Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Не не, остај тоа, ако си толку сигурен, иди на понуда која е во рамки на реално, не на фантазии, значи, ако тепа Интер, ти бришеш акаунт од форум, фино лепо тоа ке си го побараш од админите и воала. Бива ли ?
а ако иде Челзи обратно океј?

бидејќи и тоа не е во рамки на реалноста не се замарам повеќе за изметот кој оставаат позади себе ..... знаеме кој.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
а ако иде Челзи обратно океј?

бидејќи и тоа не е во рамки на реалноста не се замарам повеќе за изметот кој оставаат позади себе ..... знаеме кој.
Чекај сеа, не идеме на кладби, идеме на твоите бедни понуди за просперитет даље. :wink:

Ако си толку сигурен, ај терај, али глеам нешто се предомислуеш. :tv:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Чекај сеа, не идеме на кладби, идеме на твоите бедни понуди за просперитет даље. :wink:

Ако си толку сигурен, ај терај, али глеам нешто се предомислуеш. :tv:
бедни понуди?
- а со мојата понуда каква корист ќе иам ја?:wtf:
тоа не може да се дефинира како понуда..

ајде имај верба у твоите ко шо Миланезиве веруваа во своите..

само да те заплашам, веќе две години уназад ги гаѓам шампионите во ЛШ(МанЈУ,Барса) а оваа година иам типувано на Челзи, Интер само налета...

повлечи се дур ти е време :icon_cool
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
бедни понуди?
- а со мојата понуда каква корист ќе иам ја?:wtf:
тоа не може да се дефинира како понуда..

:icon_cool
Значи у право бевме со Иосоно, патиш од пореметување на личноста, ај, да те цитирам :
ја у фан клуб Милан им нудев приватен чартер во ЈАР за СП за да ги мотивирам али не беше доволно...

за вас шо да напраам!??!?!
Ja ти реков шо да напраиш, да бришеш акаунт, али покрај тоа што очигледно добро предвидуваш за тоа кој ке освои ЛШ ( да, стварно тешко беше да предвидиш дека Јунајтед и Барса се нумеро 1 фаворити за последни 2 години ) очигледно си и едно бедно розево пиченце у душа, до тој степен изфеминизирано, да се плаши за еден беден акаунт од Кајгана. :tv:

Ајде, и онака немаш што да изгубиш нели, со оглед на фактот дека добро предвидуваш, што те кошта тоа да го направиш за НАС.

п.с. За разлика од миланезите, Интер има позитива од прв дуел, и Челзи е тој кој е десеткуван со играчки кадар.

п.п.с. Незнам со кое лице удираш на блам, кога твојата Рома прво ја резили Италија со седмица од Манчестер, а годинава трпи елиминација од смешен тим во ЛЕ.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
подобро да ја смени Рома него акаунт да избрише :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Значи у право бевме со Иосоно, патиш од пореметување на личноста, ај, да те цитирам :
Ja ти реков шо да напраиш, да бришеш акаунт, али покрај тоа што очигледно добро предвидуваш за тоа кој ке освои ЛШ ( да, стварно тешко беше да предвидиш дека Јунајтед и Барса се нумеро 1 фаворити за последни 2 години ) очигледно си и едно бедно розево пиченце у душа, до тој степен изфеминизирано, да се плаши за еден беден акаунт од Кајгана. :tv:

Ајде, и онака немаш што да изгубиш нели, со оглед на фактот дека добро предвидуваш, што те кошта тоа да го направиш за НАС.

п.с. За разлика од миланезите, Интер има позитива од прв дуел, и Челзи е тој кој е десеткуван со играчки кадар.

п.п.с. Незнам со кое лице удираш на блам, кога твојата Рома прво ја резили Италија со седмица од Манчестер, а годинава трпи елиминација од смешен тим во ЛЕ.
бидејќи очито не сваќаш ниеден вид на хумор(како и 95% од луѓево во подфорум фудбал), ја ете ќе бидам лила пиченцето ти биди мачо и или прифати или зачепи..

п.с. а да влезеа Милан у овој момент ќе резервирав билети за сите шеесетина натпревари на СП... :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
бидејќи очито не сваќаш ниеден вид на хумор(како и 95% од луѓево во подфорум фудбал), ја ете ќе бидам лила пиченцето ти биди мачо и или прифати или зачепи..

п.с. а да влезеа Милан у овој момент ќе резервирав билети за сите шеесетина натпревари на СП... :tapp:
Eпа ондак зашто труеш теми со офтопик постови ?
Поентата ми беше да ти ја доловам твојата сигурност за прогрес на Челзи, ако си 10000% убеден ондак ти буквално ништо не губиш со тоа што ке го прифатиш она што го побарав од тебе, капираш ?
Твоите понуди не се интересни ни за благоретардиран мршојад, ако веќе пробуваш да си интересен на форумов, ете ти шанса, ако Интер тепа ти бришеш акаунт ... бар тогаш некој ке те исперцепира, а вака со понудиве за Хаваи ми делуваш ко 10 годишно детенце кое по дома не го гушкаат па бара внимание од страна.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Eпа ондак зашто труеш теми со офтопик постови ?
Поентата ми беше да ти ја доловам твојата сигурност за прогрес на Челзи, ако си 10000% убеден ондак ти буквално ништо не губиш со тоа што ке го прифатиш она што го побарав од тебе, капираш ?
Твоите понуди не се интересни ни за благоретардиран мршојад, ако веќе пробуваш да си интересен на форумов, ете ти шанса, ако Интер тепа ти бришеш акаунт ... бар тогаш некој ке те исперцепира, а вака со понудиве за Хаваи ми делуваш ко 10 годишно детенце кое по дома не го гушкаат па бара внимание од страна.
Затоа постои жут картон( иако 30% од коментарите овде се оф топик).Да бев сто постотно убеден ќе го стаев цел имот, а за акунтот не глеам шо е поентата ако го избришам, ќе си напраам нов.

туку ја тебе ти "завидувам" што на твоите 22 години те гушкаат по дома...
внимание? зашо би ми било потребно внимание од луѓе кој не ги познавам...

и без разлика какви фанови има овде на форумов(со некои исклучоци) јас како што бев вечерва за Милан така ќе бидам и за понатамошен пласман на Интер.
__________________________________

на сметка на тоа што ги исфрлија два пути од нокаут фаза сеа ептен ги потценија без разлика шо се работи за МанЈу... но тогаш Кака сам ги испрати насолзени и имаше најголем придонес, исто ко сеа шо имаше Руни.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
1. Затоа постои жут картон( иако 30% од коментарите овде се оф топик).Да бев сто постотно убеден ќе го стаев цел имот, а за акунтот не глеам шо е поентата ако го избришам, ќе си напраам нов.

туку ја тебе ти "завидувам" што на твоите 22 години те гушкаат по дома...
внимание? зашо би ми било потребно внимание од луѓе кој не ги познавам...

и без разлика какви фанови има овде на форумов(со некои исклучоци) јас како што бев вечерва за Милан така ќе бидам и за понатамошен пласман на Интер.
Не е поентата офтопик муабет, него твојот е мизерен, со понуди за Хаваи маваи, си ги газиш сопствените години со оглед дека ми праиш муабет аналоген на 9 годишно детенце.

Нели глеаш дека секаде се мешаш, на секој фан клуб и буквално го потиш а се обидуваш да '' звучиш '' интересно, па ете, ја ти дадов можност за такво нешто али ти одби ( се прашувам зашто )
И сеа не ми глуми лудило за тоа дека си навивал за Милан или Интер кога си пиша пред некоја недела дека ке ти биде мило да бидат згазени во ЛШ, пак ми глумиш пореметена личност, од една страна пишуваш дека си навивал за Милан, од друга на нивни фан клуб им пишуваш '' ви реков дека ке ве снајде нешто слично како и Рома пред неколку години '' .

Дај жити све, не тролај со ова твое мувлосано лудило, делуваш ко еден акаунт 100 души да го користат па 1 едно пишува, друг друго, трет трето.
Биди искрен и кажи дека се ситиш на секој неуспех кој би го имале Интер или ко овој на Милан и крај на муабетот.

На крај краева, ако ти ко фан на Рома можеше да бидеш оптимист по негатива од Панатијанјкос во прв меч, 3-2, зашто фан на Интер или Милан да не биде оптимист, што има тука чудно. :tv:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Не е поентата офтопик муабет, него твојот е мизерен, со понуди за Хаваи маваи, си ги газиш сопствените години со оглед дека ми праиш муабет аналоген на 9 годишно детенце.

Нели глеаш дека секаде се мешаш, на секој фан клуб и буквално го потиш а се обидуваш да '' звучиш '' интересно, па ете, ја ти дадов можност за такво нешто али ти одби ( се прашувам зашто )
И сеа не ми глуми лудило за тоа дека си навивал за Милан или Интер кога си пиша пред некоја недела дека ке ти биде мило да бидат згазени во ЛШ, пак ми глумиш пореметена личност, од една страна пишуваш дека си навивал за Милан, од друга на нивни фан клуб им пишуваш '' ви реков дека ке ве снајде нешто слично како и Рома пред неколку години '' .

Дај жити све, не тролај со ова твое мувлосано лудило, делуваш ко еден акаунт 100 души да го користат па 1 едно пишува, друг друго, трет трето.
Биди искрен и кажи дека се ситиш на секој неуспех кој би го имале Интер или ко овој на Милан и крај на муабетот.

На крај краева, ако ти ко фан на Рома можеше да бидеш оптимист по негатива од Панатијанјкос во прв меч, 3-2, зашто фан на Интер или Милан да не биде оптимист, што има тука чудно. :tv:
во мизерна конверзација настапуваш на исто ниво... каков е таков, битно е офтопик. pre-match заебанција, ако може така да се нарече.

секаде се мешам?
се поретко влагам во овој подфорум, и не вади од рукав некој мизерни претпоставки.
сеа ти ќе ми кажеш ја за кого сум бил?
"блиску сте до 7-цата, а Марли не веруваше прееска... ќе ве снајде истото."
тоа беше бидејќи Марли ми понуди кај него да ја играм 1-1, за демек ако веќе ги губам парите он да ми ги собере(извини Марли шо те мешам али мора све изџвакано да им се приложи на луѓево).И сеа да тагувам со нив за дебаклот?Кога нас не столчија со седум можам да претпоставам шо било овде... а ме мрзи да отворам кај вас у фан клуб, групна емоционална подршка ќе начекам сигурно.

да би се сител на вашиот неуспех не би праел моронски кладби за смена на аватар, зар не мислиш така?може ради тоа сум прикажал револт.

кој кажа да не бидете оптимисти?
имате реални шанси, 2-1 колку е добар толку е и незгоден резултат, Жозе е у дилема дали да брани или да напаѓа, а напаѓачки на Стемфорд е ко идење со глаа у ѕид.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
и без разлика какви фанови има овде на форумов(со некои исклучоци) јас како што бев вечерва за Милан така ќе бидам и за понатамошен пласман на Интер.
ке те замолам више да не навиваш за Милан а ти навиваш и ги бодриш они губат
а викаш дека ке изгубат онда тепаат



сеа е најлошото шо мора интер да ги бодриме да тепаат за да италија остане у игра :vozbud:

со срека...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кружат вести низ Фејсбуков дека утакмицата била наместена :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
11-03-2010
Галијани: Без Пато и Неста знаев дека ќе загубиме
Потпретседателот на Милан, Адриано Галиани вели дека тој бил свесен за пораз на Олд Трафорд откако клуот се соочил со неколку повреди на клучни играчи


Александре Пато заработи повреда пред десетина дена на дуелот со Аталанта но не настапи на Олд Трафорд и покрај тоа што Бразилецот отпатува во Англија.
Она што можеби повеќе го погоди тимот на Милан беа повредите на Алесандро Неста и Лука Антонини, кои отпаднаа од комбинација по повредите здобиени во вторникот.

“Уште вчера попладне знаев дека ќе не очекува пораз.“ – рече Галијани. “Во составот ги имавме Пато, Неста и Антонини но вторникот беше јасно дека тие нема да играат.”

“Без вакви значајни фудбалери бевме свесни дека не очекува екстремно тежок дуел против одличниот Манчестер Јунајтед.”

Галијани исто така чувствува дека финансиската состојба на клубовите од Италија е причината за лошиот настап во Европа.

Откако во вторникот и Фиорентина беше елиминирана од Лигата на Шампионите, Нероаѕурите се единствениот тим од Италија што има шанси да се пласира во следната фаза од најелитното Европско натпреварување.

“Проблемот е во стадионите. Кај нас стадионите ги поседуваат општините и тие имаат намера ваквата ситуација да остане и во иднина.”

“Доколку Милан има 100 милиони евра додаден приход по сезона сигурно ќе можеме да изградиме тим како овој на Манчестер Јунајтед.”

videte malce podole :toe: treba i italija da se pogrizi malce za rabotive a ne klubovite sami
pa videte ja arapskana liga kako se izdigna kako najaka liga vo svetot a porano bese tapa :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom