Обложување на нет

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
е па со среќа.....немав ваква работа правено ама изгледа ќе почнам:nesvest:
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
за тие што сакаат можам да ви пратам покана на бет365 со тоа што

најдобро е да ставите 50е они ви даваат 100% бонус и ќе имате 100е значи плус 50... за да можете да ги извадите, потребно е да ги свртите 3 пати по 100, т.е да имате обрт на уплата од 300евра над 1.5 коеф( пример ставате 10е на барса 1.5 е коеф фаќате 15, значи обрт 10е, после ставате 10е на интер на 2 коеф, фаќате 20е, пак обрт 10е, ставате 20е на милан и губите и обрт од 20е, значи вкупен обрт од 40е и така идете до 300, целата поента е да ви над 1.5 коеф)

е сеа поради тоа што јас ве препорачувам коа го свртите бонусот( тие 300) на вас ви даваат уште 25е за играње,

најдобро е да играте со почетен влог од 50е, а јас играв со максималниот за бонус а тоа е 200е, така да ми ги дуплираа 400, и ги свртев за еден ден и извадив... е сеа тоа си е ваше

од времето на депозит до вртењето треба да поминат 30 дена за да можете да ги земете и моите 25е, а ако не сте заинтересирани за тие 25е тогаш бонусот може да го вртите во рок од 90дена!

за подетално кој како сака, мозе на скајп или мсн или пп поздрав
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
за тие што сакаат можам да ви пратам покана на бет365 со тоа што

најдобро е да ставите 50е они ви даваат 100% бонус и ќе имате 100е значи плус 50... за да можете да ги извадите, потребно е да ги свртите 3 пати по 100, т.е да имате обрт на уплата од 300евра над 1.5 коеф( пример ставате 10е на барса 1.5 е коеф фаќате 15, значи обрт 10е, после ставате 10е на интер на 2 коеф, фаќате 20е, пак обрт 10е, ставате 20е на милан и губите и обрт од 20е, значи вкупен обрт од 40е и така идете до 300, целата поента е да ви над 1.5 коеф)

е сеа поради тоа што јас ве препорачувам коа го свртите бонусот( тие 300) на вас ви даваат уште 25е за играње,

најдобро е да играте со почетен влог од 50е, а јас играв со максималниот за бонус а тоа е 200е, така да ми ги дуплираа 400, и ги свртев за еден ден и извадив... е сеа тоа си е ваше

од времето на депозит до вртењето треба да поминат 30 дена за да можете да ги земете и моите 25е, а ако не сте заинтересирани за тие 25е тогаш бонусот може да го вртите во рок од 90дена!

за подетално кој како сака, мозе на скајп или мсн или пп поздрав

Ѕирни во сандачето :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ги преправаја АУС картиците.. нема појче такви. Сега се АОБ или АЕБ незнам точно.. инаку се е исто. Со картициве од 5,10,20 колку сакаш се игра покер, а ако сакаш можиш на доларопокер и спортска да си пушташ.

Еве ги страните кај шо можиш да влезиш сите се за истото:

www.bestpoker88.com
www.dollaropoker.com
www.redpk.com
www.aladinpk.com

Знајте ги за во случај некоја да не отвара.. :) Сите се за истите картички од џокер.
Бате шо е работава, одам во Џокер пак прашвам дали имаат картици, таа ми вика само за покер.. И го кажвам ова шо го пиша ти и таја ми викат изгледа грешно те информирале ние никогаш не сме имале картици со кои можеш да се кладиш на интернет.. Само за покер имале..
Него каков покер е „texas hold em poker“ или онај другион?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Бате шо е работава, одам во Џокер пак прашвам дали имаат картици, таа ми вика само за покер.. И го кажвам ова шо го пиша ти и таја ми викат изгледа грешно те информирале ние никогаш не сме имале картици со кои можеш да се кладиш на интернет.. Само за покер имале..
Него каков покер е „texas hold em poker“ или онај другион?
texas :) Ти кажав брат. Картичкиве права намена му се за покер. А ако сакаше порано можеше да си пуштиш и ливче на доларопокер. Сеа картиците се сменети, не се АУС појче, и незнам како е. Пробај купи една од 5е, пробај да пушташ ливче.. ако не бива ке си изиграш на маса покерче и то е :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Сега јас ќе видам дали може да се влези со новите картички на dollaropoker.com и дали може да се игра спортска.

Edit: Nope, не може, од тие страниците од bokio, освем bestpoker88.com, ама таму немат за спортска и касино, само покер...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Некоја друга кладилница да не нуди нешто вакво со картици?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Сега треба да испадне, се вртат муабети дека ке испаѓало нешто како македонска верзија.

Си купуваш картички од 300 и 600 денари, и се кладиш на нет.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Сега јас ќе видам дали може да се влези со новите картички на dollaropoker.com и дали може да се игра спортска.

Edit: Nope, не може, од тие страниците од bokio, освем bestpoker88.com, ама таму немат за спортска и касино, само покер...
Пробав и јас сега.. неможи.. можеше до пред 1 недела. Страницата е реновирана зато не работеше некое време и еве го резултатот. Иначе имало фрирол турнири покрај оние обичнине шо ги има од порано.. биле со по 17 мина првио зема 4 или 5 евра. Tурнирите биле на секој сат скоро. :) Че ги откостам.... :)
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Пробав и јас сега.. неможи.. можеше до пред 1 недела. Страницата е реновирана зато не работеше некое време и еве го резултатот. Иначе имало фрирол турнири покрај оние обичнине шо ги има од порано.. биле со по 17 мина првио зема 4 или 5 евра. Tурнирите биле на секој сат скоро. :) Че ги откостам.... :)

kade imalo freerols na sekoj saat?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Пробав и јас сега.. неможи.. можеше до пред 1 недела. Страницата е реновирана зато не работеше некое време и еве го резултатот. Иначе имало фрирол турнири покрај оние обичнине шо ги има од порано.. биле со по 17 мина првио зема 4 или 5 евра. Tурнирите биле на секој сат скоро. :) Че ги откостам.... :)
Зедов јас од тие картиците од 5е.. Арно ама не се надевав ама сеа ко седнав напрајв 50е.. Можам уште утре да ги подигнам или треба да помине некое време.. За подигајне освен картицата не треба ништо така?
И тоа турнирите кај да ги најдам како да се пријавам?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Зедов јас од тие картиците од 5е.. Арно ама не се надевав ама сеа ко седнав напрајв 50е.. Можам уште утре да ги подигнам или треба да помине некое време.. За подигајне освен картицата не треба ништо така?
И тоа турнирите кај да ги најдам како да се пријавам?
Можиш уште сега ако сакаш. Не треба ништо само му ја носиш.. а за фрирол оди во турнејс > фрирол и има таму
 
Член од
30 декември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
дали има некој кој се има обложувано со виза електрон од уни банка и дали работи, бидејки пробав од комерцијална не може и од тутунска со маестро исто не бива
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
дали има некој кој се има обложувано со виза електрон од уни банка и дали работи, бидејки пробав од комерцијална не може и од тутунска со маестро исто не бива
Порано имаше Виза Електрон од тутунска кои важеа и за плаќање на нет, сеа можеш да си земеш картичка за плаќање преку интернет од стопанска банка. Веројатно во секоја банка има картичка со која може да се плаќа на нет, само ќе отидеш во банката и ќе им објасниш што сакаш ќе ти препорачаат вајда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom