Љубомората - знак на љубов или опасност?

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ljubomorata e dokaz za ljubov. Preteranata ljubomora e losa
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Јас мислам дека тоа на еден начин е заинтересираност. Само на некој шо му е сеедно или рамнодушно се однесува може да не биде љубоморен.
Позитивно може да се сфате додека е со некој граници, додека не е веќе претерано...значи се шо е у нормала е ок за врската. А у случај да биде како опсесија или ептен екстремно изразена љубомората тогаш не воде никаде, единствено у пропаст.
Јас за мене лично никогаш не би можела да бидам у некоја врска шо ке неам слобода и шо ке бидам ограничена од тие причини, а од друга страна ни така само - ради реда.

Значи се у нормала и со граница.
 
R

reactive89

Гостин
Љубомора, дозволено до максимум 1%, доверба и интересираност за партнерот 99% :pipi:

Надмине ли љубомората над 1%, следува:

CAUTION DANGER, DANGER, DANGER, BIIIIIIIIIIIP BIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP, BIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP...
Process finished, operation (читај relationship) has been canceled successfull. For more information please click F1.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Љубомората хммм... Не е баш добра по здравјето. А што е всушност? Тоа е страв. Во светот на љубовта (онаа помеѓу дечко и девојка) е страв дека некој ќе изгубиш поради тоа што тој е цело време опкружен со личности во кои и ти спаѓаш.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Љубомората не е опасност туку уништувач на нерви и врски.Многу малку можат да ја држат својата љубомора под контрола, односно да не премине во нападност и зависнот од партнерот.Доколку една врска е стабилна значи дека има доверба а таму нема место за љубомора(онаа нездравата).Многу јасно дека секој човек е љубоморен и многу паѓаат на стихови од стилот на љубоморам на солзата која ти го допира лицето, виното на твоите усни, ветерот во твоите коси...ах забегав...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Според мене љубомората е знак на несигурност, недоверба. Поради тоа не е знак на љубов. Можда е знак на страв од нештото да не остани само наше како што сме навикнати. Вистинската љубов нема љубомора бидејќи има неизмерна и оправдана доверба.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Претераната љубомора не означува љубов туку опсесија...А љубомора во мали граници е ок значи му значиш...
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Ljubomorata e normalna rabota no nikogas ne mora da znaci deka e znak na ljubov...a i se sto e preterano ne e ubavo pa taka ni ljubomorata...
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
љубомората Е знак на љубов, но се во одредени граници......претераната љубомора е многу лоша и понекогаш може да биде и опасна........значи- се е нормално додека не ја премине границата:pipi:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Љубомора, дозволено до максимум 1%, доверба и интересираност за партнерот 99% :pipi:

Надмине ли љубомората над 1%, следува:

CAUTION DANGER, DANGER, DANGER, BIIIIIIIIIIIP BIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP, BIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP...
Process finished, operation (читај relationship) has been canceled successfull. For more information please click F1.
e so ova i jas se slozuvam,po preteranata ljubomora,definitivno i sleduva siguren kraj na vrskata, bez nejzino povtorno obnovuvanje:coffee:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Љубомората кога е во мали дози е слатка,ама кога се претерува е најлошо нешто што може да ја снајде врската...Само кој да разликува слатка од претерана?! :toe:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Љубомората кога е во мали дози е слатка,ама кога се претерува е најлошо нешто што може да ја снајде врската...Само кој да разликува слатка од претерана?! :toe:
se soglasuvam so tebe,samo sto mislam deka se razlikuva slatka od preterana,ima golema razlika...preteranata e poveke opsesija,nedoverba i po malku i bolest,a slatkata ima granici,i so nea mozes da svatis deka mu znacis nesto.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Има ли љубомора во љубовта?

Како шо кажува насловот..Шо мислите ако покажува повеќе љубомора повеќе ве сака или нема врска љубомората со љубовта ? Ја мислам дека љубомората претставува како еден вид повеќе обрнување внимание па согледувајки некои неправилности у врската ти пречат некои ствари. Хмм не знам јбг..:toe:

П.С. Ако има ваква тема слободно Delate -> Yes :helou:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
има врска ако некого сакаме барем малку ќе имаме љубоомора спрема него,неможеш толку да бидеш рамногдушен, љубомората спрема некој е чувство на страв да не го загубиме тој што ни значи, тој што го сакаме!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom