Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Чекај малку..знаеш ли то што зборуваш?? Значи ти си го гледал пред неколку години, оваа сезона, а и минатата кога и да влегувал не се однесувал како шпиц, ниту како некое експлозивно крило, туку ќе ја земе и ја пимпла по страна без никаков корист. Не викам дека Вела нема да биде подобар играч, но со кој памет кажуваш дека Бентнер нема да биде, а Вела ќе биде, кога се исто годиште, а Бентнер и те како има повеќе направено од него за тимов.
Бентнер има направено многу повеќе од Вела затоа што имаше "среќа" Едуардо и Ван Перси да бидат повредени подолго време и затоа он како класичен напаѓач доби шанса да игра на секој натпревар ,што и како направи видовме ,барем јас пола сезона го пцуев за неговите потези но како што реков многу пати не вадеше и сепак неможеше некој лош збор да се каже за него ,меѓутоа на крај кога ќе се разгледа се Бентнер не е за во прв состав на Арсенал

Ни на крај памет не ми е да се расправам кој е подобар Бентнер или Вела или да ги анализирам нивните игри затоа што не играат иста позиција ... Вела во Арсенал никогаш нема да може да игра класичен напаѓач ...
Зборот ми е дека барем според мене Бентнер не е за во прв тим во Арсенал ,а дали би го ставел и на клупа би размислил
 
В

Вори

Гостин

Да ве потсетам на еден убав момент,со уште подобар коментатор.

Њему,њему дајте плијесак...:tv:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Бентнер има направено многу повеќе од Вела затоа што имаше "среќа" Едуардо и Ван Перси да бидат повредени подолго време и затоа он како класичен напаѓач доби шанса да игра на секој натпревар ,што и како направи видовме ,барем јас пола сезона го пцуев за неговите потези но како што реков многу пати не вадеше и сепак неможеше некој лош збор да се каже за него ,меѓутоа на крај кога ќе се разгледа се Бентнер не е за во прв состав на Арсенал

Ни на крај памет не ми е да се расправам кој е подобар Бентнер или Вела или да ги анализирам нивните игри затоа што не играат иста позиција ... Вела во Арсенал никогаш нема да може да игра класичен напаѓач ...
Зборот ми е дека барем според мене Бентнер не е за во прв тим во Арсенал ,а дали би го ставел и на клупа би размислил
Хаха...ама ме насмеа. Знаеш ли ти Едуардо до кога е фит, Бентнер беше повреден, доби шанса на неколку натпревари и не ја искористи, а мислам дека бентнер добро си ја искористи

A Song Groin Strain 1 wk A Arshavin Calf Muscle Strain 2 wks C Fabregas Calf/Shin Injury 6 wks A Ramsey Broken Leg 6 mths W Gallas Calf Muscle Strain 6 wks K Gibbs Metatarsal Fracture 8 wks R Van Persie Sprained Ankle 3 wks J Djourou Knee Injury 3 wks
Almunia
Fabianski
Eduardo
Silvestre
Denilson
Rosicky
Senderos
toa da se sitne na leto i da se donesat igraci podobri

Neuer
Nekoj CB
Nekoj MC
i spic ! Camak nema da bide dovolen ! zasto osekam deka ke go igra kako asistent! a nas ni treba golgeter !
Брат ми значли во стварно биле луѓето кога те зафркавале, погледни само се што си напишал.. ццц За твоја информација Шамак дава гол на секој натпревар!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Нашиот искулиран голман Мануел Алмунија,
е причина што многу од напаѓачите полудеа.
Со рефлекс на кобра, скока ко мачка,
дечкото со број 1 е голманска тачка.

Гаел Клиши, најчесто побрз од топка,
кога ќе ја нацентрира ногата, тоа ме копка.
Младичот е како ветер, крвта му врие,
верувам дека во него уште таленти крие.

Бакари Сања, манекенот со убава става,
интересен е со тоа сармите на глава.
Корисен играч е, солидно игра по десно,
цврст и издржлив, на противниците не им е лесно.

Одлично се снајде новакот Томас Вермален,
чудо голови збрца, дечкото е ненормален.
Краде топки, скока до небо, ништо не му бега,
со око како на киборг, баш све гледа.

Вилијам Галас, нашата нинџа желка,
Противничката мрежа у прав момент ја делка.
Во одбрана можда и не е ништо посебно,
али со негово присуство, на тимот му е полесно.

Алекс Сонг, борбениот камерунски лав,
секогаш смирен, прераснува во играч прав.
Со интересен имиџ, стегачи и афро фризура,
еден ден можда за младите играчи ќе биде лектира.

Нашиот вреден, ил капитан, младиот Франческо,
треба да го пазиме и чуваме како дете на УНЕСКО.
Паметен, снаодлив и итар, прецизен ко лењир,
способен е кај публиката да створи воздишки и немир.

Артилерија Самир Насри, брзиот тенк француски,
игра за мерак, со јаки потези знае да не почести.
Да не беше баксуз со сите малерозни повреди,
ќе беа повеќе противници за да ги излуди.

Андреј Аршавин, нашиот руски специјалец,
Сделано в Россиа експлозивна направа, прав генијалец.
Во нозете има сила, од каде ли само му извира,
мада не е ни битно се додека голманите ги торпедира.

Молњата Тео Волкот, големата надеж наша,
го гледаме често како буши и одбраните ги прави каша.
Вакво опасно ѕверче увек ќе ни треба,
патот до звезда му е отворен, светло му се гледа.

Добриот али непостојан данец Никлас Бендтнер,
за многумина би бил само згоден шанкер или келнер.
Дечкото е ОК, стварно понекогаш можда и чуден,
мора побрзо да реагира и да останува буден.

Уште многу играчи има, за нив строфа да се пише,
али нешто ме трне ракава, неможам више.
Кембел, симпатичниот Ебуе, Росицки и компанија,
само ќе ги спомнам, мада не се ситна боранија.

Фудбалот е натпревар, ќе губиме и победуваме,
ние сме тука заедно да тагуваме и да се радуваме.
Супер што се уште се збирате, атмосфера фул,
поздрав до сите верни топџии, останете кул.

Aвтор:Bojan. клик
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Робин Ван Перси е стрелец со нога ко топ, но се убива лесно ко ѕвезда на хип-хоп!
Десната може да се каже дека му служи за потпирање,
Но понекогаш и за неа нема стопирање! :)
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Хаха...ама ме насмеа. Знаеш ли ти Едуардо до кога е фит, Бентнер беше повреден, доби шанса на неколку натпревари и не ја искористи, а мислам дека бентнер добро си ја искористи


Брат ми значли во стварно биле луѓето кога те зафркавале, погледни само се што си напишал.. ццц За твоја информација Шамак дава гол на секој натпревар!
kazav samo deka mislam deka ke go igra so uloga na asistent ne za golgeter,za dzabe ne bara napagac da kupi,ne bidi glupav. Eduardo e drvo i bez pari bi go dal.Bentner e messi za nego taka da kjuti si. za klupa e dobar..
http://www.tribalfootball.com/kroenke-sell-st-louis-rams-fund-arsenal-takeover-756411?

Ajde veke neka go kupi nekoj timov !
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
kazav samo deka mislam deka ke go igra so uloga na asistent ne za golgeter,za dzabe ne bara napagac da kupi,ne bidi glupav. Eduardo e drvo i bez pari bi go dal.Bentner e messi za nego taka da kjuti si. za klupa e dobar..
http://www.tribalfootball.com/kroenke-sell-st-louis-rams-fund-arsenal-takeover-756411?

Ajde veke neka go kupi nekoj timov !
Купи го ти :pos2: :smir: мала шала, инаку со доаѓањето на Чамак че треба да се донесат два штопери по можност и голман :salut:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772

Да ве потсетам на еден убав момент,со уште подобар коментатор.

Њему,њему дајте плијесак...:tv:

Друже не пуштив глас за кого се работи тоа "Њему...", али ова и те како не е убав момент за нас, особено не "пеналот"на крај.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Друже не пуштив глас за кого се работи тоа "Њему...", али ова и те како не е убав момент за нас, особено не "пеналот"на крај.
За волкот , гадебајор кога дади гол и нели ги насочува аплаузите кон волкот и тогаш тоа го вика коментаторот:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Робин Ван Перси е стрелец со нога ко топ, но се убива лесно ко ѕвезда на хип-хоп!
Десната може да се каже дека му служи за потпирање,
Но понекогаш и за неа нема стопирање! :)

Ааа баце оваа година Ван Перси речиси повеќе голови има со десна отколку со лева :):)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Бентнер има направено многу повеќе од Вела затоа што имаше "среќа" Едуардо и Ван Перси да бидат повредени подолго време и затоа он како класичен напаѓач доби шанса да игра на секој натпревар ,што и како направи видовме ,барем јас пола сезона го пцуев за неговите потези но како што реков многу пати не вадеше и сепак неможеше некој лош збор да се каже за него ,меѓутоа на крај кога ќе се разгледа се Бентнер не е за во прв состав на Арсенал

Ни на крај памет не ми е да се расправам кој е подобар Бентнер или Вела или да ги анализирам нивните игри затоа што не играат иста позиција ... Вела во Арсенал никогаш нема да може да игра класичен напаѓач ...

Зборот ми е дека барем според мене Бентнер не е за во прв тим во Арсенал ,а дали би го ставел и на клупа би размислил


Тешко дека ке игра воопшто за Арсенал, повеќе од ова...мислам дека за него или нема иднина или пак Венгер оценува дека се уште е рано ! Не знам...ке кажи наредната сезона...:helou:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Купи го ти :pos2: :smir: мала шала, инаку со доаѓањето на Чамак че треба да се донесат два штопери по можност и голман :salut:

10000000000 посто се носи одбрана, а со доаѓањето на Чамак не верувам дека друг напаѓач ќе се купи, ова со новинариве чисти измислици е...освен се разбира класично лево крило.
Памтете ми ги зборовите :):)

За волкот , гадебајор кога дади гол и нели ги насочува аплаузите кон волкот и тогаш тоа го вика коментаторот:smir:
Аааа епа добро тогаш, ме мрзи да пуштам глас :)

Тешко дека ке игра воопшто за Арсенал, повеќе од ова...мислам дека за него или нема иднина или пак Венгер оценува дека се уште е рано ! Не знам...ке кажи наредната сезона...:helou:
Леле какви скаути сте, па вие само за во Арсенал сте...или уште подобро за во Барселона:)...Па добро бе мајкуму 22 години има дечкото алоооооооооооооооо, многу од врвните шпицови на 22 години не влегувале ни во втора лига, а не па голови да давале во најдобрата лига. Како може ова да му е максимум на 22 години, боже..
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Кој рече дека му е максимум бе идиот еден......Не ме интерсира мене за други напагачи....и Фабрегас има 22 години па еден од најдобрите во светот.....и е капитен..... По по по.....максимум.....ха бе.......:drk:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Colin Lewin за официјалната на Арсенал:

Is this the worst season for injuries in your time at Arsenal?
"Yes, up until now it probably is the worst.

"I've been working with Arsène for 14 seasons now.

Интересна работа...според ова, имаме еве да не биде одлична, али сигурно добра сезона.

Кој рече дека му е максимум бе идиот еден......Не ме интерсира мене за други напагачи....и Фабрегас има 22 години па еден од најдобрите во светот.....и е капитен..... По по по.....максимум.....ха бе.......:drk:
Абе деген еден, понашај се покултурно кога веќе не се разбираш...Ти повторно тераш некој инат и сакаш да ти се смее цел фан клуб(барем оние што се разбираат, а ги има многу). Се потсети на статистиките твои за Сендерос така?...Со оваа твојава споредба што ја направи, се покажа дека не се разбираш...Ај ако не ќе ги споредуваме сите играчи со Меси важи?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom