Club 69

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Да да, без нив никако, сабајле сите кога ќе се утепани јас со цвикот ќе освежам многу :icon_lol:

Само едно не ми е јасно, уште не отворен клуб, се испокакаа сите предвреме...има време до турбофолкот , моментално свински грип владее.
Турбофолкот мириса на скара -.-
А сакарата потсеќа на свински грип -.-
Оу јеа. Убациси си и заштитна маска, ко ќе упаѓаш со цвикот :seks:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
знае некој што музика ќе има во клубов?
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Не знаев...клубов е карши Жужу одма во тоа објектчето со спортски продавници што е. Поминав прееска на отварањето, и хаус некој пукаше.

Само не ми е јасно местото, како може во тоа да собере +500луѓе. :toe:
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
Jas bev na otvaranje,bese prekrasno,so mnogu obezbeduvanje i so ubavi gosti..TOP
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Имам покана ама нема да одам... гужва ќе биде и знам дека нема да си поминам убаво. Можеби во недела лабаво на Панчо ќе го посетам клубов да видам како го средиле.
Панчооооооооооо о мај гаааааааааад .. одма Х на клубов

Jas bev na otvaranje,bese prekrasno,so mnogu obezbeduvanje i so ubavi gosti..TOP
браво !

http://nightlife.kadevecer.com.mk/Diskoteki/Club_69/2009-11-11/kadevecer-092.jpg.html

eve vi i sliki od klubot
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Некој бараше стриптиз клуб во градов??


Да видиме што има да каже за ова една посетителка на клубот :)


Енивејз, според фотографиите во галеријата, испадна како што претпоставував.
Не верувам дека некогаш ќе влезам во овој клуб. Not my cup of tea, except maybe the girl on the last pic.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
многу јак клуб на високо ниво

http://www.exclusive.com.mk/article_item.asp?artid=24517

само што кај нас има малку луѓе а многу клубови и така да после некој период и овие ќе мора да викаат турбо фолкери за да го напунат :helou:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Не е голем клубот, така да ќе фураат вака барем 2 сезони. За понатаму ќе ги видиме.
Башка пофални зборови од Гоце :cuc:*


*смајлито се однесува на Гоце, не на клубот.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
По летната пауза од неделните хип-хоп забави, на барање на скопската публика DJ Shorty P и неговата нова екипа во склоп на Sure Shotz Entertainment, повторно се враќаат на сцената. Од сега, па натаму, обожавателите на R&B музиката ќе може да се опуштаат секоја недела со почеток на полноќ, во новоотворениот елитен клуб 69.

Програмски ќе биде опфатена речиси секоја недела, ќе има гостувања на суперстар диџеи од странство, ќе има и лајв-перформанси, па секој гостин дефинитвно ќе ужива во одличниот избор на хитовите.

Едноставно, старите добри неделни R&B забави, кои беа заштитен знак на Скопје, организирани од страна на Sure Shotz Entertainment, продолжуваат од оваа недела (15.11.2009) во клубот 69, со многу повеќе енергија, убави луѓе и што е најбитно многу љубов – вели Панчо.

Како домаќини кои ќе се грижат за добрата музика и расположение на сите гости ќе бидат: DJ Shorty P aka Pancho и DJ Davor aka One, кои во моментов се најбарани македонски диџеи...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Klubot e tapa nema seksi ribi. ...vidov de na sliki. :D
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Би отишла во недела на Панчо, да споредам атмосфера со онаа што ја правеше во Колосеум и Хард Рок, па и Б2. Инаку клубчево многу ми го испофалија тие што беа, било најлуксузното место во цело Скопје.. ама плесачиците што ги видов на кадевечер воопшто не ми се допаднаа, ама ај се тешам дека биле најмени само за отварањето и дека нема да си ги расипам очите :wink:
Инаку дека ќе почне со шабан ала Арена, не знам баш... газдиве на Картел го држат, така да... отпаѓа турбофолк (веројатно).
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Да као шо кажуваше менаџерот на а1 екслклузив,ова ќе биде едно место за "vip" фаци,за вакви,такви луѓе..не знам више какви,и одма у кадар идеа Натали(дај му на човекот),Коки костовски..се фаца до фаца,сместени у сепареа и као буљаат народ..да ти се згади!:tapp:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Социјално самоубиство ако не влезеш во клубов. Само за фенси фаци , фраери и фраерки (читај сељаци и спонзоруши) .

Што да правам кога сум си маалско дете и несакам да бидам клошар кој буља во деколтето на другарката од ТВ?
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
ебати фаците наши скопски , секоја будала што ќе излезе на тв е фаца дури и коста бугов да го начекаат во некој локал одма на ексклузив ќе го најават како којзнае кој да е, мизерија :pov::pov::pov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom