Club 69

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.714
Поени од реакции
11.142
Јас имам покана ЛОЛ :icon_lol: само се мислам дали голубарскиот џекет или војничката ветровка да ја облечам...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
151
Поени од реакции
12
Никогаш не сум пател да бидам некој квази елита. Кој вреди како човек - вреди, а не колку му вредат недвижностите и возниот парк.

И мојата претпоставка е дека таму ќе идат апаши, рекетари и газди на кафичи/ресторани и сл. И нека идат. И они се луѓе и треба да искочат, а и да се покажат - да се види кој е кој. Ова го кажувам врз проценката дека ќе биде таков тип на ноќен клуб.
Во елита спаѓаш ако си богат, моќен, образован, живот на висока нога, култура на завидно ниво.
Тоа е елита во општеството... но во дискотеките таква елита не се бара, што е и нормално.
Газдите ги интересира само сметката на масата и секој кој е подготвен да остави по 150-200 евра е дел од ВИП-от во диското... што е и нормално.
Дали е тој рекетар или пијаница, апаш или калуѓер, газда или чирак воопшто не е битно за дискотеката.

Ако оставиш пари ќе бидеш почитуван, ако решиш да наминуваш почесто во диското и да оставаш пари ќе ги имаш сите привилегии и никогаш нема да се замараш, со гужва, со напнати вратари итн... што е нормално.
И затоа се чудам кога читам што сте пишувале во темава (не само коментарот на смоле туку и другите).
Диското е отворено за да генерира профит и секако дека повеќе ќе ги цени гостите кои трошат пари во диското од оние кои трошат 100ден на мобилен барајќи гратис влезница за да не платат карта од 150 и така да заштедат 50.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Го фураат и по реклами на радио, а најверојатно ке биде во стил на Картел.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Гламур,облека,пари...и после сиромашнио сме биле.
Епа ке бидеме.Кога има кој да молзи.
Ке бараат пари од дома за облека и телефони за да бидат ин.

Во Европа нема толку забава и кафичи како што има во цела Македонија.
Колку ли пари се троши само за излегување.
Дадојдете да видите во Холандија као се носат...па во несвест ке паднете.А контото во банка и е 200-300 илјади евра.
Штедат луѓето,не се како нас,ем немаме ем купуваме.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Можам да замислам какво ќе биде ако е ко Картел..уше еден кафиќ у низата слични квази кафиќи у Скопјево..
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
Edvaj cekam da vidam kakov e klubot,imame pokani za vecer pa odam da vidam,mislam deka konecno se sluci nesto novo i interesno i plus toa fala bogu bez turbo folk shema...
:3::3:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Јас имам покана ЛОЛ :icon_lol: само се мислам дали голубарскиот џекет или војничката ветровка да ја облечам...
Топлинки, трењерица у фармерица, и, наравно, не ги заборавај bulletproof цвикерите :icon_lol:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.714
Поени од реакции
11.142
Да да, без нив никако, сабајле сите кога ќе се утепани јас со цвикот ќе освежам многу :icon_lol:

Само едно не ми е јасно, уште не отворен клуб, се испокакаа сите предвреме...има време до турбофолкот , моментално свински грип владее.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
И еден боксирач понеси си mans...:smeshko:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.714
Поени од реакции
11.142
Немај гајле, со обезбеџење доаѓам :icon_lol:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Дискусијата е за ноќен клуб :kesa:
E добро де,има и кафич Картел,не сум видела добро..исто ти е,и кафичот Картел и клубот ти се едно исто,у смисла истата шема,истите "Вип" фаци..гламур на сите страни:pos2:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
151
Поени од реакции
12
Имам покана ама нема да одам... гужва ќе биде и знам дека нема да си поминам убаво. Можеби во недела лабаво на Панчо ќе го посетам клубов да видам како го средиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom