THE LAST UNIVERSE @ Club B2 - 19.09.2009

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.149
Поени од реакции
5.898
А добро бе толку ли не можеше ова интрото "Po povod 5 godini...." да се напише со кирилица?
PS: WTF e WRC???
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
А добро бе толку ли не можеше ова интрото "Po povod 5 godini...." да се напише со кирилица?
PS: WTF e WRC???
На флаери од транс журки латиница е закон бе... кирилица само ќе го угрди флаерот хахааха...

И како „ху д фак ис....“, WRC e Wonderland Residents Crew, или сеа преименувани Sun Production... :)

Дај немој вакви испади... ;)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.149
Поени од реакции
5.898
WRC e Wonderland Residents Crew, или сеа преименувани Sun Production... :)
На флаерот пишува 5 години постоење на WRC и една година на Sun Production. Ако едно нешто го преименувам тоа би требало да престане да се брои во постоење, туку да почне да се брои новото име. Не знам зошто вакви грешки прават организаторите. (т.е. знам ама нема сеа да навлегувам во тоа). Се гледаме на журка. :smir:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
WRC значи Wonderland Resitents ај ако не расправајте се сеа што значи и како требало да биде..Sun Production е целата организација а Wonderland Residents им е нешо као лејбл на еци и даре.. бар ја така го сваќам:)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
marko od imaginary sight istata vecer ke pusta muzika i vo bogomila, taka da ke dojde vo b2 isto kolku sto dojde i minatioit pat.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
marko od imaginary sight istata vecer ke pusta muzika i vo bogomila, taka da ke dojde vo b2 isto kolku sto dojde i minatioit pat.
Ке свири на оваа журка 100% настапот е потврден и се е договорено. Минатиот пат навремено беше најавено од наша страна дека нема да свири.
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
A SYNESTHESIA,da ne bide ko vchera na DVE REKI??Se iskrsiv od plesovi do sabajle - D O M A!!!!:kesa:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Абеее звучи добро да.. Ама б2?!?!?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom