Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

Прво мислам дека ќе биде прилично неуспешна парадава ако случајно се одржи. Нашиве хомосексуалци се осудувани од сите страни, нив страв им е да излезат во јавност да кажат дека се хомо, да се бакнат во јавност уште помалку, така да најчесто сите кријат и за нас хомосексуалноста е уште ептен табу тема. Па во случај на парада македонци тешко да ќе излезат, освен некоја мала група која и сега јавно си кажува дека е хомо. Така да за време на геј парадата ќе врие од странци педерана, нашиве пак дома ќе си се кријат.
И нека си се кријат, одвратно ми е да гледам како хомосексуалци изразуваат љубов.
Али ако решил Фуере да прави со другарите овојпат јавна журка на плоштад нека прави. Тајниве забави изгледа му здосадиле.
Нема да излезам на протест против парадава ќе си седам дома и ако има протест и ако се одржува парада. Нека тераат свој живот ако толку го сакаат. Јас подалеку од нив, они подалеку од мене.

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
...Dance, dance, dance to the radio...

Gay parade?
Se e azno, mazno i supraeno uste gay paraxe ni e kuso!

Jebiga!

Jas velam deka e high time nie hetero da napravime hetero parade!
Nie sme obespraveni! Najmnogu!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Геј парада,по долго чекање Хулиганите ќе добијат стока за пцуење,плукање и тепање :)

Сакате обединети навивачи?Албанци и Македонци?
Bring on the gays:pos2:

-Мислам дека ако има геј-парада добар ќотек ќе лапнат обратните...Како и секаде на БалканоФ(за цела Европа не важи ова)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Ова парадава ќе е one man show...Коче coast to coast...или треба да увезат уште ѓејој или до парадата да зѓејат уште неколку души...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
До сеа беше....

Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат



Ама пошто веке еве и на форумов почнува со засилено темпо да се збори околу права,дискриминации чуда,затапеност, љубов на јавни места,посвојување на деца и што све не..
Веке у сите подфоруми има некоја тема кај што се прашува нешто у врска со нив.. Уште да видам тема у Интернет и Мрежи и у Спорт фали ,Каков е интернетот кај Хомосексуалците ,Проблем со мрежата кај Хомосексуалците..или Најдобар натпрвар кај што хомосексуалец бил мен оф да меч :S...
Претераа веке ...
Од 3тата опција излеа ке ја бирам 4тата..


Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
3
абе каква геј парада уште то ни треба!
дома шо сакат нека си праат,али геј парада ауф никако!!!
мора конта протест...
конечно доброволци за јадење ќотек...
ќе биде жустро...:vozbud:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Немам ништо против нив, и воопшто не се замарам дали ке прават парада или не.
Сеедно ми е.Си имаат право на живот, нека го живеат онака како што мислат дека е најдобро за нив.У државава сите организираат некакви паради, од стечајци до војници, од основци до интелектуалци, ако сакаат и они, слободно.И онака кога сум бил во странство веке сум го осетил филингот пред очи да гледам како се лапаат хомосексуалци, така да ако ги видам во Скопје, ништо ново нема да е.Вајда ако се одржи нема да има дивеење на анти-геј организациите, и дека нема да се понашаат ко да сме земја заглавена у 15ти век па да има тепачки убиства и слично.Кај ли ке им биде крајот после на амбасадорите од ЕУ, на Хавиер Солајна и остала елита...после и нов бенчмарк ке имаме, редовна организација на вакви паради.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
ако присуствува НАЈголемиот педер Фуере----нема тепање:nenene:ќе можат слободна да се изебат пред зградата на ЕУ
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ова парадава ќе е one man show...Коче coast to coast...или треба да увезат уште ѓејој или до парадата да зѓејат уште неколку души...
Од Грција е најдобро да увеземе, таму и не треба оглас бидејќи сите се педерчиња :).
Замисли како би гласел огласот во другите држави: Се бараат хомосексуалци за геј парада, кандидате треба да се психофизички здрави и способни да издржат ќотек од најмалце петмина, изгледот не е важен, само јачината и желбата за парадирање...

Немам ништо против нив, и воопшто не се замарам дали ке прават парада или не.
Сеедно ми е.Си имаат право на живот, нека го живеат онака како што мислат дека е најдобро за нив.У државава сите организираат некакви паради, од стечајци до војници, од основци до интелектуалци, ако сакаат и они, слободно.И онака кога сум бил во странство веке сум го осетил филингот пред очи да гледам како се лапаат хомосексуалци, така да ако ги видам во Скопје, ништо ново нема да е.Вајда ако се одржи нема да има дивеење на анти-геј организациите, и дека нема да се понашаат ко да сме земја заглавена у 15ти век па да има тепачки убиства и слично.Кај ли ке им биде крајот после на амбасадорите од ЕУ, на Хавиер Солајна и остала елита...после и нов бенчмарк ке имаме, редовна организација на вакви паради.
А ако го видиш брат ти или син ти, ќе ти биде ли сеедно? :raz:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Парада на Грци во Скопје?

:uvo:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367


Шубо, и после Скопје не бил педерски град. :icon_lol:

Ова е ваше Скопје, тука ви е се...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Гласав за третото, само не ми е јасно што е толку интересно да се излезе и да се парадира. Тоа треба да се свати како демократија? Или борба за човекови права? Па нормално е кога толку се напиња, за парада по секоја цена, да се добие контра ефект и да се предизвика револт. Очигледно дека некој протуркува некаква политика во ова време, па се обидува да предизвика смислен инцидент. Впрочем знаат некои дека кај нас најлесно поминува провокацијата и постојано провоцира. Уште кој не излегол на парада? Или пак можеби ќе излезат за да влезат во Уставот како конститутивна единка?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Пробаа во околниве држави неможеа таму овде им текна сега :mad: фуере ќе ги заштител :):uvo:
ќе јадат ќотек како магариња 100%
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Хомосексуалците во поново време настанале како последица на се поголемото губење на женственоста кај современите жени, па така тие нежноста ја бараат во својот пол. Чудно е како за женската хомосексуалност ретко кој е негативно расположен.
Во Стара Грција педофилијата и хомосексуалноста била нормална појава, со појавата на христијанството се осудила оваа практика бидејќи сексот се сметал само како средство за продолжување на врстата а не само како задоволство.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но не би излегла на таква парада затоа што немам што да покажувам или барам.
Иначе, сум кажала и ќе повторам. Подобро да си хомосексуалец, отколку човек кој од нивно спомнување добива нагон за тепање или убиство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom