Обложување на нет

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
koj znae kako mozam da napram da se kladam na betcity online neka mi pise inbox plz
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
дали има некој кој се има обложувано со виза електрон од уни банка и дали работи, бидејки пробав од комерцијална не може и од тутунска со маестро исто не бива
јас имам верификувано картичка visa elektron на тутунска и имам депонирано пари на paddypower.com без проблем
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
8.198
ја сеа првпат платив со виза електрон од тутунска банка на Бетадриа и пројде, а преку bwin не сакаше да пројде верификацијата незнам зашто...
Друго ме интересира како што гледам на Бетадриа 2 лига неможеш да се кладиш 1 јаче или 2 јаче, дава само 1 лига што е да се кладиш како е на Bwin i na bet365 може ли да се кладиш на 2 лиги или не?
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Вака сеа дечки, читав неколку страници наназад муабетите и колку што сфатив со VISA Electron од Тутунска нема проблеми за онлајн кладење, така?

Друга работа, ме интересира кој сајт е "најдобар"... глеам дека bet365 као најспомнуван е, ама ја нешо глеав на bwin што/како, добар е bwin или не? ...пошто мислам дека никој наназад неколку страници не го спомна, да не има некој проблеми со него?
 
А

Анноун

Гостин
Вака сеа дечки, читав неколку страници наназад муабетите и колку што сфатив со VISA Electron од Тутунска нема проблеми за онлајн кладење, така?

Друга работа, ме интересира кој сајт е "најдобар"... глеам дека bet365 као најспомнуван е, ама ја нешо глеав на bwin што/како, добар е bwin или не? ...пошто мислам дека никој наназад неколку страници не го спомна, да не има некој проблеми со него?
- nlб visa electron и немаш гајле
- бет365 е светлосни години пред bwin . дефинитивно најдобар сајт за онлајн играње . даваат милион бонуси , супер коефициенти , огромна понуда , кога ќе отидеш на нула , се случува да ти дадат loyality bonus (5евра на пример) , и најдоброто нешто BORE DRAW , ако изиграш 45/90 некој меч , ако заврши 0:0 ти ја враќаат уплатата.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.238
- nlб visa electron и немаш гајле
- бет365 е светлосни години пред bwin . дефинитивно најдобар сајт за онлајн играње . даваат милион бонуси , супер коефициенти , огромна понуда , кога ќе отидеш на нула , се случува да ти дадат loyality bonus (5евра на пример) , и најдоброто нешто BORE DRAW , ако изиграш 45/90 некој меч , ако заврши 0:0 ти ја враќаат уплатата.
И на бет365 се чека најмалку за да ти стигнат парите на каритца , они ти викаат дека стигаат за 3-5 работни денови ама стигаат за 2-3 работни денови . Ја го користам бет365 и Виза Електрон од НЛБ . Добитна комбинација , нема да згрешиш

--- надополнето ---

Си играм од вчера на бет со некој пола евро и до денес на глупости напраив 5 евра . И прееска стаам у живо на газ ментан против МТК нерешено во 85 мин , и овие дадоа гол и тепаа 3-2 . Ја нервозен дека изгубив пари се викам ќе им се бунам на бет365 и ќе им викам дека сум уплатил за кец , а нема везе ја си пишав х
Читајте и смеј те се

Martin Hi Adam K Hello, welcome to bet365 Live Chat. How may I help you?
Martin I put 5.44 euro on Gaz Metan
Martin but now I see I didn't recive the mone
Martin and it says that I put on draw
Adam K Can I take your username and four digit security number please?
Martin I diddn't put my money on draw
Martin I think we have a problem here
Adam K Can you confirm the market that you wished to place the bet on/
Martin I put on Gaz Metan
Martin in-live now the match is over and now I saw in my history that I put on draw , but this is not true
Adam K It is the customers responsibly to ensure that the bet is placed correctly before confirming it, and as the game has now finished the settlement of this bet cannot be changed as the bet on your account is settled correctly.Martin I can not belive that this can be hapen like this company
Martin this is not tru I put my money on Gaz Metan and the stake was over 8 so I want my money
Adam K This maybe the case sir, however we can only settle bets that are placed on the account.
Adam K On this occasion as a one off gesture of goodwill, I am willing to offer you a bonus of €5 for the stake that has been lost on this bet. Would you be willing to accept this bonus?
Martin you don't want to give me my win of arround 40 euro ??? i can not belive this I can not this is your fault you have problem with your sistem not my fault
Adam K One moment please Unfortunately we are only able to settle bets that are placed on your account. The bet that you confirmed was on the game to be a draw and therefore we have settled this correctly as a losing bet Because of this I feel that the gesture of your stake back is a generous offer.
Martin are maicking fool of me that i made a wrong touch no my dear Adam no you are wrongIf my gesture is a generous offer , than give me half of my win i can be that good to you
Adam K I understad that this situation is frustrating, and I can understand that mistakes can happen. To resolve this issue I am willing to offer you a €20 bonus with a 3 x rollover Would you be happy to accept this?
Martin than ok I will accept the bonus
Adam K Ok sir. The €20 bonus will be on your account in the next few minutes and will be available to use straight away.

И така мене ми дадоа 20 евра и покрај тоа што изгубив само 5 .
Да знете ова ми се случува во 5 пат , да ми враќаат , кога ќе се изнервирам секад се карам со нив
хаххахахаха
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
8.198
sea napraviv registracija na bet365 e sea cudno mi e sto so ova koeficinetite? za 1 16/5 za x 23/10 sto e fintava?
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
sea napraviv registracija na bet365 e sea cudno mi e sto so ova koeficinetite? za 1 16/5 za x 23/10 sto e fintava?
Под Username i Password во тој редот кај што ти се Refresh, Home ... имаш дел што вика fractional. Кликни на тоа и намести го на decimal. За 2 секунди ќе ти се напраад стандард нашите 1,20 2,00. Што друго и да ти треба прашај ќе ти објаснам.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Пробуав сеа со VISA Electron од Стопанска банка ама не може пишува и на >нивната страна<
VISA Electron картичката е дебитна картичка со можност за користење само во земјата, наменета за:
• Безготовински плаќања во трговската мрежа и
• Подигање готовина од банка или банкомат
...
Значи ќе морат од Тутунска или Унибанк да земам Ок тоа него сакав да прашам за оваa Moneybookers општо ако може некој повеќе да објасни како одат работите... Како е префрлањето со овој Bank transfer метод..?
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Имам акаунт и на bet365 и на bwin, 365 ја користам најчесто зашто има каде каде подобри услови.....чнм НЛБ тутунска друже. btw колку луда фаца е овој martin.gerrard слатко се изнасмеав
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
8.198
Имам акаунт и на bet365 и на bwin, 365 ја користам најчесто зашто има каде каде подобри услови.....чнм НЛБ тутунска друже. btw колку луда фаца е овој martin.gerrard слатко се изнасмеав
Јас на bwin со картичка од тутунска немозеше да уплатам , а преку бет адриа во ред помина напалтата
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Јас на bwin со картичка од тутунска немозеше да уплатам , а преку бет адриа во ред помина напалтата
И јас не можев на bwin ни од тутунска ни од уни, а на bet365 со истите картички супер си оди се.
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Јас уплатив на bet-at-home со visaelectron od NLB и се беше ок. Сега за исплата ќе видиме :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom