Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Видовте кога Милито го гурна Пујол при резултат 2:0?
Нервозата си го прави своето.:tv:
 
B

Beck's

Гостин
kolku e samo surov fudbalot,predodnoto kolo Inter za nekolku minuti se najdoa na 1 mesto,vecerva obratnoto im se sluci:tv:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
овие преценетиве треба да учат од Пеп... наследи од Рајкард екипа со нарушена атмосфера, притоа продавајќи го највредниот нивни фудбалер... кој можеше да предвиди дека Барса волку ќе се издигне
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Честито пласман во осмина-финале и честито победа...ја заслуживте...интер беше тапа...:smir:
Не знам зошто ама натпреваров ме потсетува на ланското осмина финале помеѓу интер и манчестер утд...
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
ako ne si gi mrazel dosega OK,no posle vecerasniot mec da ne gi mrazis jes cudno mi e,pravi pederista od igraci,kao da krivi im se igracite na Barca sto igraat perfektno:tapp:

Што играа педерски играа, ма да и не ни очекував ништо поразлично од Интер денеска. Се знаеше дека ќе прават прекршоци на секој дел од теренот да се сопре играта на Барселона. Тоа го прават 99% од клубовите на Ноу Камп!!


Пак ќе кажам Интер не ми е екипа што би ја мразел, поединци од таа екипа да, но Интер како Интер не. Само Реал ми се онака на тапет, не ги поднесувам, до некаде и Челзи. Другите, зависно од тоа дали ќе ги фатам на ливче или не.:pipi:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ваква Барса сакам да гледам... мислев дека ќе игра Меси, али излезе дека не сакал Пеп да ризикува ниту со него, ниту со Ибра.
Задоволен сум од играта, знаев дека ќе гледаме досадно второ полувреме, каде што имавме резултатска предност и играчите едноставно ја смирија топката и лежерно го приведоа натпреварот кон крај.


Морам да признаам дека Педро ме изненади позитивно, не очекував толку добра партија од него, но незнам сеуште не ме убедува дека заслужува место во тимот... кога игра на местото на Анри, на крилна позиција не се снаоѓа баш најдобро. Од друга страна пак кога игра на местото на Меси (десно) игра многу подобро... незнам, не сум убеден дека има место за него во тимот, али можеби грешам. Само времето ќе покаже.

Иниеста во партнерство со Чави е незапирлив. Денеска го одигра најдобриот натпревар од кога се врати од повредата.

Се на се многу сум задоволен од натпреварот... сега на ред доаѓаат Мадриѓани, али за нив ги чуваме Ибра и Меси одморени:vozbud:
Pa deka zasluzuva mesto vo prviot tim treba da pokaze uste...no deka e dobra zamena koga ke nema nekoj od prvotimcite go potvrdi toa!

овие преценетиве треба да учат од Пеп... наследи од Рајкард екипа со нарушена атмосфера, притоа продавајќи го највредниот нивни фудбалер... кој можеше да предвиди дека Барса волку ќе се издигне
Epa zatoa Pep e IDOL na site navivaci na BARCELONA!
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Abe nema taktika koja moze da mu parira na BARCA vo Camp Nou...ednostavno gazime!:barcafan:
да да... така е нема тактика која може да и парира на БАРСА на Ноу Камп,а истото ке им се случи и на реал во недела,и полошо од ова,и како што кажа ти едноставно газиме,нема тим кој може да ги сопре БАРСЕЛОНА
 

Attachments

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Морам да потенцирам дека кога најпотребно играме фантастично, без разлика кој и колку е повреден!! Браво за Пеп - МАЕСТРАЛЕН е човекот, токму кога највеќе треба. Браво !!!!

Следни се мадриѓаниве.....чисто да покажеме кој е кој во моментов во Шпанија!
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853

Gledajteja izjavata na Eto na krajot od natprevarot.:smir:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
За болдираново, си пропуштил многу :toe:, момците везеа по теренот, едноставно мора да го симнеш 1 полувреме и убаво мераклиски да си го изглеаш. Би требало деновиве да има торент, ај ако сретнам нешто деновиве ке ти пишам.:smir:
Igrav i jas fudbal toa vreme, zatoa ne gledav, koga mi go kazaa rezultatot trcav doma da stignam za vtoroto... a ako najdes torent pisi..
fala odnapred :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
еве го коментаторот на Интер ,а тие у студио што се исто се Интераши :) :tv:

и Крудели(на Милан) е таму,им се сити
mamma mia che squadra-за Барса секако :tv:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Aј нека преведе некој што вика Ето на крај од коментарот, го спомна нешто Бернабе.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ај честито нека ни е победа, да ни се множа. Ѕверој бевмо утакмицава посебно прво полувреме (=
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

Gledajteja izjavata na Eto na krajot od natprevarot.:smir:
kolku sto mozev da razbiram Eto veli deka mu bilo malku cudno da igra vo Camp Nou protiv Barca.... potoa veli vidovme mnogu dobra BARCA.... a veli deka se nadeva deka tie(Inter) ke pobedat vo slednoto kolo doma i ke se plasiraat i dvete ekipi....a na kraj sto rece?? Najinteresno mi se cini toa e!!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.640
Поени од реакции
5.953
Видовте кога Милито го гурна Пујол при резултат 2:0?
Нервозата си го прави своето.:tv:
а ти виде како пујол му влезе со 2 нозе на него па после збори,и нормално е да возврати милито
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom