Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.478
Иначе, пак да повторам, сега за сега за Ајриш сме следниве, Ја, Кире_Интер, Снајдер, Ико и ваљда неговиот никаков другар ( кој и да е типот ), Ф.А., Деко, АЦАБ ( и другарот негов ), Грејт, Мали_Капитано, @ki, Rossi 46, Engin и Тошка ( другарче негово, беа и првиот пат ).

Ако некој одлучи да не доаѓа, нека ме извести денес, или најкасно утре, зашто планирам утре да идам до Ајриш и да договорам маси, така да ке ме поебете ако у Понеделник или Вторник откажете. Истово важи и за оние кои сеуште не се пријавиле.
На листата погоре го додавам и Чекич.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Убаво е напишано, дека преку цела година Интер е најдобар, но во последниов месец има многу подобри екипи, не е грев да признаеме дека и еден беден Милан последниов месец прикажува подобра игра.
Ако вака продолжиме во првенството нема да биде чудно ако на крај завршеме со заостанување од 6-7 бода зад Милан.
Да се надеваме дека ќе смени нешто самопрогласениот специалец и ќе се разбудеме од овие кошмари кој што ги гледаме последниов месец.
Поздрав
Буквално во секоја сезона се случува тимот да падне во криза, така беше и лани и пред две години, така ќе биде и догодина, се соочуваме со казни и суспензии, судиски неправди, повреди и повторно сме на врвот, никој од вас не го согледува реалниот квалитет на екипата и тешкиот период кој го поминува.

Многумина малку го ценат тоа што Мурињо го направи за Интер, кога реши најдобриот наш играч - Ибра да си замине, Мур го прифати тоа и направи одлична зделка и го изгради денешен Интер, компетентен и силен за сите натпреварувања иако главната ѕвезда, оној кој палеше и гасеше си замина.

Критики за Мурињо поради третиот пораз сезонава во Сериа А, а заборавивте за генијалната поставеност против Динамо Киев, кога тој, буквално Мур не извади од гомна и се пласиравме во полуфиналето. Вчера истата приказна, го ставил во игра Мунтари, епа кога те чека еден многу, многу битен дуел во ЛШ мораш да ги одмориш клучните играчи како Камбијасо, а друга алтернатива нема.

До сега не го критикував Мурињо, баш со Син правев муабет за ова, човекот нема една ебана грешка освен 4-2-3-1 системот, јас имам најголема доверба во овој човек, среќен сум што е тренер на Интер, го сакам и ценам исто колку и самиот Интер и се молам доживотно да остане во Интер.

п.с. Син, види ако можеш некое место пред телевизорот, да не гледаме фудбал од 180 степени :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Буквално во секоја сезона се случува тимот да падне во криза, така беше и лани и пред две години, така ќе биде и догодина, се соочуваме со казни и суспензии, судиски неправди, повреди и повторно сме на врвот, никој од вас не го согледува реалниот квалитет на екипата и тешкиот период кој го поминува.

Многумина малку го ценат тоа што Мурињо го направи за Интер, кога реши најдобриот наш играч - Ибра да си замине, Мур го прифати тоа и направи одлична зделка и го изгради денешен Интер, компетентен и силен за сите натпреварувања иако главната ѕвезда, оној кој палеше и гасеше си замина.

Критики за Мурињо поради третиот пораз сезонава во Сериа А, а заборавивте за генијалната поставеност против Динамо Киев, кога тој, буквално Мур не извади од гомна и се пласиравме во полуфиналето. Вчера истата приказна, го ставил во игра Мунтари, епа кога те чека еден многу, многу битен дуел во ЛШ мораш да ги одмориш клучните играчи како Камбијасо, а друга алтернатива нема.

До сега не го критикував Мурињо, баш со Син правев муабет за ова, човекот нема една ебана грешка освен 4-2-3-1 системот, јас имам најголема доверба во овој човек, среќен сум што е тренер на Интер, го сакам и ценам исто колку и самиот Интер и се молам доживотно да остане во Интер.

п.с. Син, види ако можеш некое место пред телевизорот, да не гледаме фудбал од 180 степени :)
Ќе се надевам дека ти си во право и дека Интер предводен од Мурињо ќе ја освои титулата во Серија А, која до пред еден месец воопшто небеше доведена во прашање.
Воопшто нема да го нападнам Мурињо, ако отпаднеме во 1/8 финалето од Челзи ( реално Челзи има поквалитетни и посилни играчи), но ако ја изгуби веќе добиената титула во Серија А - нетреба воопшто да бара оправдување. Нека излезе на прес конференција и нека се откаже од платата што ја зема како најплатен фудбалски тренер.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ќе се надевам дека ти си во право и дека Интер предводен од Мурињо ќе ја освои титулата во Серија А, која до пред еден месец воопшто небеше доведена во прашање.
Воопшто нема да го нападнам Мурињо, ако отпаднеме во 1/8 финалето од Челзи ( реално Челзи има поквалитетни и посилни играчи), но ако ја изгуби веќе добиената титула во Серија А - нетреба воопшто да бара оправдување. Нека излезе на прес конференција и нека се откаже од платата што ја зема како најплатен фудбалски тренер.
Па јас сум во право, тоа се фактите и кажував нешто што се има случено, ништо ново. И лани беше титулата доведена во прашање, пред некоја година исто така моравме да се вадиме во последно коло итн, едноставно мора да се деси криза во тимот во одреден период од годината.
И се согласувам, доколку недајбоже испаднеме и ја сјебеме титулата, нема оправдување и мислам дека Мурињо нема истото да го бара иако бевме оштетувани од судиите, а на наша сметка профитираа хендикепираните комшии кои исто така имаа судења во нивна полза.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Eдноставно јас мислам дека проблемот очигледно до мурињо нее:toe:..Сите знаеме дека играчки е проблемот и тоа како..Станкович одамна имав напишано дека е потрошен материјал за секаде едноставно треба визија треба креација во играта,Камбиасо исто така е потрошен материјал:toe:можиме да се противиме колку што сакаме дека игра со срце и сите тие работи но ни треба некој што знае да ја здажи топката...освен Милито и Мајкон(и донекаде Марио и Пандев) немаме играч што може да направи разлика т.е. да помини 1 на 1.да направи пробив итн...Како што гледаме еден Милан ни диши за врат..тоа кажува нешто..Милан се многу бедни оваа година а ние му бегаме само 1 помочан бод и допрва играме со потешките противници...Сега не се ние судии оправдувања ни повреди..Ние имаме убедливо најкавлитетен колектив во италија и посебно оваа година потешко го искористуваме иако пред 1 месец славевме титула...Кој ни е крив кога си играме курташак со џенова дома,кој ние крив кога од една катанија губиме и тоа со пресврт:toe:...вчера кога ги гледав камбиасо,марига и дејан во средината тоа беше не знам...сите трактори спори,ништо не правеа,со секој контакт како да ги мрзеа да играат..Страмота, и што ако го поминеме челзи зарем мислите дека со овој тим би стигнале далеку:nenene:...да бидиме реални како што тргнавме и Сериа А ќе ја изгубиме ..нема место за песимизам одиме напред но да бидиме реални...Би сакал да стигне понуда до Ди Мариа и Красич на лето и да си отиде Мунтари ... но Нашиот тим не игра со крила иначе сигурен сум барем еден од овие двајца одлично би се покажел...Никој нема да ни биде крив ако не освоиме скудето на крајот...САМО НИЕ....Forza Inter
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Милан на 1, а Рома на прилично високи 4 разлика во ваша полза... според моја некоја логика :

тој што ќе испадне од повратниот дуел Челзи - Интер ќе освои домашно првенство, а тој шо ќе продужи ќе има краткорочна прослава :tv:

па сеа глејте шо ќе праите :wink:
Тек сега го гледам постов, не вреди али ај. Во претходните конверзации помеѓу интерашите тука и столикиот Баже, Баже прогнозираше дека Челзи ќе освои ЛШ и беше прилично сигурен во тоа, а сега вели дека тој што ќе продолжел , Челзи/Интер ќе имале краткорочна прослава.
Муабетов друже ти е како оној во Филм и Тв, прво Аватар ќе растури од земање оскари, потоа Камерун не очекувал и не се надевал на оскари оваа година :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
незнам зошто одма го пишавте милан на -1 од нас, има утакмица за играње, се може да се случи. После дебаклот неќна на олд трафорд што мислите колкава им е самодовербата? а играат без пато и неста. не брзајте има уште 10 кола до крајот!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
незнам зошто одма го пишавте милан на -1 од нас, има утакмица за играње, се може да се случи. После дебаклот неќна на олд трафорд што мислите колкава им е самодовербата? а играат без пато и неста. не брзајте има уште 10 кола до крајот!

Ти ова, сериозно? Завршена работа е веќе, тие 10 кола се само формалност.


Миланезите веќе си ја честитаат титулата еден на друг... :pos:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
...вчера кога ги гледав камбиасо,марига и дејан во средината тоа беше не знам...сите трактори спори,ништо не правеа,со секој контакт како да ги мрзеа да играат..Страмота, и што ако го поминеме челзи зарем мислите дека со овој тим би стигнале далеку:nenene:
Што направи погрешно човеков ??? Што се утепа од трчање, што не го поминаа и беше најдобар поединец во првото полувреме??:nenene:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Оооо голем познавачу на италијанскиот фудбал,ооо мора тебе да те слушаме инаку ке се деси катаклизма,крајот на светот ке дојде побрзо ако тебе не те послушаме...

Пер ако имаш нешто да пишеш у врска со Интер пиши,не ја тролај темава Тоти стил пенал,краткорочна прослава,домашно првенство...ако имаш нешто да пишеш,пиши ако не одјеби :smir:
-.- кога и да влезам во овој подфорум наидувам на истиот лејм муабет...
мојот коментар беше во целост поврзан со Итнер, а тоа што си нервозен е друга работа.

Тек сега го гледам постов, не вреди али ај. Во претходните конверзации помеѓу интерашите тука и столикиот Баже, Баже прогнозираше дека Челзи ќе освои ЛШ и беше прилично сигурен во тоа, а сега вели дека тој што ќе продолжел , Челзи/Интер ќе имале краткорочна прослава.
Муабетов друже ти е како оној во Филм и Тв, прво Аватар ќе растури од земање оскари, потоа Камерун не очекувал и не се надевал на оскари оваа година :pos:

краткорочна прослава ко контекст на тоа што ќе заостанува од коло во коло со се поголема бодовна разлика, поготово тоа ќе се одрази на Интер бидејќи Челзи и да влезе, Ман.Ју и Арсенал се веќе у 1/4.
ете видете ги Виола како си поминаа.
а за понатаму што ќе направат зависи од нив.

ја прогнозирам у месец Август, и си стојам на тоа, без разлика колку работите ќе се сменаат, значи не дека Челзи игра со Интер.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ти ова, сериозно? Завршена работа е веќе, тие 10 кола се само формалност.


Миланезите веќе си ја честитаат титулата еден на друг... :pos:
И јас ќе им го честитам после 3-4 кола.
Голема е вероватноста дека титулата веќе ја изгубивме.
Цела сеозна бевме во криза (исклучок натпреварите против Милан), но често пати се вадевме поради среќни околности, но дојде време кога недостатоците излегоа на виделина. Катанаџото одамна никому не гарантира успеси.
Мурињо како да сака со крајно дефанзивен фудбал да прави успеси, тој период од историјата на фудбалот заврши.
Оваа е време на храбрите и тие што играт офанзивен фудбал.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што направи погрешно човеков ??? Што се утепа од трчање, што не го поминаа и беше најдобар поединец во првото полувреме??:nenene:
Другар јас не мислев буквално дека лошо изигра марига туку поентата ми беше да се ангажираат асолни играчи а не сеуште да држиме потрошен материјал поради почит:toe:..Јас гарантирам никој нема да му речи на камбиасо или на дејан дека не се кадарни со овој тим..Мунтари е друга работа:toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ако ти е преку к*р можеш комотно да се изгубиш од фан клуб и да не ми реплицираш.

Прочитај ако треба и два пати, муабетот ми беше за неговиот оптимизам, а не за демолирањето на Милан, двапати.
Не можеш ти да ми кажеш дали да те реплицирам или не :smir:
Што има лошо во оптимизамот на марли ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.769
Марли, пак правиш раздор помеѓу фановиве, а? :pos:

Инаку нема ништо лошо, сега и јас би бил оптимист. Ако се земе во предвид дека фановите на Милан се надвор-од-секаква-реалност-ултра-оптимистичка група, ова не не ништо, овде и песимист од калибарот на Нероазуро би се надевал на титула :)

Можат да се наместат уште работи во нивна корист, како таа да го поминеме Челзи и да ни падне некоја од најатрактивните екипи и пак да сме таму со малиот мозок.

Сепак, се надевам на титула, сеуште имаме предност. Првенството стана интересно и нема потреба од нервози сега, и онака не убиваше досада едно време...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Марли, пак правиш раздор помеѓу фановиве, а? :pos:

Инаку нема ништо лошо, сега и јас би бил оптимист. Ако се земе во предвид дека фановите на Милан се надвор-од-секаква-реалност-ултра-оптимистичка група, ова не не ништо, овде и песимист од калибарот на Нероазуро би се надевал на титула :)

Можат да се наместат уште работи во нивна корист, како таа да го поминеме Челзи и да ни падне некоја од најатрактивните екипи и пак да сме таму со малиот мозок.

Сепак, се надевам на титула, сеуште имаме предност. Првенството стана интересно и нема потреба од нервози сега, и онака не убиваше досада едно време...
:pos::pos::pos:Како е можно секогаш во вакви''темни'' моменти за нашиот тим да не насмееш :pos2:.....Шала моментално настрана Миланезите се стварно големи отпимисти како и секогаш, но работата е тоа што со право се оптимисти за сериа А:toe:..Само пред натпреаврот со манчестер беа тотлано смешни со своите изјави дури на моменти помислив дека се зафркаваат:toe:,кога му реплицирав во нивниот фан клуб веднаш ми се пуштија како тоа демек тие се ''големиот'' Милан ,ќе се врателе не знам што не знам како:toe:...тука е разликата помеѓу нас и помеѓу нив,ние ем имаме предност ,имаме послаб противник за разлика од манчестер(повредите го убија челзи),ем мурињо за тренер и пак не сме толку големи отпимисти колку миланезите
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom