Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Малуда мен оф д меч.
Честитки за победата!
 
F

fantomX

Гостин
Не, па не викам дека е лош, се си е во ред. Само дека е многу чудно што овие не му прават никакви проблеми. После вториот гол почнаа малку да го бркаат кога ќе прими топка.
Малуда е работник, не е ѕвезда.

Не е катастрофален, просечен е. Како на пример лани пред дуелите со Ливерпул.
Некни беше просечен, сега е катастрофален. Ама таков играч ќе се разбуди брзо, нема долго да „хибернира“....

ете го Флорент!
готоо џабе плачевте..
Никогаш нема плачење, има само оправдан револт. И уште го има.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Браво Малуда. Добро игра денес

123456, што си толку против Лампард?
 
F

fantomX

Гостин
Браво Малуда. Добро игра денес

123456, што си толку против Лампард?
Оти го бива само за deflected goal. Асистенциите како второ нешто што го прави Френк Лампард - Френк Лампард, се се поретки и поретки. Не мора да си 123456 за да го видиш тоа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Оти го бива само за deflected goal. Асистенциите како второ нешто што го прави Френк Лампард - Френк Лампард, се се поретки и поретки. Не мора да си 123456 за да го видиш тоа.
Знам, ама 123456 во секој негов пост тука има нешто негативно за Лампард.
 
F

fantomX

Гостин
Алекс се надевам не е повреден, гримасата не ме бендиса.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Еј, Трнот ја допре топката. Јухи Јухи јееееее! Знаел да одбрани од мртов агол.

Честито победа.

Не знам колку можи да е лош Џо Кол за да не можи да си најди место во овој гнидоилен мизерен состав. Тоа е, нема што плус да се кажи. Челзи секогаш ме оставал без зборови, така е и овој пат. :toe:
Сепак ништо не направи Џо...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
почнав да гледам од кај 55 мин. тоа што го видов бев задоволен и од сите,
алекс некако многу споро ми се движи
со милито и ето ќе биде потешко:toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Bravo,Bravo momci,poveke od zasluzena pobeda...Gi nadigravme vo sekoj pogled...Man of the match e Florent Maluda(florijan,florijen,floran,floren spored Igorce:D)...Drogba e zver neam zborovi,samo daj mu na covekot dobra topka i vo gol ja pretvora.Maluda rekov po tie prodori od bocnata pozicija mnogu opasni topki dade.Bane kako i obicno gi igra natprevarite na nivo.Terry bese dobar,a Alex definitivno treba da igra so Inter.Se vraka nazad,i igra i napred,se ufrluva na opasni topki,nesto kako Roberto Carlos Style.Sredinata so Lampard,Ballack,Mikel bese solidna.Turnbull bese dobar,so ogled na toa i deka ne upatija fudbalerite na West Ham poveke od 5 udari von i vo ramki na gol..Samo golot ne me bendisa sto go primi.Takva greska so Inter ne se prostuva.Da se nadevame deka Cech ke bide fit za so Inter vo ligata na Sampionite..Taktickata postavenost na igrata bese dobra bi rekol...Toa e Toa decki,so sreka da ni e pobedata,i normalno site vo vtornik da izigraat na nivo,i da se najdeme megu najdobrite 8 ekipi vo Evropa...Come on Blues!!!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
а иначе шо гол ни дадоа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom