Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
најмногу мака ми е тоа што се вратив дома да го гледам натпреваров,
а бев излезен со девојката и ја оставив дома за да гледам.
И што видов?
скапана игра и безвеза губење 2 бода против скапана екипа
барем да знаев да не ја гледав немаше да се нервирам толку
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
aa ќе почне ли дебелиов еднаш да игра фудбал бе да го еба :toe:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
еве според Гоал рејтинг на фудбалерите:

MILAN
Abbiati - 5.0: Did not have too many difficult saves to make, but he did all that was asked from him, and once again showed that he has improved on crosses.

Zambrotta - 6.0: Not a vintage performance from Zambrotta, who did not get forward as much he usually does, and was even flustered at the back the odd occasion.

Maldini - 7.0: Milan's standout defender for the second week running. Excellent against the young and up-and-coming Acquafresca.

Bonera - 6.0: Relatively solid was Bonera, who linked up well with Maldini. Occasionally lost concentration but these weren't major incidents.

Jankulovski - 6.5: Did well at left back, and whipped in numerous crosses in the second half, including one that Pato headed just wide.

Ambrosini - 6.5: The best out of Milan's deep midfielders. Tough in the tackle, and went closer than any of his team-mates when he headed just wide.

Gattuso - 6.0: Fiery display as usual from Gattuso, who never stopped running for the 79 minutes he was on the pitch. Could not match this quantity with quality though.

Seedorf - 5.5: Seedorf has been absolutely outstanding of late, but today we did not see his usual creativity. A couple of long shots but did not offer much else.

Kaka - 6.5: Blew hot and cold tonight, but nonetheless looked the most likely of making something happen, and went on one superb solo run in the first half when he set-up Ambrosini.

Ronaldinho - 5.0: Last week Ronaldinho was the hero, this week he was well off the pace. Still not fully fit and needs to work on increasing his match sharpness before he can play three times in seven days.

Pato - 6.0: Worked hard, and had a few efforts on goal, including one when he brought out a fine save from Marchetti. Ball just wouldn't fall for him at times.

Subs: Inzaghi 6.0, Shevchenko 6.0
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па реално,по тоа што го видовме.
А дали видовте дека дибекот Шева заеба чист гол.Амбро кога ја удри таа со глава од корна што беше нафрлена,удри у Шевченко,да не удреше идеше директно у гол!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Navivac sum na Liverpool no nemojte da mu dozvoluvate na Inter da vi ja zeme titulata.Ona pederceto Murinjo ne smee da se izraduva na titula kako i ona najgrdoto fudbalerce na svetot onoj so nosot kopacki Ibrahimovik treba i dvajcata da se simnat malku na zemja.Pozdrav
 
P

PewDiePie

Гостин
Сега дојдов и читам нула нула а Сидорф многу усрал а?Исто читам дека пичката од тренер што ја имаме пак играл со еден шпиц Пато се губи кога е сам во напад,тоа изгледа некој треба да му го каже или се губи или не е дораснат:toe:.Штета што делиме бодови на екипи што незнаат што е тоа победа.
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Мирољубив натпревар:)Задоволни двете страни!
Или можеби трите.:toe:

Сега дојдов и читам нула нула а Сидорф многу усрал а?Исто читам дека пичката од тренер што ја имаме пак играл со еден шпиц Пато се губи кога е сам во напад,тоа изгледа некој треба да му го каже или се губи или не е дораснат:toe:.Штета што делиме бодови на екипи што незнаат што е тоа победа.
Еб**и фанот ако сега го дознаваш резултатот. Единствено оправдување е ако си бил на Тоше.:smir:

Убаво рече еден од колегите на блогот http://milanfansmkd.blogspot.com/, анализите и емоциите од натпреварот ќе ги оставиме за утрешниот ден, ОВОЈ Е САМО НЕГОВ! RIP!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
го наебавме а?

Знаев, имав некое лошо претчуство! Сами сме криви.
Ако слабите утакмици ги губиме и влегуваме немотивирано во нив треба да си ја заборавиме желбата за освојување на калчото.:uvo:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Место да бидеме 4ти ние 9ти... :tapp:

не гледај така... гледај дека првите ни бегаат само 3 бода :smir:


иначе мора да се признае дека Каљари изиграа многу мотивирано и зачудувачки добро, од друга страна можам да кажам дека Милан не е Милан без Неста, Пирло, Бориело
 
А

Ајсшутер

Гостин
Разочаран од натпреваров требаше да испаднеме со големи сили и го тепаме Каљари и да не кикснуваме на ваквите дуели со зицери бидејки од таквите утакмици се собираат поени.
Иначе Малдини изјавил изгледа дека не е толку физички спремен да ги игра натпреварите и дека од другата сезона ке се пензионира,можеби е добар знак за раководството на Милан дека треба да се купи уште 1 најмалце дефанзивец.
Иначе овде можете да гласате кој беше најдобар играч на вчерашниот натпревар Каљари - Милан,засега Абиати води со 4-ри гласа заднего е Кака со 2 а по еден имаат Амброзини и Сидорф.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Берлускони жали што не го купиле Ибрахимович пред 2 години.... кога поради калчополи Милан ја започна сезоната со -8 бодови , Ибра не се одлучи да замине за Милан иако било блиску до тоа (се заебал, таа година Милан беше во ЛШ, ја овои и се избори за наредната сезона да биде :baeh:)

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=898481
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Малку фалеше да се крене прашина околу трансферот на Златан и Интер.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Како не Берлускони жалел ако толку сакал да дојде во Милан ке џитнел повеќе пари а не сеа само на медиумиве да им мрси.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Каљари-Милан...Дербито на последното коло!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom