Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Марио е играч кој свесно оди на прекршок, и во 98% од случаевите и се прекршоци, мислам дека ако врз некој се прават најмногу намерни фаули тоа е он...

За Мунтари веќе све е кажано....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе прочитав 1 пост поназад, заради 1 реми се откажавте и од ЛШ и од Калчото. Аман бе луѓе, 4 бодови сте пред Милан, 2:1 имате резултат со нас. Сезонава Милан не е на потребното ниво (според мене) за да ве загрози, а ние имаме пола состав повредени, од кои 3-4 се клучни играчи. Од каде тој песимизам не ве сфаќам :)
Сигурно немате повеќе повреди од нас (Јуве) и почести повреди од нас ... 52 сезонава :toe:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Смешно е што против една релативно ниско пласирана екипа на домашен терен со 3 напаѓачи од самиот почеток се игра 0-0 подфрлува нападот во последните натпревари и тоа доста.
Но, нешто што ми дава надеж за добра сезона е одбраната и добрите резулти во дерби мечевите Но треба малку да се стегнат и кога играат против послаби противници...Очигледно е освен МИлито никој неможе да дава голови на редовна база. Пандев подобро функционира како втор напаѓач/средина иако и со тоа потфрлува во последно време....
Ето е тотално надвор од форма и речиси неупотреблив
Балотели е крајно нестабилен
Дури и Снајдер заебава у последните мечеви.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Morase da pobedime ama ete ... Koj eben raspored go imame :tapp:

Catania - Inter 3/12/10
Chelsea - Inter 3/16/10
Palermo - Inter 3/20/10
Inter - Livorno 3/24/10
AS Roma - Inter 3/28/10
Inter - Bologna 4/4/10
Fiorentina - Inter
4/11/10
Fiorentina - Inter 4/14/10
да те потсетам доколку ги поминете Челзи, на твојот "ебен" список треба да додадеш двомеч со веројатно екстра квалитетен противник од Европа :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
да те потсетам доколку ги поминете Челзи, на твојот "ебен" список треба да додадеш двомеч со веројатно екстра квалитетен противник од Европа :)
ова нема теорија:toe:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Зашто бе да нема теорија , што се челзи марсовци да не се . 11 против 11 и се е можно , и да , ќе се пласираме понатаму
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^ Зашто нема теорија ??

Ако ја играте формацијата 4-3-1-2 имате шанси, незаборавај дека имате каква таква предност од првиот натпревар + додај ја и одличната одбрана на ваша сметка.(пу, пу, пу само да не ве ви ја урочам ):):)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ако Интер го помине Челзи слободно може да се каже дека ќе сме шампиони и во Италија ќе се крене самодовербата во тимот до максимум ако загубиме тога тешка борба не чека до крајот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom