Скандал во репрезентацијата: Седловски му удри шлаканица на Попов!

Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Зашто да не му свирам на Седлоски? Мене треба да ми биде срам да му свирам, а него не треба да му биде срам да ја брука цела нација, да внесува немир во репрезентацијата и како капитен да ги тепа помладите играчи. Да му ебам тоа волот глуп.
Незнам тука кој колку е возрасен, ама тие што подолги години пратат фудбал ќе се сетат, на Светското првенство 1998, во 1/8 финале играа Англија и Аргентина, Бекам направи црвен картон уште на почеток од второ полувреме а Англија ја изгуби утакмицата на пенали. Сите го обвинија Бекам за поразот, а следната сезона сите му свиреа дури и навивачите на Јунајтед, цела сезона на сите терени во Англија му свиреа на секој допир со топката, ама он се мачеше со добри игри да се оддолжи за гревот кој го стори, и тоа му успеа.
Така да не гледам причина зошто јас како навивач би му простил на Седлоски, ако му простам него, утре друг играч ќе удри негов соиграч, па и на него ли ќе треба да му простиме. За вакви гомнарии прошка нема, ако има доблест нека се извини пред цела јавност и утре со добра игра нека се докаже.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Зашто да не му свирам на Седлоски? Мене треба да ми биде срам да му свирам, а него не треба да му биде срам да ја брука цела нација, да внесува немир во репрезентацијата и како капитен да ги тепа помладите играчи. Да му ебам тоа волот глуп.
Незнам тука кој колку е возрасен, ама тие што подолги години пратат фудбал ќе се сетат, на Светското првенство 1998, во 1/8 финале играа Англија и Аргентина, Бекам направи црвен картон уште на почеток од второ полувреме а Англија ја изгуби утакмицата на пенали. Сите го обвинија Бекам за поразот, а следната сезона сите му свиреа дури и навивачите на Јунајтед, цела сезона на сите терени во Англија му свиреа на секој допир со топката, ама он се мачеше со добри игри да се оддолжи за гревот кој го стори, и тоа му успеа.
Така да не гледам причина зошто јас како навивач би му простил на Седлоски, ако му простам него, утре друг играч ќе удри негов соиграч, па и на него ли ќе треба да му простиме. За вакви гомнарии прошка нема, ако има доблест нека се извини пред цела јавност и утре со добра игра нека се докаже.

Се е ОК , седловски заслужува свирежи ,но утре нема да ги добие ,утре треба поддршка за сите што ќе истрчаат -треба Шпанија да ја победуваме..
Како тој ќе игра покрај тие шо се тепаше денеска -нивен проблем!
Понатаму ,треба и да го избркаат ,ако продложи да се курчи.

Една мала “оф топик“ забелешка само во постот, навивачите на Јунајтед не му свиркаја ,туку му аплаудираа ,бидејќи тие се против репрезентацијата на англија .Токму тогаш тој стана миленик на Јунајтедовите навивачи :)
Знам дена оф топик е овој дел од постов ,ама како стар “гјавол“ неможев да одолеам да не ја исправам грешкава...:helou:
 
F

fantomX

Гостин
Веќе не е битно шо било, битно е како ќе се реши понатаму.
Седло гадно заеба, прво од позиција на капитен не е в ред. Не ја оправдувам ни рекацијата на Попов, но ја разбирам, за разлика од оваа на Седло. :toe:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Веќе не е битно шо било, битно е како ќе се реши понатаму.
Седло гадно заеба, прво од позиција на капитен не е в ред. Не ја оправдувам ни рекацијата на Попов, но ја разбирам, за разлика од оваа на Седло. :toe:
И јас не ја оправдувам требаше да му стегне еден бокс по нашки на Гоцета, а не да бега два шамари изеде го отепа Седловски од пцуење а тој вели во ред е е како е во ред.
А Седловски право македонче се коцака на по 200 евра влегува во калта и кога не знае да трпи пораз следува ќотек и пцуење.
Седловски кога го удри несакајќи требаше да се извини на Попов а тој лексии дели и провоцира.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Утре ќе биде исфиркан од мене сељакот прилески !
 
F

fantomX

Гостин
И јас не ја оправдувам требаше да му стегне еден бокс по нашки на Гоцета, а не да бега два шамари изеде го отепа Седловски од пцуење а тој вели во ред е е како е во ред.
А Седловски право македонче се коцака на по 200 евра влегува во калта и кога не знае да трпи пораз следува ќотек и пцуење.
Седловски кога го удри несакајќи требаше да се извини на Попов а тој лексии дели и провоцира.
Не требало ни тоа, требало јасно да му кажи да биди повнимателен, а не да бега. Но реков, разбирам и зошто избега.
Само не разбрав шо се тие 200 евра, веројатно и нема да се разбери, а шпекулации не сакам. :smir:

Како и да е, џабе „баботење“, Јонуз е на потег, тој е одговорен за таа група, и тој решава шо и како со неа. :toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Изворно:
- Во репрезентација нема никаква слога.
- Јонуз ништо не контролира.
- Се мотивираат преку играње серва, шева и слично на тренинг, ама само за пари.
- До копачката во глава Седло губел 800 евра.
- Тој и Наумовски се една банда (од ист тим, демек).
- Струмичаните се под капа на Пандев, Тоа е другата банда.
- Најскарани се жените на Пандев и Наумовски. Едната за другата вели дека е сељанка. Оваа на Наумовски купувала се брендови за облекување по 2-3.000 евра парче. Онаа на Пандев си била поскромна. Учи факултет и не се срами да си купи ташна, чевли и слично и за 500 денари.
алал да ти шом толку знаеш, да не си Стојков ти случајно????
за жените знаел дека се карале цццццццццц:nesvest:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Седлоски еден вол неотесан и незнам кој го ставил него капитен, такви реакции од страна на каипитен на една репрезентација се недозволиви, мегутоа голема улога тука игра тренерот и неговиот авторитет неможе седлоски да помине неказнет и несмее на ден пред утакмица они да играат серва у пари и да ризикуваат да се повредат, немам коментар голема непрофесионалност. а утре седлоски и наумоски ке бида исвиркани и од мене и ке добијат едно големо УА па нека дојдат да ме тепаат ако се толку јаки сељачишта
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
ова као шо тргнало,ништо чудно утре да глеаме некоа тепачка доле на терен:pos:
со Шпанците да се запукаат нашиве:pos:
можда и меѓу себе:tapp:
 
F

fantomX

Гостин
Изворно:
- Во репрезентација нема никаква слога.
- Јонуз ништо не контролира.
- Се мотивираат преку играње серва, шева и слично на тренинг, ама само за пари.
- До копачката во глава Седло губел 800 евра.
- Тој и Наумовски се една банда (од ист тим, демек).
- Струмичаните се под капа на Пандев, Тоа е другата банда.
- Најскарани се жените на Пандев и Наумовски. Едната за другата вели дека е сељанка. Оваа на Наумовски купувала се брендови за облекување по 2-3.000 евра парче. Онаа на Пандев си била поскромна. Учи факултет и не се срами да си купи ташна, чевли и слично и за 500 денари.
Ова се тешки шпекулации, ама ако се точни, трагедијата е голема. Затоа ја барав некој „Хитлер“ по Катанец пред се, башка фудбалски педигре или не знам шо, без разлика дали странец или домашен (иако сеуште се сомневам дека ќе го најме дома).
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ова као шо тргнало,ништо чудно утре да глеаме некоа тепачка доле на терен:pos:
со Шпанците да се запукаат нашиве:pos:
можда и меѓу себе:tapp:
Ако губат 5-0 ништо чудно ќе гледаме фајт.А да го видовте Седло као збореше на прес?Ке се понашаме,не се замараме ццц ко од гето да е а не капитен на мкд како прва прес конференција да му е :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom