Супер коли низ Македонија

F

Frankie Yale

Гостин
На битпазар има еден месар со четири коли... X6, X5, голф 6 и мерцедес амг. Доста пари има во бизнисот со дро... месо.

A иначе кај мене пред зграда има една ваква
066463.1-lg.jpg
 
L

Lu

Гостин
На битпазар има еден месар со четири коли... X6, X5, голф 6 и мерцедес амг. Доста пари има во бизнисот со дро... месо.

A иначе кај мене пред зграда има една ваква
Прегледај го приврзокот 40534
Голф не е којзнае колку скап и редок автомобил во Македонија за да биде спомнат во темава :toe:
Да не бидам сватена погрешно,не е да имам нешто против голф,али не е којзнае што за да биде спомнат во оваа тема.

Инаку јас денес видов сребрена Порше Панамера со германски таблички.
А имам видено и 2 Порше Кајене, и двете се со скопски таблички, едниот е црн а другиот е сребрен.
 
F

Frankie Yale

Гостин
Голф не е којзнае колку скап и редок автомобил во Македонија за да биде спомнат во темава :toe:
Да не бидам сватена погрешно,не е да имам нешто против голф,али не е којзнае што за да биде спомнат во оваа тема.

Инаку јас денес видов сребрена Порше Панамера со германски таблички.
А имам видено и 2 Порше Кајене, и двете се со скопски таблички, едниот е црн а другиот е сребрен.
Знам, само што не го спомнав како редок автомобил туку како еден од четирите автомобили што горенаведениот господин ги поседува.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
9
се согласувам , најдобрите коли можат да се видат на паркингот кај Дуомо , околу макпетрол на истата улица или во Дебар Маало.Кадилакот беше на Тони Зен и сеа го продава ,најверојатно во криза паднал :D
nema vrska kadilakot go vozese eden decko od madzari uste pred 5 godini pa go prodade posle na nekoj
istiot covek go vozese i zoltoto bikce samo so iskoci novoto a on star model ne vozi pa go sitna

--- надополнето ---

inace najdobra kola so sum ja videl vo mk e enzo pred nekolku godini i da znaete jak satelit eeee!!!!!!!
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
За чудо денес , камион со пет ферариња и едно бентли помина на партизанска :vozbud::vozbud:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
nikolaben, денес и јас видов интересен камион, ама само со едно портокалово Масерати на него (ако прочитав добро што пишуваше). Пред него одеше Гостиварска жолта Корвета.... Масерати-то не можам да го идентификувам... ако знаеш нешто повеќе пиши.
А на излез од Скопје видов Кајен Магнум, бел на СК таблички...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Овие се така? :) чиви се? :)



Член на форумов ги сликнал... :)
На исти газди се (браќа). Кафулето што е кај...Тинекс ...улица Македонија кај што завршува...не знам како да ти објаснам...негови се.

Тоа жолтото F458 е од мај донесено, а во април излезе на пазар...

За грев немаат луѓето пари
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Овие се така? :) чиви се? :)



Член на форумов ги сликнал... :)
да тоа е камионот , ненормална работа ,,i wish i was there :vozbud:

--- надополнето ---

:) само за кајенот знам , за ова другово мора да се распрашам па да извадам некое видео што е можно поскоро .. фала за информација ;)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
okolu 1 saat na benziskata na makpetrol kaj zeleznicka imase eden crn jaguar na ohridski tablici
 

Kajgana Shop

На врв Bottom