каде направи 2-3 грешки) играше супер....
Ај што побрзо да ја заборавиме оваа утакмица, и да идеме на победа со Челзи :back:
Па да де, знам дека имаше поофанзивна улога односно истата која ја има Мота или Дејо у среден ред, па и Занети, кога прави излети а игра во средина. Сепак, мислам дека најмногу би бил корисен како класичен деструктивец но тука веќе е Камби, како и да е, супер е за алтернатива играч сега за сега.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
6.026
Трнбуљ :pos: Брани излезен на петтерец. Тактиката со Челзи: шутирај од кај ќе стигнеш.

Типувам дека Полустадионовиќ ќе даде гол :pos:
Па и ја тоа го викам нека шутира Снајдер од кај му дојде:toe:,иначе глеам Челзи игра многу по лева страна преку Малуда и само во прво полувреме имаше 10 центаршутеви,не смееме да му дадеме многу простор по таа страна:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не можеш ти да ми кажеш дали да те реплицирам или не :smir:
Што има лошо во оптимизамот на марли ?
Можам, ете и самиот гледаш дека претходно тоа ти го напишав. Него ти никако и никако да ја сфатиш поентата на муабетиве, пиша дека преку к*р ти било, ок, не отворај фан клуб и не читај, барем нема безвезни и несодржајни реплики да удираш.

Пак несфаќаш, незнам што да ти речам, дали да се бунам кај админите да вметнат опција за цртање или слично, тој муабет беше меѓу мене и Марли, испаднав во право, јас и тој си го знаеме нашиот муабет, не биди падобранец :smir:

п.с. Да се надоврзам на муабетот околу Марига, вчера изигра супер, имаше безброј украдени топки и една до две загубени, врзуваше пасови, трчаше. Беше човек на првото полувреме :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Па и ја тоа го викам нека шутира Снајдер од кај му дојде:toe:,иначе глеам Челзи игра многу по лева страна преку Малуда и само во прво полувреме имаше 10 центаршутеви,не смееме да му дадеме многу простор по таа страна:toe:
Го оставаат да нафрла цело време, сите се во 16 метри. Нема шанси со нас да припари до таму а не па да нафрла слободно.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Заборавив ова, зашто не гледав не коментирав, во второ играле со 4-2-3-1 :tv:
Дале гол али и примиле 2 комада по што добиле црвен, што уште еднаш го потврдува тоа што го реков пред некоја недела, тактикава е ок кога се брка резултат, не кога и противникот брка гол, Интер иделе на гол со влегувањето на Кварезма, постигнаа гол по што Катанија бил тимот кој бркал израмнување.

Иначе, пак да повторам, сега за сега за Ајриш сме следниве, Ја, Кире_Интер, Снајдер, Ико и ваљда неговиот никаков другар ( кој и да е типот ), Ф.А., Деко, АЦАБ ( и другарот негов ), Грејт, Мали_Капитано, @ki, Rossi 46, Engin и Тошка ( другарче негово, беа и првиот пат ).

Ако некој одлучи да не доаѓа, нека ме извести денес, или најкасно утре, зашто планирам утре да идам до Ајриш и да договорам маси, така да ке ме поебете ако у Понеделник или Вторник откажете. Истово важи и за оние кои сеуште не се пријавиле.

Воопшто не ја играа таа формација, се буниш затоа што ја гледаш измената, но не ја играа таа формација, туку играа истата само што Снајдер беше во задната линија а Пандев на негово место!
Знам се чудиш но дури и мене ме зачуди.

Така беа се до црвениот кога се падна во вода и не се знаеше кој што игра, сепак Пандев не заигра во нападот.


Кажав и јас, тактикава не е за кога се брка резултат, туку кога противникот ке брка резултат затоа што се отвара многу простор за крилните.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.477
Чим е Кварезма во игра, значи се користеле и крила, така да онаа класична 4-3-1-2 не била у употреба, тоа ти го гарантирам, без разлика што не сум го гледал второто полувреме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Чим е Кварезма во игра, значи се користеле и крила, така да онаа класична 4-3-1-2 не била у употреба, тоа ти го гарантирам, без разлика што не сум го гледал второто полувреме.
Кварезма кога влезе беше 4-3-1-2. После другите измени и сам не знам што беше...
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Грев,број уште едно другарче ке доага со мене,Филип се вика и е еден од најголемите интераши што ги знам :) Кога изгубивме од катанија некеше од дома да излезе :pos2:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Чим е Кварезма во игра, значи се користеле и крила, така да онаа класична 4-3-1-2 не била у употреба, тоа ти го гарантирам, без разлика што не сум го гледал второто полувреме.
Кварезма откако влезе тој играше како поддршка за напаѓачите... крило лево и десно се менуваше .... имаше одлични центаршутеви, посебно првиот (тривелата) која не успеа Милито да ја претвори во гол... како и да е последниве 2 утакмици гледаме добро издание на Кварезма... подобро е да се игра Кварезма отколку Мунтари во секој случај... но во Италија е премногу рискантно да се игра со 3 напаѓачи затоа што сите екипи се бранат и чекаат контри... па заради тоа Кварезма секогаш кога влегувал, влегувал во второ полувреме, кога интер нема поволен резултат и нема што да брани... али проверене работа е 4-3-1-2 тактиката која што ја почна дури Манчини... но во последниве 5-6 утакмици некако не ваља... дали е простудирана или едноставно интер се во криза не знаеме.. но мора да менуваме...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom