Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
Не практивувам секс на прва вечер мислам дека не е ок
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Барање/давање од прва?

Za maskite prasanja

Momci ...barate li na zenska od prva vecer i na kogo barate na ubavi, grdi na kakvi ?

Ako Vi dade sto ke mislite za nea ke ja postuvate li , lesni li se , samosvesni li se ?

Procentualno kolku Vi dale od prva ?


---------------------------

Za devojkite prasanja ...

Davate li devojki od prva ?

Ako ne davate zasto ne davate od prva ?

Sto mislite za maskite koi baraat od prva ?


----------------------------------

p.s ne znam kako da osmislam anketa ako ima nekoj popameten da ja sroci ... bujrum
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..божее да даем од прва значи дека сум лесна ..дека секој со кого сум идела сум легнала...едноставно сум бич:nesvest:
..за машките кои тражат од прва..значи дека не ме сака..дека иде со мене само за тоа...ее кј би му закачила едне шамар(се зезам)...едноставно би го отпукала:toe:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Baram od prva!(vo 90% od slucaite)
Ne so zborovi:-Daj mi!:)...ama stavam do znaenje...
Pa ne sme deca ebago. Ako ne saka...ne su "otok", razbran coek sum.:)
E sea...ne mi dale nikogas od prva.:) Najbrgu na vtor pat.
A i ako mi dade nekoja na prva vecer...mislam deka ne bi ja imal vo predvid za vrska. A imislam deka i zenskite so imaat legnato od prva so nekoj, isto taka ne mislat da teraat dalje so nego.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
A i ako mi dade nekoja na prva vecer...mislam deka ne bi ja imal vo predvid za vrska. A imislam deka i zenskite so imaat legnato od prva so nekoj, isto taka ne mislat da teraat dalje so nego.
:coffee:Хмммммм

Јас знам случај каде се познаваат одредено време дечко и девојка, и меѓу нив има преголема хемија, и многу се посакуваат. Доаѓаат до ситуација кога тоа премунува баш во тоа ти што го кажа. Од првата вечер кога ке бидат заедно да имаат секс. И?

А после тоа и девојката и дечкото сакаат да продолжат да бидат заедно. Тоа што имале од првата вечер секс можеби значи нешто ама не и овде. Овде значи дека навистина се посакуваат. Така да многу не ти се согласувам со констатацијата, но сепак ја почитувам

Тоа е твое размислување:pipi:

П.С. А јас во глобала не сум за секс од прва вечер(барем до сега не сум имала) доколку не дојдам во ситуација слична на горе наведената.:wink:
 
Ј

јовица11

Гостин
Сега ако девојката ми даде од прва јас не би мал против,али дефинитвно по слатко ми е кога ќе се намачам да ја добијам,одошто да ми се понуди на послужавник,плус и сте знаеме каква репутација носат со себе таквите радодајки,така де девојчиња НЕ ДАВАЈТЕ од прва!:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Прво да разграничиме ова поимиве „барање/давање“.
На никој ништо не му давам кога имаме секс, освен малку телесни течности и евентуално марамче за да се забрише по чинот.
И никој ништо не ми бара, освен ако апла не ми рече „Дај ми, ма“, што би било крајно драчевски од негова страна и не би вродило со давање. :)

Е сеа, муабетот е секс од прва вечер/состанок/какоидае... Ако работите движат во таа насока, страста се разгори, и сите услови од тој тип, тогаш би можело да се случи веројатно... Па зависно од моментот, принципите на девојката и све тоа, или ќе испадне или нема. :)

Мене лично ми треба некое време за да се опуштам со некого, да го запознаам малку подобро и се тоа... Ама па и процесот на зближување со секого е различен и по последователност на настаните и по временско траење... Некогаш дури и независен од времето.

А ако „дала“ од прва дали била лесна или тешка или не знам каква... Не ги етикетирам така луѓето.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
за мене давање од првата вечер одма не ми е ок и мислам дека тоа го работат лесните девојки а оние машки кои сакаат одма првата вечер тогаш тие ги свакам како личности не заинтерсирани за мене не размислуваат натаму за мене и тие сакаат забава само за една вечер:nesvest:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не само што барам... плачам, молам, се акам од земја... рикам...првам сцени.....
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.509
Поени од реакции
2.646
Прво да разграничиме ова поимиве „барање/давање“.
На никој ништо не му давам кога имаме секс, освен малку телесни течности и евентуално марамче за да се забрише по чинот.
И никој ништо не ми бара, освен ако апла не ми рече „Дај ми, ма“, што би било крајно драчевски од негова страна и не би вродило со давање. :)

Е сеа, муабетот е секс од прва вечер/состанок/какоидае... Ако работите движат во таа насока, страста се разгори, и сите услови од тој тип, тогаш би можело да се случи веројатно... Па зависно од моментот, принципите на девојката и све тоа, или ќе испадне или нема. :)

Мене лично ми треба некое време за да се опуштам со некого, да го запознаам малку подобро и се тоа... Ама па и процесот на зближување со секого е различен и по последователност на настаните и по временско траење... Некогаш дури и независен од времето.

А ако „дала“ од прва дали била лесна или тешка или не знам каква... Не ги етикетирам така луѓето.
За среќа со две се случи ова горе болдираното и ми дадоа уште на првиот состанок а да им барам директно не се случило а и многу сељачки е така да се бара :)
 
U

UnholY

Гостин
Ја не барам бе.
Скромен сум.

Инаку, PSYtisfaction, напиша еден сеопфатен и најконструктивен пост, иако е лично изјаснување.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
... Ако работите движат во таа насока, страста се разгори, и сите услови од тој тип, тогаш би можело да се случи веројатно... Па зависно од моментот, принципите на девојката и све тоа, или ќе испадне или нема. :)

Мене лично ми треба некое време за да се опуштам со некого, да го запознаам малку подобро и се тоа... Ама па и процесот на зближување со секого е различен и по последователност на настаните и по временско траење... Некогаш дури и независен од времето.
Ја су бизнисмен и немам време за разгорувања, следења на ситуации, опуштања, принципи, процеси.....
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
за мене давање од првата вечер одма не ми е ок и мислам дека тоа го работат лесните девојки а оние машки кои сакаат одма првата вечер тогаш тие ги свакам како личности не заинтерсирани за мене не размислуваат натаму за мене и тие сакаат забава само за една вечер:nesvest:
А зошто мислиш дека ако имал секс со тебе од прва, тоа автоматски значи нема да сака да има пак утре, задутре, месеци после тоа и дека тоа нема да прерасне во врска?

Мажите секогаш сакаат секс. А не верувам дека пред секој секс, они во глава јасно имаат издиференцирано: „Е, ова е секс за една вечер, сега и никогаш пак.“ или „Е оваа ми се глеа асална, ова не е секс за една вечер, со неа ќе започнам врска.
Таквите работи си идат спонтано, не се предвидуваат пред воопшто да го провериш теренот. :)

И... Што е тоа со лесните девојки, не ми е јасно? Што ја прави една девојка лесна? Има нешто строгоограничени услови шо треба да ги исполнува? :)

Дали сите треба да си задаваме рокови, ко на пример: Е со овој нема да иам секс дур не напраиме 6 месеца, за да испаднеме поштени девојчиња? Тоа па е поглупо сто пати. Да планираш кога точно ќе се сексате. Треба да оставиш да бидне кога спонтано ќе дојде до тоа, без притоа да се опседнуваш со прашања од типот: Леле, само 2 месеца сме заедно, дали ќе испаднам лесна ако сега му „дадам“? Ај ќе почекам уште 2 месеца, за да можам да им кажам на другарките без да ми судат. :tapp:

Се замарате непотребно наместо да се препуштите на уживањето. :icon_lol:

Плус,што им фали на т.н. лесни девојки? Си се задоволуваат сексуално секогаш кога ќе посакаат и кога ќе ја сметаат ситуацијата за соодветна, како и човекот за „погоден“. Всушност, не звучи лошо да си лесна девојка. :icon_lol:

И време е да ги надминеме таквите глупави предрасуди и стереотипи, мислам.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ја су бизнисмен и немам време за разгорувања, следења на ситуации, опуштања, принципи, процеси.....
Токму поради тоа не ти даваат :icon_lol:

И мене искрено малце глупав ми е изразот „давање/барање“ али нек' буде.

Оние мажи кои бараат од прва ми се малце несимпатични, и ако во текот на вечерта или на состанокот ми испраќа такви сигнали, голема ќе биди веројатноста да го испратам у три пичке лепе материне, познавајќи се дека сум многу агресивна личност. Зошто?
Така! :icon_lol:
И како што кажа погоре Псај, за „давање“ на прв состанок, не. Не од причина што се правам поштена и светица туку, ми треба подолго време да се опуштам, а посебно личност како мене со набиени комплекси. Треба да помини малце подолго време за да си се опуштам самата, а и партнерот на некој начин да ме опушти, за после да се премини во акција. :icon_lol:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
На прва недела барам ако даде даде ако не десанка и готово ... што мислам за некоја што ми дала за брзо .... ништо страшно , не сме деца мали па ќе се вртиме во круг

Мене ми се ебе ... неа и се ебе , то е то
 

Kajgana Shop

На врв Bottom