Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Една песна што ја пуштаат на бубамара некоја нова македонска со многу ретардиран текст ? :D:D
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
дан знајт некој песнава народна е како се викат вака ојт рефренов :
А пак јас само по свое животов свој го живеам другари меани убави жени и безброј ноќи неспани ...
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Италјанска песница на реклама за скутери, обично лига на шампиони ко ќе имат ја давет, бели белисима .... така нешо беше. Ај кој ја знајт нек пишит. :smir:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
дан знајт некој песнава народна е како се викат вака ојт рефренов :
А пак јас само по свое животов свој го живеам другари меани убави жени и безброј ноќи неспани ...
Гоце Арнаудов - Огин и пламен :smir:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Група - незнам.
Наслов - незнам.
Дел од текст - незнам.
Жанр - нешо new рок ау.
Спот - знам. Вокалот на групата глуми 2 улоги. Во едната е нешто рокер а другата е како nerd. И сеа тие двајца се комшии и не се поднесуваат. Си прават pranks ова она. Имаат и соодветни девојки на нивниот изглед. И сеа на крај ке си ги сменат улогите и девојките и така завршува спотот. Песнава е одприлика од 2008 или 2009 година а се вртеше по MTV Adria често. Кој ми ја најде награда без парична противредност.
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Група - незнам.
Наслов - незнам.
Дел од текст - незнам.
Жанр - нешо new рок ау.
Спот - знам. Вокалот на групата глуми 2 улоги. Во едната е нешто рокер а другата е како nerd. И сеа тие двајца се комшии и не се поднесуваат. Си прават pranks ова она. Имаат и соодветни девојки на нивниот изглед. И сеа на крај ке си ги сменат улогите и девојките и така завршува спотот. Песнава е одприлика од 2008 или 2009 година а се вртеше по MTV Adria често. Кој ми ја најде награда без парична противредност.
Да не е оваа случајно?

 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Италјанска песница на реклама за скутери, обично лига на шампиони ко ќе имат ја давет, бели белисима .... така нешо беше. Ај кој ја знајт нек пишит. :smir:
истово прашање? песната е за скутери веспа, машко пее, некој? :smir::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom