Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ова е гол за кој вреди да се пише. Браво за Тери!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Малуда единствен комплетен играч браво....
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
fantomX, ти текнува ко ми се смееше ко го спомнав Грин за евентуална замена на Чех? Лом прави денес. Да беше на пример Хиларио на гол на Вест Хем, ќе беше минимум 5-1...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Малуда единствен комплетен играч браво....
Браво и од мене ама што толку виде денес кај него, освен што Вест Хем е тотално незаинтересиран да го спречи да нафрла топки. Човекот си доаѓа до 16 метри и си нафрла непречен од никого, цело време.
 
F

fantomX

Гостин
fantomX, ти текнува ко ми се смееше ко го спомнав Грин за евентуална замена на Чех? Лом прави денес. Да беше на пример Хиларио на гол на Вест Хем, ќе беше минимум 5-1...
Јас одамна сметам дека Чех треба директно да го трампаме за Џо Харт, пошто дечково е единствен сезонава кој успеа да не прими гол од, о величествените, среден ред и напад на Челзи.

Трнбуљ еве гледаме, е на истрчувања подобар и од Чех. Само детето, е слабо на рефлекси.
Браво и од мене ама што толку виде денес кај него, освен што Вест Хем е тотално незаинтересиран да го спречи да нафрла топки. Човекот си доаѓа до 16 метри и си нафрла непречен од никого, цело време.
А кој друг прави нешто повредно по ѓаволите?
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Јас одамна сметам дека Чех треба директно да го трампаме за Џо Харт, пошто дечково е единствен сезонава кој успеа да не прими гол од, о величествените, среден ред и напад на Челзи.
Погрешно се изразив. Мислев замена на Чех (моментално, на местото на Хиларио или Турбуљ), а не како негов наследник :)
 
F

fantomX

Гостин
Погрешно се изразив. Мислев замена на Чех (моментално, на местото на Хиларио или Турбуљ), а не како негов наследник :)
10+ милиони фунти за втор голман е голем луксуз. Трнбуљ е добар.

Бравос дебел, не си спијал!!
Ајде Џое, ајде, да видиме зошто цела година дур те немаше те сметав за засилување од рангот на Рибери ко ќе се вратиш....
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ај да видиме што ќе направи Џо, дали со право бара екстра плата, или не.
 
F

fantomX

Гостин
Ко малку проблеми да има, па и Банета е катастрофален денска.... :raz:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
А кој друг прави нешто повредно по ѓаволите?
Не, па не викам дека е лош, се си е во ред. Само дека е многу чудно што овие не му прават никакви проблеми. После вториот гол почнаа малку да го бркаат кога ќе прими топка.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ко малку проблеми да има, па и Банета е катастрофален денска.... :raz:
Не е катастрофален, просечен е. Како на пример лани пред дуелите со Ливерпул.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Ај после две недели време е да се фратам на фан клубов. После натпреварот со Сити, ептен се изнервирав, не ме интересираше ни Челзи ни ништо. Со Стоук не го ни гледав натпреварот, воопшто не бев заинтересиран, видов после само дека сме победиле.

Денес еве го гледам натпреварот. Не е нешто ептен лоша играта. Ама со ваква игра неможеме против Интер. Вест Хем од два шута во прво полувреме дадоа еден гол. Во некои ситуации фудбалерите ептен се опуштаат, и воопшто не ги чуваат противничките играчи.
Со Интер во вторник незнам како ќе биде. Јас сум оптимист за натпреварот, и се надевам на победа. Па на крај ако треба, нека гледаат само гол да дадат уште на почетокот, и после цело време дефанзивно нека играат.
Сеуште не се изгубени шансите за титула во ПЛ. Доколку се подобриме малце во играта, би можеле да ја земеме посакуваната титула.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Шашма ги направи Малимуда. Секоја чест. Играч на натпреварот, а и на месецот во Челзи!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Браво и од мене ама што толку виде денес кај него, освен што Вест Хем е тотално незаинтересиран да го спречи да нафрла топки. Човекот си доаѓа до 16 метри и си нафрла непречен од никого, цело време.
Ете зашто....:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom