Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511

Gledajteja izjavata na Eto na krajot od natprevarot.:smir:

Vtoriot gol.. au au.. ednostavno sovrsenstvo.. :vozbud: fudbalerite na Inter mozea samo da uzivaat vo ubavinata na akcijata :)

A Eto...covekot e zakon, samo najdobri zborovi za nego....

P.S mislam deka Eto na krajot spomna deka saka da se sretnat so Barca na Bernabeu, finaleto se igra tamu ....
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
а ти виде како пујол му влезе со 2 нозе на него па после збори,и нормално е да возврати милито
Abe morase da mu vozvrati a!! Pa ne vlegle da se tepaat tamu...sudijata sudese faul i zolt karton mu dade...sto sakase Milito da go zatvorat Puyol dozivotno a!! :pos2:

kolku sto mozev da razbiram Eto veli deka mu bilo malku cudno da igra vo Camp Nou protiv Barca.... potoa veli vidovme mnogu dobra BARCA.... a veli deka se nadeva deka tie(Inter) ke pobedat vo slednoto kolo doma i ke se plasiraat i dvete ekipi....a na kraj sto rece?? Najinteresno mi se cini toa e!!
Vtoriot gol.. au au.. ednostavno sovrsenstvo.. :vozbud: fudbalerite na Inter mozea samo da uzivaat vo ubavinata na akcijata :)

A Eto...covekot e zakon, samo najdobri zborovi za nego....

P.S mislam deka Eto na krajot spomna deka saka da se sretnat so Barca na Bernabeu, finaleto se igra tamu ....



Aham da taka mislam rece...ama tesko da se sluci toa!!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ќе биде смеење интер да не помине групи :tv::tv:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Огромни Честитки за оваа огромна победа !:helou:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Еве вака утрински импресии да пишам... Малку оладени од вчерашната еуфорија...
Одлична и одлучна игра од Барса, извонреден натпревар од целата екипа.
Пиќе изигра одлично, очигледно Пеп му одржал лекција после киксовиоте што ги направи на претходните натпревари, Пујол стандардно добар.
Ме изненади Абидал, изгледа се опорави од грипот, се гледа разликата во играта кога тој е присутен, во одлична форма е дефинитивно. Чави и Иниеста се богови на средината, можат да си ја подаваат топката додека не се пензионираат и никој да не им ја земе. Педро се повеќе покажува дека е одлична замена во нападот, а ако продолжи вака може ќе се бори и за првиот тим, којзнае.
Анри некако како сеуште да се наоѓа себе си, не дека одигра којзнае колку лошо, ама знаел тој и далеку подобро :)
Сега здравје уште со Реал да извадиме квалитетен резултат, мислам сите ќе бидеме повеќе од задоволни :)

VISCA EL BARCA!!!!!
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
а ти виде како пујол му влезе со 2 нозе на него па после збори,и нормално е да возврати милито
абе сега ти остави ги двете нозе на пујол,тоа не беше намерно од страна на пујол туку тој тоа го направи инстективно за да му ја земе топката на милито, пујол оправдано си доби жолт картон но требаше и милито да добие зш намерно го удри пујол али ај нема врска
тука кажи нешто за понижувањето на интер оти мислам дека ти беше најсилен пред натпреварот и најсигурен дека интер е победник зш кај барса ги нема најдобрите двајца играчи
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Од сликите на Филе:



Со опис:

„...a ova bese za mene eden od pointeresnite momenti... eden od pomosnicite na Murinjo, mu pobara avtogram na Mesi...da mu se potpise na akreditacijata... ama toa go napravi taka shpijunski, nikoj da ne go vidi, sem jas...hahahahhaha“
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Од сликите на Филе:



Со опис:

„...a ova bese za mene eden od pointeresnite momenti... eden od pomosnicite na Murinjo, mu pobara avtogram na Mesi...da mu se potpise na akreditacijata... ama toa go napravi taka shpijunski, nikoj da ne go vidi, sem jas...hahahahhaha“
Се си кажува сликата :)
Ова за внуците ќе да е
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Од сликите на Филе:



Со опис:

„...a ova bese za mene eden od pointeresnite momenti... eden od pomosnicite na Murinjo, mu pobara avtogram na Mesi...da mu se potpise na akreditacijata... ama toa go napravi taka shpijunski, nikoj da ne go vidi, sem jas...hahahahhaha“
хахахахах Фил ЦАР :vozbud:Јас мислам дека ќе почне мурињо од Морати да бара следна трансвер цел да биде Меси и тоа ќе биде неуспешна мисија и Мурињо ќе си отиде од Интер :)
 
B

Beck's

Гостин
znaci ako do sinoka ne bev tolku siguren za podgotvenosta na timot,da ja brani trojnata titula,sea znam deka bi mozele bez mnogu teskoti da go povtorime lanskiot uspeh.Samo edno se molam Celzi da ispadnat pred da se sretnat so Barca,ne bi sakal lanska repriza,ke me fati nekoj infarkt,ne mozam poveke da izdrzam celi 2 meca za da se kvalifikuvame:)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Од сликите на Филе:



Со опис:

„...a ova bese za mene eden od pointeresnite momenti... eden od pomosnicite na Murinjo, mu pobara avtogram na Mesi...da mu se potpise na akreditacijata... ama toa go napravi taka shpijunski, nikoj da ne go vidi, sem jas...hahahahhaha“
Ѕвер :pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom