Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Јас би сакал и со Базел и Партизан затоа што така може да имам шанса двете да ги гледам. Со Базел ако е втората на гости т.е. во Базел за да е понатака.

@Makedonec_7

Слабо си прател се повреди на мечот со Ливерпул и операцијата беше пред Блекпул што значи веќе една недела помина. Ако е 1 месец уште 3 недели останаа.



П.С. Резервите победија против болтон 5-0
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Слабо шпекулации за нов голман,ќе го тупиме изгледа со нашиве
Венгер рече дека можеби ќе има повеќе од 1 засилување,значи Скилачи + голман,Скилачи + дефанзивец,или Скилачи само
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Јас би сакал и со Базел и Партизан затоа што така може да имам шанса двете да ги гледам. Со Базел ако е втората на гости т.е. во Базел за да е понатака.

@Makedonec_7

Слабо си прател се повреди на мечот со Ливерпул и операцијата беше пред Блекпул што значи веќе една недела помина. Ако е 1 месец уште 3 недели останаа.



П.С. Резервите победија против болтон 5-0
Сигурно, дека слабо сум прател.... Ама после Ливерпул, јас заминав, и ништо не знам.. Ама добро е... Не е страшно, многу многу... Сега играме со Блекбурн, па за поважните натпревари ке се врати
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Bolton Reservs 0 - 5 Arsenal Reservs
стрелци:Emmanuel-Thomas 42, 90; Barazite 63; Aneke 70, 81
Многу талентирани играчи има во резервите штета со малку од нив ке останат во арсенал,Венгер не ги пушта во првиот тим,посебно Бразите и Томас се ѕверови,високи и силни техничари баш какви што фалат во составот

Сигурно, дека слабо сум прател.... Ама после Ливерпул, јас заминав, и ништо не знам.. Ама добро е... Не е страшно, многу многу... Сега играме со Блекбурн, па за поважните натпревари ке се врати
Како бе не е сташно тимовите на Big Sam се познати по грубата игра,од сегогаш им правел проблеми на арсенал со неговите тимови уште во Болтон кога беше,секој дуел со негов тим арсенал бил во минус,или губи,или нерешено,или некој играч ке се повреди кога ке победат.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Слабо шпекулации за нов голман,ќе го тупиме изгледа со нашиве
Венгер рече дека можеби ќе има повеќе од 1 засилување,значи Скилачи + голман,Скилачи + дефанзивец,или Скилачи само
Спомена дека се можни повеќе нови имиња али некако слабо оди. Исто така спомена дека тој што ќе брани на натпреварот со Ливерпул дека тој ќе биде број 1 голман. Е сега дали ќе се нервираме со Алмуниа или пак тоа намерно го кажа колку да ги оттргне новинарите за да може на раат да бара незнам, али знам дека во стил на Венгер ќе не става во неизвесност како и секогаш
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
венгер е познат по трансферите во последниот ден :D
ама ако не купи нешто ново во дефанзива ке бидеме куси ваа сезона,посебно се молам еден нов голман да земе.Гивен по желба :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Како бе не е сташно тимовите на Big Sam се познати по грубата игра,од сегогаш им правел проблеми на арсенал со неговите тимови уште во Болтон кога беше,секој дуел со негов тим арсенал бил во минус,или губи,или нерешено,или некој играч ке се повреди кога ке победат.

Прочитав нешто деновиве дека голманите тренирале на нафрлувања под некоја бучава..Којзнае што е работата, ама мора нешто поразлично да тренирале за Блекбурн.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157

Да се потсетиме на старите добри времиња...
btw:Брат ми е за Интер , а ја за Арсенал..какво реметање падна...хахах :)

--- надополнето ---


Хајбери...Сега ми текна гледајки го видеото дека на последната утакмица на Хајбери Анри даде хет-трик и тоа против Виган..
 
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4

Да се потсетиме на старите добри времиња...
btw:Брат ми е за Интер , а ја за Арсенал..какво реметање падна...хахах :)

--- надополнето ---


Хајбери...Сега ми текна гледајки го видеото дека на последната утакмица на Хајбери Анри даде хет-трик и тоа против Виган..
убваво се сеќавам на оваа утакмица кога вториот гол за виган го даде томас
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Конечно Венгер потврди дека Скилачи е нов играч на Арсенал.Утре ќе тренира со Арсенал,но нема да биде вклучен во составот против Блекбурн.
Исто така,кога беше прашан дали ке купува голман одогвори:
"We are where we are - we have four great keepers and it is important we give confidence to them for the next game," Wenger said.
"I do not rule it out, but at the moment I say I am not in a position to sign anybody. At the moment, it is all dead."
Сто посто Венгер на крајот од трансфер периодов ќе се обиде да го донесе Шварцер,иако јас се надевам дека ќе загризе за Гивен.Со оглед дека Сити го пратија Белами во Кардиф,а Тотенхем беа заинтересирани,тешко дека и на нас Гивен ќе ни го дадат,но ќе видиме.:))
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Конечно Венгер потврди дека Скилачи е нов играч на Арсенал.Утре ќе тренира со Арсенал,но нема да биде вклучен во составот против Блекбурн.
Исто така,кога беше прашан дали ке купува голман одогвори:

Сто посто Венгер на крајот од трансфер периодов ќе се обиде да го донесе Шварцер,иако јас се надевам дека ќе загризе за Гивен.Со оглед дека Сити го пратија Белами во Кардиф,а Тотенхем беа заинтересирани,тешко дека и на нас Гивен ќе ни го дадат,но ќе видиме.:))
Јас мислам дека Гивен ќе оди во Рома

На пробната ждрепка
GRUPO A: ManU - Roma - Spartak - Bursaspor
GRUPO B: Barça - Shakthar - Basel - Rubin
GRUPO C: Chelsea - Valencia - Ajax - Auxerre
GRUPO D: Milan - Panatinaikos - Braga - Twente
GRUPO E: Inter - Madrid - TotHam - Partizan
GRUPO F: Bayern - OM - Rangers - Cluj
GRUPO G: Lyon - Benfica - Schalke - Zilina
GRUPO H: Arsenal - Werder - Copenhagen - Hapoel

--- надополнето ---

http://www.metro.co.uk/sport/839189-mark-schwarzers-arsenal-transfer-is-dead-says-arsene-wenger
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom