Арена...

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Искрено немам ништо против да има и Арена, кој сака да оди на турбо слободно (сум бил и јас во неколку случаи) да не мора да се тегне до Гранд.

Сепак Колосеум беше меѓу ретките места на кои можеше да се оди на техно, хаус и би било штета ако не се отвори на друго место повторно.

Јас сум за тоа да има од се по нешто, нека има места како Кастро за метал, рок, нека има места за турбо, места за хаус кој кај сака да може да оди.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Слушнав градски муабетчиња дека Колосеум(или клуб нешто налик на Колосеум)ке се отвара во Олимписки базен.Колку е вистина....незнам.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
ОМФГ сериозно Шако Полумента у Арена во петок?И Аца Лукас у Гранд им иде, фолкериве ќе се изнажуркаат :tapp:.
На времето се думав дали да одам на Кокс или на Крафтверк,а следниот пат дали на Кокс или на Дарен Емерсон :) (на иста дата беа настаните). Сега е уште потежок изборот.......Лукас или Полумента :vozbud: :smir:

Слушнав градски муабетчиња дека Колосеум(или клуб нешто налик на Колосеум)ке се отвара во Олимписки базен.Колку е вистина....незнам.
Тоа требаше да биде отворено уште пред две години,мислам дека ќе се викаше Галакси или така некако....ама не знам што се случи,не го отворија.Сега можда ќе си премава некој на втора мајка :)
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Сите почнаа со српско... единствен логичен заклучок ми е дека некој мора да рокне... :helou:
Типувам на Гранд.. јебига, најдалеку е, зашто да се иде таму кога можеш у сред центар да кршиш чаши :tv::uvo:
Инаку ова со арена- штета!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Со оглед на тоа што сите Српски и Бугарски песни се плагијати на Грчките - не знам од каде ова неверојатно неизрдржано мислење го откопа. И поради музика моментот и поради неразбирливиот „грчка окупација“ кикс.
Како и да е, за да го напишам постов ја рскам до даска „Лепотан“, за да тргне.
Пред се, смешни се овие оградувања, за тоа како „некои други“ бараат турбо фолк, и бараат вакви дискотеки, и ја бараат Анабела, а не некој странски диџеј - но ние не сме такви. Ако се судеше по форумов, Скопје е колевка на уметноста, каде секој чита добри книги, слуша добра музика и пие првокласен алкохол, а облекувањето му е неверојатно пристојно. НО, реалноста е дека кога ќе излезам од дома гледам дека турбо фолк забавите се полни, девојките се во сукњи кои личат на стегачи за коса а момците во раскопчани кошули и златни ланци, сите пијат она кое ќе им се најде при рака и креваат раце на „Љепша од ночи“ (пауза во пишувањето, за да си ја пуштам).
Не слушаат младите турбо фолк затоа што тоа го пуштаат по дискотеките туку дискотеките пуштаат турбо фолк зошто тоа им се бара. И разбирливо е што Колосеум го отстапува местото на Арена, јас бар не гледам причина за бунење...
Ти го видов мислењево во цитати :pipi:

Морам да се сложам со мислењево, а го цитирам само за да го потенцирам. Сепак...

Факт е, дека она кое ќе му го понудиш на народот, тоа и ќе го конзумира. Ако на светот постои само андерграунд транс (шо и да е тоа) народот ќе ужива да праи “бачко“ фаци у Колосеум, и патем нема да биде андеграунд. :)
Светот е кич, прост, неук и не го интересира уметност. Нормално е тоа. Нормално е и да има повеќе турбофолк клубови, дискотеки, всушност градов многу успешно до сега се опира на тоа. Навистина Анастазија, делува како да е колевка на уметноста. :)

Ако мене некој ме праша, јас би рекол, добра одлука. Барем да знам дека во Маракана нема да најдам розева кошула, дека во Мамас нема да слушам Killing in the name of, зашо треба да биде Џез клуб, таму идам да уживам у Клептон, а во Б2 (постои ли уште?) редовно може да се има пријатна вечер со Владо Јаневски. Разновидноста во ноќниот живот е тоа кое на секој град му е потребно бидејќи дури ни јас не сакам постојано хип хоп, а замисли, ние всушност никогаш, апсолутно никогаш не сме имале наменски места. Дури и минијатурниот кафич “Автобус“ во сопственост на раперот Панчо пушта поп музика. Очај. Сме имале џез клубови, беа популарни еден период во Скопје, го имавме SF како метал место, кафани увек имаме, и имаме 95% места кои се безлични. Е тоа не чини. Строго наменска дискотека е одлична работа.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Што се палите ко млади мајмуни јас не знам.. не ми е јасно... како што правев муабет со менаџерот човекот кој ги носи Српскиве пеачи/ки.. рече дека Арена си е истиот стар Колосеум, само што сега ќе има и Српска музика, и пеачи.. значи не забегувајте многу... еден викенд ќе има и странски ДЈ.. техно/транс/хаус и останати журки, наредниот турбо фолк... знаЌи пуна капа ќе имаат и тие што слушаат и што идеа до сега во Колосеум, а и останатите који иделе во Гранд пример.. како и да е.. новоотворениов клуб Арена.. нема шанси да го стигне Гранд... значи нема ТЕОРЕТСКИ шанси... Гранд е еден од најопремените и најголемите клубови во цела бивша Југославија... за разлика од Гранд.. Арена е една обична дупка... значи не паничете многу.. ќе има за секој по нешо..
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
A демек не ви прекурчија истите диџеи цело време тука? Јас 10 месеци праев материјали за Колосеум и во тие 10 месеци по два три пати од ист диџеј праев...башка се знае каде лежат парите, а на дотичниот газда на диското не му е стало до тоа каква музика ќе се пушта туку кој ќе дае поише пари. Епа транцери екскуземуа, али со 100че у џепче не се поминува. Башка најсмешно е што СКРОЗ ИСТИТЕ ФАЦИ се у диското пак. Тоа е тоа...Башка ете го во Сабота на 31 Little Louie Vega, фаца за која 90% од тука немаат чуено а е еден од најдобрите диџеи и продуценти во светот.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Што се палите ко млади мајмуни јас не знам.. не ми е јасно... како што правев муабет со менаџерот човекот кој ги носи Српскиве пеачи/ки.. рече дека Арена си е истиот стар Колосеум, само што сега ќе има и Српска музика, и пеачи.. значи не забегувајте многу... еден викенд ќе има и странски ДЈ.. техно/транс/хаус и останати журки, наредниот турбо фолк... знаЌи пуна капа ќе имаат и тие што слушаат и што идеа до сега во Колосеум, а и останатите који иделе во Гранд пример.. како и да е.. новоотворениов клуб Арена.. нема шанси да го стигне Гранд... значи нема ТЕОРЕТСКИ шанси... Гранд е еден од најопремените и најголемите клубови во цела бивша Југославија... за разлика од Гранд.. Арена е една обична дупка... значи не паничете многу.. ќе има за секој по нешо..
Ако ги донесат пак Above and Beyond или некои од нивни ранг, тогаш ќе правиме муабет дека Арена = Колосеум + српско.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Јас мислам нема да донесат некој опасен диџеј а и ова со Вега ми е соминително, скроз е паднат концептот на Колосеум.
Веќе горе доле никој и не го спомнува, така да носење на добар диџеј би било џабе фрлена пара.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.431
Поени од реакции
7.805
Јас мислам нема да донесат некој опасен диџеј а и ова со Вега ми е соминително, скроз е паднат концептот на Колосеум.
Веќе горе доле никој и не го спомнува, така да носење на добар диџеј би било џабе фрлена пара.
Ова ме потсетува на моментот кога веќе пропадна Процес, али сеуште не беше целосно затворен.
Го донесоа Роботник (му го забораив името) ѕвер од хаус ди-џеј од Њу Јорк дирекАт. Марија од Твистид Сити со тага во гласот кажа како и било жал што на толку добар ди-џеј имало само 100 луѓе.

Единствена разлика е што сеа Арена ќе си биде народно место, за широките народни маси.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
искрено нешто ке ви пишам.Не сум голфер ,дури нити сум стапнал на голф терен ,ама сум чул за Тајгер Вудс...Е сега,не сум ни по транс ,клабинг и слични заебанции ,а сум бил неколку пати ,онака да видам дали ке ми се допадне и не ми се допаднало...Муабетот со Тајгер ми е ,ако тие ваши диџеи беа толку популарни сигурно ке имав чуено за нив пред да дојдат тука или стварно се популарни ама целава транс сцена е изгледа невлијателна во светски рамки или е влијателна само со екстази и разни други дроги :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
искрено нешто ке ви пишам.Не сум голфер ,дури нити сум стапнал на голф терен ,ама сум чул за Тајгер Вудс...Е сега,не сум ни по транс ,клабинг и слични заебанции ,а сум бил неколку пати ,онака да видам дали ке ми се допадне и не ми се допаднало...Муабетот со Тајгер ми е ,ако тие ваши диџеи беа толку популарни сигурно ке имав чуено за нив пред да дојдат тука или стварно се популарни ама целава транс сцена е изгледа невлијателна во светски рамки или е влијателна само со екстази и разни други дроги :smir:
Точно, за разлика од нив, Миле Китич е познат world wide... И затоа му е оправдано присуството во Арената, да се башкари со другите мрсати дебеловратци.

Али од друга страна, Миленце е толку голем што испод част му е “да пева за оне бре... скопске педерчине“. Тој сосема културно ќе настапи во грандиозната диксотека во Вождовац каде неговиот лик и дело е почитувано на рамниште на некогашниот Тито. Слава му, патем...
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ова ме потсетува на моментот кога веќе пропадна Процес, али сеуште не беше целосно затворен.
Го донесоа Роботник (му го забораив името) ѕвер од хаус ди-џеј од Њу Јорк дирекАт. Марија од Твистид Сити со тага во гласот кажа како и било жал што на толку добар ди-џеј имало само 100 луѓе.

Единствена разлика е што сеа Арена ќе си биде народно место, за широките народни маси.
Maurizio Dami aka Alexander Robotnick :smir:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Колосеум ќе постои! Може само да напредне во подобар клуб, во полош никако.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom