Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
како го бранеше слободниот секоја чест,значи аматерски голман од општинска лига исток ке се наместеше подобро од нашиов!!!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Не беше лани, туку оваа година... Од Сити.... Не знам дали грешам
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Да играа Дргогба,Есиен,Кол,Малуда.... друга песна ќе беше., али ок е тука е ФА купот за освојување :).
П.С ако има поглуп голман од Трнбул во Премиер лига глава сечам... Едноставно не е дораснат да игра во Челзи.
 
F

fantomX

Гостин
Мене јасно ми е дека Трнбул е гомнар и дека во отсуство на Чех тешко оди, ама гомнарот вчера беше крив за еден гол - слободниот удар во кој не му веруваше на сосптвениот жив ѕид.
Како бе само Карлинг Куп?! Да не истрча слаб состав случајно? Или можеби овде си прајме сосема грешна претстава за таквите ко Стуриџ кој реално од натпревар во натпревар се покажува дека е најбескорисното суштество, ја наследува титулата од Калу. Па добро бе, со години не сум видел поголем копук во дрес на Челзи. Каков црн талент?!? Какута да се плукнам во него од еден малку незгоден пад, се повредил. Калу, претходното најбескорисно створење, на прв полуспринт истегна мускул или скина или шо и да напрај. И најмногу дебилизиам од вчера - од главниот се разбира. Добро бе дембел еден, која е целта бескорисното левоного створење да игра десно крило ко се виде дека е уште побескорисен таму против Жилина? Место со брзината да го зашемети Кембел централно, тој странично, па и уште десно. Која е целта на мекушот француски кој се повредува по прв старт над него да игра ко напаѓач, а не на средина? Џабе заебанции со ФИФА ради него, куроглаво створење. Некој ќе речи многу екстремно и песимистички настапувам со следново - екстремно можеби, не не и песимистички, напротив, сосема реално : Челзи вчера е исфрлен од две конкуренции - од едната буквално (Карлинг) од едната практично (Премиер Лига). Со кои замени бре ќе напаѓа Челзи уште една Премиер Лига сезонава? И јас сакам Дрогба и Есиен да ги изиграат сите 38 натпревари, пошто очиглдно е дека замените се тешка работа, ама дали то ќе биди....
Само Карлинг Куп?! Или јас нешто не разбирам, или вие сте се заебале нешто.
А за бескичмењациве грди, многу јасно дека чекам победа против Сити. Гомна. Дебели, ова особено за тебе, ебате балансот шо го немаше вчера. Да го пуштеше и Чалоба од почетеок ако беше поентата само млади да играат.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не знам што да коментирам за натпреварот.
Водевме 1-0,па ни направија 1-3.Момците треба да бидат постабилни..така не оди,глупав пресврт и тоа на домашен терен.
Како и да е...дали видовте кој ни беше капитен? Фереира ја имаше таа чест...вистински лидер,браво мајсторе...уште да го даеше тој голот.
И не треба толку да се разочараме...Карлинг Куп е...ете видовте тројца играчи ни се повредија за еден смрден куп.

Турбуљ - како и секогаш.
Фереира - добро изигра,штета што не го постигна тој голот.
Тери - му правеше друштво на Брума 45 минути...
Брума - добар беше...на неколку наврати покажа дека сеуште не е 100% спремен за во „првиот тим‘‘.Но сепак добар беше.
Анхолт - истото важи и за Анхолт...направи неколку грешки,но сепак ми се допаднаа неколку стартови што ги направи,гуд бој!
Рамирес - добар,стабилен,солиден...
Жирков - не му беше погодена позицијата...а и да му беше,ќе го ебеше ежот.
Бенајун - добар...
Какута - штета што изигра само 45 мин...добро изигра,само не мора толку да асистира,нека шутне малце.
Анелка - стариот волк,постигна 2 гола што друго требаше да направи?
Стариџ - очекував повеќе од него...но нешто не беше расположен.
Алекс - Good.
МекЕкран - хи ис д‘ чусн...замена за Лампард.Како 17 годишњак супер изигра,има контрола на топката...вистинска замена за Лампард.
Калу -...!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Да играа Дргогба,Есиен,Кол,Малуда.... друга песна ќе беше., али ок е тука е ФА купот за освојување :).
П.С ако има поглуп голман од Трнбул во Премиер лига глава сечам... Едноставно не е дораснат да игра во Челзи.
Има. Бен Фостер. -.-
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Роберто Манчини признава дека Манчестер Сити во пресрет на деулот со Челзи се соочува со проблеми во одбраната поради големиот број повреди ’Граѓаните’ минатата сезона успеаа во два наврати да го победат Челзи и избраниците на Роберто Манчини сега ќе се обидат да бидат првиот тим што ќе му одземе бодови на лидерот оваа сезона. Сепак Манчестер Сити се соочува со проблеми во пресрет на дерби натпреварот бидејќи неколку дефанзивци се повредени.
Пабло Забалета, Винсент Компани и Коло Туре се единствените кои се целосно фит за дуелот со ’Сините’.
Мика Ричардс се мачи со ситна повреда и неговото отсуство може да му донесе главоболки на Манчини за тоа кој фудбалер да игра на левата бековска позиција.
Александар Коларов, Жером Боатенг и Вејн Бриџ се повредени, Пабло Забалета играше на левата бековска позиција но доколку Риџардс не се опорави на време, Аргентинецот ќе се врати на својата природна позиција како десен бек.
Доколку Забалета настапи како десен бек, некој од средниот ред – Герет Бери, Џејмс Милнер и Адам Џонсон – можно е да бидат прекомандувани во одбраната за пополнување на левата бековска позиција.
“Имаме големи проблеми.” – рече Манчини по вчерашниот пораз во Карлинг Купот од ВБА.
“Се надевам дека Мика Риџардс ќе се опорави. Доколку не се опорави, не знам кој ќе игра лев бек.”
:salut:
 
Член од
6 август 2010
Мислења
62
Поени од реакции
3
Поради приватни обврски не бев во можност да ја глеам утакмицава,но го пратев резултатот,секако.

Искрено да ви кажам мене ме боли кур што е Карлинг Куп,затоа што испаѓаме во прво коло од една класа послабиот од нас Њукасл(сета почит кон нив).
Резултатот според мене е патетичен.Не знам од кога не сме примиле 4 гола на Стемфорд Бриџ...од пред 3 сезони мислам од Вила,коа Бери даде пенал 1 минута пред крај.
Младиве,не знам стварно.Бараа шанса,ја добија шансата,ама за жал не ја икористија,т.е. ја испосраа.
Немој после да се буните зошто Анчелоти не им давал шанса...ете баш затоа!
Плус 4-те примени голови на Стемфорд,може да влијаат де-мотивирачки за играчите.

Исто така Манчестер и Арсенал играа со млади и искомбинирани состави па ги декласираа противниците и тоа на гостински терен.

Некој добар да даде хајлајц би му бил вечно благодарен,а и некој да даде кратка анализа на играчите,исто така.

п.с.Се истураме врз Шити во Сабота,сигурен сум(под истурање подразбирам 2 комада,ништо појше)
od lani protiv City primivte 4 gola :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom