Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Ке навивам за кој ми душа сака бе !!! Вие прекинете да си го дркате на младите играчи и на усраните акции....Се бројат титули !!! а не 9 победи ке напраи и ги дигаме у облаци....Ако не примети сите победи се против Аутсајдерите !!!! СО тие појаките одма киксаат !!! СИТИ ЈУНАЈТЕД ВЕСТ ХЕМ(дрво али ај) САНДЕРЛЕНД
Ти прекини да дркаш на аршавин
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Мислам дека Траоре слабо изигра и дека за сега Гибс заслужува да игра пред него.
Ако сакаме да се вратиме мора наредната со Челзи да се победи инаку премногу ќе е тешко иако не е се изгубено.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Мислам дека Траоре слабо изигра и дека за сега Гибс заслужува да игра пред него.
Ако сакаме да се вратиме мора наредната со Челзи да се победи инаку премногу ќе е тешко иако не е се изгубено.
Нема везе.... Траоре изигра добро но веќе во второто полувреме почна МНОГУ РЕВОЛТИРАНО да игра...што падна ии НЕ смее така да игра повторно мора да се смири иначе добар е !:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Abe tocak !!!! Sto ke sutnes be nemaat idea !!! Arshavin mi go stava u 70 minuta !!! odkako vleze on pocnaa inicijativite !!!! Song i Eduardo kakva akcija ali toa drvce Eduardo lob saka da dade,ednas dae sea ke se kurci najgolemoto drvo !!! Dodeka ne frli nekoj denar nema sampion !!! Vela se gubi,Ramsey isto taka,Walcott tapa itn da ne nabrojuvam !!!! Celzi sampion !!! mene mi vlevase ovaa utakmica nadez za titula ako tepavme posle celzi bez problem !!! Toa e jbg ali ti si tocak i ne razbiras pisuvas kolku da bides u "moabet" so ostanatite !!! zborite isto site a vrska nema so zborite !!! uvelicuvate bez veze !!! Cim na momenti i zokiarsenal pocna da vi smeta neznam so da vi kazam!!!U anglija nemozes da bides sampion so klinci i so tim sostaven od 16 milioni evra !!! Ajde na zdravje!!!!

Само едно да ти кажам.Арсенал не почна да напаѓа откога влезе Аршавин туку почна да напаѓа откога го примивме голот и со влегувањето на Валкот а тоа е од 70 минута, а што ја имаше најубавата шанса ПРИ КРАЈ ја имаше.

Нема везе.... Траоре изигра добро но веќе во второто полувреме почна МНОГУ РЕВОЛТИРАНО да игра...што падна ии НЕ смее така да игра повторно мора да се смири иначе добар е !:smir:
Е ако Траоре изигра добро ондак цела екипа изигра совршено, а ние сепак изгубивме така?? Ај не збори глупости..уште неможам да сфатам како на некои им е подобар Траоре наместо Гибс за лев бек.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
abe Arshesavin gluperdo kolku godinki imas kopile edno glupo dosta veke so tresenje gluposti 100pati ti kazav ke ti kazam pak ako ne ti cinat arsenal odi navivaj za drugi i mene me boli koa gubat pa se vozdrzuvam od gluposti pisuvanje plukanje i jadenje gomna i dosta se vadis so toa deka gi sakas arsenal i deka navivas za niv TI NE SI NAVIVAC AKO GI SAKAS ARSENAL SAMO KOA TEPAAT a ti ne si ni od tie i koa ke tepame so 3-4gola pak tebe ne ti cini nesto pak naogjas mana na nekoj igra
 
Т

Топџија

Гостин
Не се карајте никој од вас не е крив...И едно прашање до Logix што праваше цел натпревар Росицки па да му го продолжат договорот?
Не сум Logix али дај ја да те прашам нешто. Што правеше Едуардо па му го продолжија договорот, или што правеше Насри денес па да има иднина во Арсенал, итн итн......


Прв натпревар на кој не постигнавме гол и прв натпревар на кој можам да кажам дека заслуживме да загубиме. Никој не добива преодна оценка (освен Алмунија кој не беше доволно истестиран за да го коментирам), бар од мене. Кратко и јасно
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
abe Arshesavin gluperdo kolku godinki imas kopile edno glupo dosta veke so tresenje gluposti 100pati ti kazav ke ti kazam pak ako ne ti cinat arsenal odi navivaj za drugi i mene me boli koa gubat pa se vozdrzuvam od gluposti pisuvanje plukanje i jadenje gomna i dosta se vadis so toa deka gi sakas arsenal i deka navivas za niv TI NE SI NAVIVAC AKO GI SAKAS ARSENAL SAMO KOA TEPAAT a ti ne si ni od tie i koa ke tepame so 3-4gola pak tebe ne ti cini nesto pak naogjas mana na nekoj igra
Abe tocak !!! normalno deka nema da bidam zadovolen i ke kritikuvam koa gubime !!!! Kazi mi kako da ne kritikuvas koa tepame samo so autsajderi !!!! Mn gi uvelicuvate igracite be !!!!Nemaat iskustvo i zatoa go pusat na mecevi so poiskusni timovi !!! GI SAKAM ARSENAL !!! ti mozes da puknes !!!! Koa ne razbirate toa e !!!!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Гледам дека нема некои коментари од оние кои навистина барем го знаат Арсенал ! Јас бев на ракомет и не успеав да ја догледам од 65 натаму ! Но онолку колку што гледав видов играчи без волја за победа и без волја за титула ! Убедливо најслабо издание на Фабрегас ! Мислам дека доделувањето на капитенската лента за него или некако е преголем товар или...не знам ! Знам само дека уште кога Галас ја изгуби, дека ке се смени нешто во Арсенал ! Мислам дека Галас е оној кој треба да биде капитен, тоа го имам кажано и сега го кажувам повторно !

За играта не кажувам многу едноставно ова е слаб ден за нас ! Се вракаме на 3-то место и сега со 8 бода помалку ! Нардениот викенд мора да ги поебдиме Челзи, иначе мислам дека секој друг резултат ке биде погубен за нас ! Ако не сакаме да ја изгубиме битката за титулата мораме да победиме !

Единствено Венгер што мора да направи е да ја врати самодовербата на највисоко можно ниво,и да ги убеди своите фудбалери дека треба да играат за нив и за забава, а не за титула ! Тоа само им прави притисок, тоа е очигледно !

Росицки мислам дека беше еден од оние кои беа солидни ако можи да се кажи така, но сепак и тој и Насри се далеку од формата, како и Дуду, кој не се снајде воопшто во тимот ! Арон беше изгубен, Сонг можеби имаше некој минимален придонес ! Фабрегас беше убедливо најлош на теренот, денес ! Галас и Вермален солидни, Траоре на клупа, Силвестер ин ! Сања солиден !
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ајде еден пораз и карање меѓу членовите :tapp:
Не се умешувам ... само да коментирам... Не реков дека цел меч го изигра Траоре добро.... некаде прво полувреме играше задоволително но потоа како изминуваше мечот му се креваше Агресивноста и стана опасен за тимот наш повеќе отколку по нивниот тим :toe:
Ако се стабилизира само може да изигра одличен меч со Челзи !
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
п.с Ве молам немојте да се нервирате на некои кои не знаат ништо ! Ве молам, само игнорирајте ! Јас и воопшто не ги читам постовите на повеќето од овде кои не навиваат за Арсенал ! Конкретно Arsheavin или како и да е !:pop:

Ајде еден пораз и карање меѓу членовите :tapp:
Не се умешувам ... само да коментирам... Не реков дека цел меч го изигра Траоре добро.... некаде прво полувреме играше задоволително но потоа како изминуваше мечот му се креваше Агресивноста и стана опасен за тимот наш повеќе отколку по нивниот тим :toe:
Ако се стабилизира само може да изигра одличен меч со Челзи !
Тоа ке му го оставиме на Венгер да одлучи ? Се сложуваш ?:nesum:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Гледам дека нема некои коментари од оние кои навистина барем го знаат Арсенал ! Јас бев на ракомет и не успеав да ја догледам од 65 натаму ! Но онолку колку што гледав видов играчи без волја за победа и без волја за титула ! Убедливо најслабо издание на Фабрегас ! Мислам дека доделувањето на капитенската лента за него или некако е преголем товар или...не знам ! Знам само дека уште кога Галас ја изгуби, дека ке се смени нешто во Арсенал ! Мислам дека Галас е оној кој треба да биде капитен, тоа го имам кажано и сега го кажувам повторно !

За играта не кажувам многу едноставно ова е слаб ден за нас ! Се вракаме на 3-то место и сега со 8 бода помалку ! Нардениот викенд мора да ги поебдиме Челзи, иначе мислам дека секој друг резултат ке биде погубен за нас ! Ако не сакаме да ја изгубиме битката за титулата мораме да победиме !

Единствено Венгер што мора да направи е да ја врати самодовербата на највисоко можно ниво,и да ги убеди своите фудбалери дека треба да играат за нив и за забава, а не за титула ! Тоа само им прави притисок, тоа е очигледно !

Росицки мислам дека беше еден од оние кои беа солидни ако можи да се кажи така, но сепак и тој и Насри се далеку од формата, како и Дуду, кој не се снајде воопшто во тимот ! Арон беше изгубен, Сонг можеби имаше некој минимален придонес ! Фабрегас беше убедливо најлош на теренот, денес ! Галас и Вермален солидни, Траоре на клупа, Силвестер ин ! Сања солиден !
Се сложувам со проценката на играчите.

Инаку сум приметил дека секогаш после натпревари со репрезентациити мора да кикснеме. Дали тоа е една од причините незнам.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
GLUP EDEN

Abe tocak !!! normalno deka nema da bidam zadovolen i ke kritikuvam koa gubime !!!! Kazi mi kako da ne kritikuvas koa tepame samo so autsajderi !!!! Mn gi uvelicuvate igracite be !!!!Nemaat iskustvo i zatoa go pusat na mecevi so poiskusni timovi !!! GI SAKAM ARSENAL !!! ti mozes da puknes !!!! Koa ne razbirate toa e !!!!

daj be priberi se tepale netepale pak si ti tuka da im najdes mana pa izgubile be i so kur i prethodni sezoni sme gubele od autsajderi pa koa ke dojdese vreme nie da bideme tie autsajderi i koga site krevaa race i ne otpisuvaa uste pred utakmica TEPAVME
a ti si kako onie na utakmica krelinja so gi gleame so idat gledaat do 85min i stanuvaat da si idat bez razlika na rezultatot tie se gomnari a siguren sum deka i ti ke se pronajdes u niv


i aj vrati se na pocetok na temava i gledaj kakvi gluposti pisuvase koi igraci gi nabrojuvase i kazi mi dali nesto pogodi prvo so kazuvase i u so bese najglasen bese deka nema da dademe gol DO SEA NAJEFIKASNI SME SO NAJVEKE POSTIGNATI GOLA ama :nenene: ti toa ne go razbiras bitno e da napises nesto kolku da ti se brojat postovite



a i so se zamaram jas so tebe neznam od sea fino lepo samo ke gi skoknam tvoite postovi i se nadevam i drugite ke go napravat istoto
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Не се освојува титула со константно повредени неколку играчи од тимот.Едни ќе се вратат,други се повредуваат и цела сезона истото.Можеби треба посилни физички играчи,можеби треба друга тактика,можеби треба друг пристап на игра,веројатно челниците на Арсенал знаат што треба.Но едно е сигурно,вака не се освојуваат титули.Треба суштински промени.Идната недела може ќе ги тепаме Челзи,но тоа нема да значи титула,зашто треба фудбалери кои можат да издржат цела сезона.Дај боже да грешам.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Не се освојува титула со константно повредени неколку играчи од тимот.Едни ќе се вратат,други се повредуваат и цела сезона истото.Можеби треба посилни физички играчи,можеби треба друга тактика,можеби треба друг пристап на игра,веројатно челниците на Арсенал знаат што треба.Но едно е сигурно,вака не се освојуваат титули.Треба суштински промени.Идната недела може ќе ги тепаме Челзи,но тоа нема да значи титула,зашто треба фудбалери кои можат да издржат цела сезона.Дај боже да грешам.
Mегуредови ако читам тоа значи дека Ти сакаш Венгер да си оди ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom