Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
Кога го дадоа на видео бимот некои му свираа......... ама повекето беа тие шо аплаудираа.... а и се гледа по сликите дека се го поздравувале......... верувам и дека супер пречек ке има кога ке дојдат со Интер:smir:
нема што да му свират. човекот дојде, виде, освои и го нападија :toe:
 
В

Вори

Гостин
Мурињо е зверотиња.
Можете да зборите до утре..ама тој освои титули со Челси,после којзнае колку време..
Човекот ги руши сите рекорди..4 сезони без пораз на домашен терен,најдобра одбрана итн..
Мур е легенда,и многу сакам некогаш да се врати во Челси!
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Многу лоша игра, сите делуваа некако индиспонирано освен Дрогба... Само заради среќа тепавме, а сепак можевме на крај и убедливо да победиме али Калу ја погоди пречката...
 
F

fantomX

Гостин
Носете се упиздаливиматерин копилина едни преплатени! На чело со Анчелоти. Абе шо ќе беше тоа да се протрчало, бар малку!
Жирков да ми е здрав и жив, посилно да го мавнеше овај главучов глуп.

:violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:
Дур до Лонддон се слушна бем му матер! :icon_mrgr
Со полно внимание гледав на телевезија, јасно, не на стрим, и можам да кажам дека се растрчаа второ полувреме, особено со чудните поместувања со влегувањето на Стуриџ кој отиде лево крило, Просечко десно, Балак назад, Лампард и Џо централно напаѓаа, Дрогба најистурен.

Што кој кур изиграва овој жабаров.На клупа ги има Кол и Бане,а прв тим играат рускиот Бекам,и португалскиот...нема за него,тој си е прича сама за себе...Фереира..
Жирков не ми го чепкај, само средина да заигра, ќе тргни работата. За Фереира, па асистираше за голот на Фулам, нели рековме асистенција или гол? :icon_mrgr

ЛЕЛЕЛЕ !! не видов дека денеска сме играле,се си мислев јас дека утре,фала богу ги тепавме овие,ај ако сака некој објективно нека напиши како игравме и дали заслуживме да тепам и се разбира жирков и чеџ дали играа добро????
:salut:
Жирков релативно добро, се гледа дека е за средина, не за одбрана. Околу Чех, многу лоша комуникација во одбраната воопшто, инаку не беа кизнеј колку лоши, пошто немаа ни работа. Веројатно Карваљо е за непрелазна, ама ај.

Gi nemav gledano Chelsea od mnogu odamna , posledna bese so Arsenal na gosti, i bas ete srekja Yo Blow ( fala drugarce ) mi dade link pa gi fativ od 2ro poluvreme i bas prijatno me iznenadija ( bidejki se iznacitav epten negativni komentari za igrata na Chelsea vo sto i vi veruvam ), dali seto toa se dolzi za otsustvoto na Essien kujznae ubavo imase kazano Fantom deka nejkje da verue vo toa. No so Fulham konkretno utakmicava za prvo poluvreme neznam ne gledav ali za vtoro poluvreme igrase samo edna ekipa a toa bese Chelsea i zasluzija da pobedat zosto ja imaa topkata vo nivni noze i dominiraa na sekoj del od terenot vo nekolku zbora cela ekipa si ja zavrsi rabotata fantasticno. Se gledase deka Fulham bese dojden deneska na Stamford da ne igra fudbal sto bi rekol Wenger.

sry za font-ot , ali nesto iam problem so mkd font's. :smir:
Есиен дава жештина на средината, одма ги притиска противниците, и во напад и во одбрана. Оби Микел е чудо пак, дур да прими топка, па дур да ја смири, па дур да се заврти.....и ако не му ја одземат, можи и ќе подај.
За да сватиш околу првото полувреме, доволно е да се види мојата реакција малку погоре во постов, такво нешто ретко ми се случува, и верувам дека и понатаму ќе се случува исклучително ретко.

Време е Тери да седне на клупа..
Затоа што последно време е тапа..можеби некој нема да се согласи,али не е во форма човекот..
Не е време, можи за мене е празноглав, ама поле постигнатите голој, кога Стуриџ од пола терен на двапати ја врати до Чех, Тери после секоја исфрлена топка при напад на Фулам ги бркаше сите до еден од 16-никот на Чех. Ми се чинеше како да е единствен кој, и покрај водството, ја сакаше топката (на што сведочат и излетите на 30 метри да пресечи топка ко Есиен) и посакуваше напад и гол. А таквото нешто јас многу го почитувам. :toe:

денес ни се случи среќа. бидна шо бидна. не треба да летаме после ова, оти играта ни е тиња. стариџ и бане ја живнаа играта.

не смее да се дозволи челзи да стане пензионерски клуб ко милан, треба млади свежи сили. некои играчи си го отслужија своето, не можат повеќе очигледно е.

мора млади да влезат во игра, а тери и карваљо да одморат некој меч и да размислат за својот придонес кон клубот. играта е нешто повеќе од исфрлање на топката во аут. тоа така не оди.
Денес ни се случи нешто на полувреме во соблекувалните што ги размрда, и две добри замени на Анчелоти. Јас не гледам среќа. Напротив, несреќа е што, рака на срце, одличниот удар на Просечко ја погоди само пречката.
Млади свежи сили, Стуриџ (чијшто шут требаше да влези денеска, одличен беше, шутот по кој дојде вториот наш гол) и овај Просечко шо се? Џо не е баш стар, Оби Микел, Иванович? Фали млад и борбен креативец, или напаѓач (кој може да се добие во Какута, сепак не сме најупатени ние. Малуда, Фереира, Деко - вишок. Балак, Белети, Карваљо - ќе се размисли. Ама тоа, в лето.
Карваљо ми застранува во последно време, а Тери, второво полувреме на ниво, не зафркавај. Сепак останува комуникацијата меѓу дефанзивата, кој и да игра (Белети или Брума сеедно), тоа е најважно.
И дај ебаго остај го Мурињо, јас стварно не разбирам шо му фали на Анчелоти. Мурињо, фала му, аплауз го дочека, најупешен тренер на Челзи воопшто....и толку. Тоа оди во историја, денес има нова реалност, нови моменти, со нов пристап, пред се во организациски поглед. И јас не гледам подобар од Анчелоти во моментов за местото кое тој го има моментално во Челзи.

Шо да ви кажам друго, многу тешка победа, вака или така, заслужена, барем за второто полувреме. Сепак би го одбележал следниов момент: на крајот на натпреваров, Дрогба (можи и Тери заедно со него, не знам) ги собра сите 11-мина тогаш присутни на теренот знајте онака, прегрнати во круг, и одржа скоро 2-минутен говор. Можите да замислите шо би рекол еден Дидие Дрогба кој сите добро го знајме после ваква победа во ваков момент, победа која го осигурува првото место на Челзи пред новата 2010 година, кога предстои период во кој него, стрелец на 19 гола досега, ќе го нема. Ништо чудо да продолжило и во соблекувалната.
Пошто јас сметам, ама мислам дека и е општо јасно на сите дека самодовербата на тимот беше многу падната и претставува врвен проблем, јасно ви е каков момент може да е ова. :toe:

П.С. : Дали сега е јасно колку само Бранислав Ивановиќ НЕМА ШАНСИ да биде пуштен во Реал или кај и да е?
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Честито победа. имам малку згуснат распоред, па не можев да гледам, а затоа и не пишувам често. Како и да е...
Мурињо е зверотиња.
Можете да зборите до утре..ама тој освои титули со Челси,после којзнае колку време..
Човекот ги руши сите рекорди..4 сезони без пораз на домашен терен,најдобра одбрана итн..
Мур е легенда,и многу сакам некогаш да се врати во Челси!
0. Немам ништо против тебе, ама мора да ги соочиме фактите.
1. Освои титули со Челзи после 4 години (ама ти изгледа не знаеш, пошто не си навивал тогаш, или си бил многу мал).
2. Немаше пораз дома во 3 сезони, пошто толку и беше кај нас, а не во 4!
3. Кој тиит фактор е Мур? Вијали за 1 година помалку има земено титула помалку (тренер беше 1998-2000).
 
F

fantomX

Гостин
Честито победа. имам малку згуснат распоред, па не можев да гледам, а затоа и не пишувам често. Како и да е...

0. Немам ништо против тебе, ама мора да ги соочиме фактите.
1. Освои титули со Челзи после 4 години (ама ти изгледа не знаеш, пошто не си навивал тогаш, или си бил многу мал).
2. Немаше пораз дома во 3 сезони, пошто толку и беше кај нас, а не во 4!
3. Кој тиит фактор е Мур? Вијали за 1 година помалку има земено титула помалку (тренер беше 1998-2000).
Мурињо за Челзи е историски фактор, и тоа многу значаен. Но, гледано во реалност, Мурињо е само тренер на наш нареден противник во ЛШ. :toe:

Сега ја читам реакцијата на Анчелоти, како конечно Челзи се отвори и по крила, прво со Калу и Џо, а после лево со природниот левак Стуриџ.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Вака се убацувам ама да споделам една информација

Арбитарот што ја судеше Челзи-Фарса се закалуѓерил

http://www.as.com/futbol/articulo/futbol-arbitro-chelsea-barca-hace-fraile/dasftb/20091228dasdaiftb_10/Tes
Абе гроб да нема мамата да му ја ебам:nerv:

Ви треба и вас 1-2 нови играчи, колку да се зајача конкуренција и да се трудат повеќе играчите. А и тоа што гледам почна да остарува тимот.
Тоа и го зборевме пред неколку дена, мора освежување од 2-3 играчи.

Време е Тери да седне на клупа..
Затоа што последно време е тапа..можеби некој нема да се согласи,али не е во форма човекот..
Даворе ако не е Тери не по 1 по 3 гола ќе примаме.
Проблем е што со Алекс соработуваат многу подобро отколку со потрошенматеријал Карваљо :toe:

Многу лоша игра, сите делуваа некако индиспонирано освен Дрогба... Само заради среќа тепавме, а сепак можевме на крај и убедливо да победиме али Калу ја погоди пречката...
Пак ли погоди пречка будалава бе цццццццц.... Неможам да го поднесам веќе :nenene:


Бев на школо и не ја гледав утакмицава, според вашите кажувања сме имале добро 2ро полувреме, и шо е најбитно победивме со пресврт (покажавме дека имаме гз) т.е. не сме паднале на психички план и по негатива од 1:0 :smir:


П.С. Поздрав до сите наши следни противници :)
 

Attachments

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Мурињо за Челзи е историски фактор, и тоа многу значаен. Но, гледано во реалност, Мурињо е само тренер на наш нареден противник во ЛШ. :toe:
Да, историски само затоа што зема ПЛ. И мене сето тоа ми е јасно. Ама го отупеа со Мурињо. Сега е Анчелоти и готово.
 
F

fantomX

Гостин
П.С. Поздрав до сите наши следни противници :)
Ко ќе се „фатиш на оро“ со Балак...:icon_mrgr

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1917173,00.html

Ова за мене е многу важно, ми покажува колку сум добар во проценка на играта на екипите во натпревар (кога следам со полно внимание, се разбира). :pipi:

Мислам видовте, Дрогба заработи жолт картон. Сајтот на Челзи вели дека суспензијата поминува во натпреварот со Ватфорд, иако тој ќе игра за Слонојте; додека пак на Скај Спортс се вели дека суспензијата ќе му важи за првиот натпревар по враќањто од Африка. Ќе биди интересно денојве да видиме како е правилно, ќе има на сајтот на ФА известување.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Уште еден меч бил за кинење живци...Не го гледав натпреварот имав обврски некои,така да не знам како играле.Од коментарите што ги прочитав првото полувреме било мизерно како што викате.Во вториот дел сме ја подобриле играта,сме имале иницијатива и сме напаѓале.Слушам и Калу погодил пречка...Али ова е многу значајна победа за зголемување на самодовербата на играчите,многу значајна победа која ќе им даде поттик повеќе.Се надевам подобра игра и подобри резултати на наредните натпревари за да излеземе од оваа криза.Гледам и Мурињо дошол од Милано во Лондон да не преиспита малце,ако џабе му е тепаме ние на двомечот.Така беше и со Манчестер лани кога дојде на Олд Трафорд..Али Дрогба - ѕвер!!!Уште еднаш докажа колку му е потребен на Челзи.Анелка кога се враќа,знае ли некој?Уште еднаш честито победа.Ако се најде некој фин момак да ги постира головите од мечов...ќе биде добро.Добро бе овој Сајтлер од кај ги вади сликите одма?
CHELSEA FC FOREVER


REACTION: BAD MONTH ENDS WITH GOOD REACTION

Posted on: Mon 28 Dec 2009
Carlo Ancelotti praised his side's second-half spirit as we came from behind to beat Fulham at Stamford Bridge.
The Italian had seen the visitors take an early lead before the late fightback brought an equaliser from Didier Drogba and then a winner through a Chris Smalling own goal. The manager felt we earned the win after a poor first half.
'I think that it wasn't a good first half for sure, at the end we changed something and it was better in the second half. It was a difficult moment, this match arrived in not a good moment for us, we went down and the most important thing is the direction of this team,' Ancelotti said.
'It wasn't easy to change the game down 1-0, but we had great determination, great willing, and I am very happy. With this victory and performance, we finished a difficult moment. It was not a good December for us but it is finished and we look forward to January where we can do better, but we are doing well.
'I was not angry because I saw the difficulties in the first half, we played slowly, more concentration in midfield, we had to play wide so I put Joe Cole and Kalou there and there was more opportunity to score. I am happy with the reaction. We reacted as a team, and Fulham has very good organisation.
Drogba and his fellow Africans, Michael Essien, John Mikel Obi and Salomon Kalou now head to the Cup of Nations, and will be unavailable for a number of weeks. Drogba leaves as the Premier League's top goalscorer, with 19 in all competitions after today's header.
'He has scored 19 goals, but without Didier this year we did very well, we won in the Champions League without him and we can do the same in the Premiership,' Ancelotti explained.
'I think in some matches we can change the system, we can use the wing in some matches if there is not space in midfield sometimes. Sturridge can play, it depends on the matches.'
Finally, there was a word on Jose Mourinho, who was at the Bridge doing his homework on us before February's European tie with Inter.
'I know he watched the game, but I didn't speak with him,' said the manager. 'I think Chelsea showed very good things, but also not so good. The first half was not so good, we played inside the pitch, didn't use the right side and it was easy for Fulham to control our play.'

3 Sun H Watford
9 Sat A Hull City
16 Sat H Sunderland
27 Wed H Birmingham City
30 Sat A Burnley

Овие натпревари мора да се добијат сега...Но да не избрзуваме многу.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Прогнозирам 4 од 5 :)



Некој да постира головите ако може :helou:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе, не реков дека ќе тепаме на италијански начин? :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе, не реков дека ќе тепаме на италијански начин? :)
Они (најчесто) даваат гол, па се бранат со сите 11, тренерот, докторот и помошниците на тренерот :helou: :)

Ние први примивме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom