Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дајте некој хајлајт од натпреварот...
 
В

Вори

Гостин
Дидие Дрогба!Да не е тој,си ебавме пиперот..
Секоја чест и за Бане,зверот си заслужува да игра прв тим,исто така Стариџ..машина е детето бе,треба почесто да добива шанса..
Да не беа овие тројца,и Чех пак ќе продолжевме со мизеријата..
Победа,после толку време..алелуја!
Во добро време дојде,да ни се крене самодовербата,и да не не стигнат конкурентите..
Ај после оваа победа,се надевам дека ќе ни тргне..:vozbud:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
си збрцаа гол овие Фулам за 2-1, нешто слично како вчера Хул :tv:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Па ова ми е како поучен натпревар со порака секако: Не зборувај предвреме!
Браво!!
 
В

Вори

Гостин
Наредна со Ватфорд..треба и нив да ги тепаме,за да дојде се на свое место.
Иако денеска победивме,играта пак не беше на потрбното ниво...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Наредна со Ватфорд..треба и нив да ги тепаме,за да дојде се на свое место.
Иако денеска победивме,играта пак не беше на потрбното ниво...
Ви треба и вас 1-2 нови играчи, колку да се зајача конкуренција и да се трудат повеќе играчите. А и тоа што гледам почна да остарува тимот.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Gi nemav gledano Chelsea od mnogu odamna , posledna bese so Arsenal na gosti, i bas ete srekja Yo Blow ( fala drugarce ) mi dade link pa gi fativ od 2ro poluvreme i bas prijatno me iznenadija ( bidejki se iznacitav epten negativni komentari za igrata na Chelsea vo sto i vi veruvam ), dali seto toa se dolzi za otsustvoto na Essien kujznae ubavo imase kazano Fantom deka nejkje da verue vo toa. No so Fulham konkretno utakmicava za prvo poluvreme neznam ne gledav ali za vtoro poluvreme igrase samo edna ekipa a toa bese Chelsea i zasluzija da pobedat zosto ja imaa topkata vo nivni noze i dominiraa na sekoj del od terenot vo nekolku zbora cela ekipa si ja zavrsi rabotata fantasticno. Se gledase deka Fulham bese dojden deneska na Stamford da ne igra fudbal sto bi rekol Wenger.

sry za font-ot , ali nesto iam problem so mkd font's. :smir:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
во одбраната како да немаше координација,се играше кој прв стигне до топката ,сепак подобро е алекс и тери да се стартери овој карваљо некако многу ми е киксер.
 
В

Вори

Гостин
Време е Тери да седне на клупа..
Затоа што последно време е тапа..можеби некој нема да се согласи,али не е во форма човекот..
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Браво за момците фала богу после толку време еден победен натпревар сеа вака да продужиме до крај се да газиме.:smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
















































Го гледаш оној Мурињо како шпиунира, не е свесен што ќе го снајде. : P
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
денес ни се случи среќа. бидна шо бидна. не треба да летаме после ова, оти играта ни е тиња. стариџ и бане ја живнаа играта.

не смее да се дозволи челзи да стане пензионерски клуб ко милан, треба млади свежи сили. некои играчи си го отслужија своето, не можат повеќе очигледно е.

мора млади да влезат во игра, а тери и карваљо да одморат некој меч и да размислат за својот придонес кон клубот. играта е нешто повеќе од исфрлање на топката во аут. тоа така не оди.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Кога го дадоа на видео бимот некои му свираа......... ама повекето беа тие шо аплаудираа.... а и се гледа по сликите дека се го поздравувале......... верувам и дека супер пречек ке има кога ке дојдат со Интер:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom