Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
aj so sreka vecer mislam deka ke tepate 3:1 ve molam zgazete gi inter mn gi mrazam so sreka:helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
:vozbud::vozbud::vozbud: Вечер е дербииииииии :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Милано живее за ова дерби, јас живеам за овој ден и оваа победа :vozbud:

Овој па Мурињо стварно е фрик дал изјава дека ова дерби нема никакво значење за него и неговиот тим. Многу побитни се натпреварите на крај на сезоната :uvo: Изјавава не да не му е на место :nesvest: Како може вака да каже кога сите навивачи на Интер одвај чекаат исто и ние, навивачите на Милан, а тој едноставно кажува не е битно. Добро и он е фрик и Анчелоти е фрик. Вечер ќе биде еден дуел и меѓу нив тренерите.

Ајде нека дојде 20 часот ајдеееееееееееееееееееееее :vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Прав е човекот,да е до мене подобро да ги акнеме сите мали екипи па дербињта не мора да ги тепаме...
Имам некоја тензија што ја осеќам стандардно на овие денови,(стандардно жими петелов пред три години почна :) )желби имам прогнози јок.
Не ми е страв ни од Ибрахимович ни Адриано ни Кварезма ни Мансини ни никој,само од Абиати се плашам и од Малдини по малце.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
МИЛАН: 4-3-1-2 Абијати, Замброта, Малдини, Каладзе, Јанкуловски, Фламини, Гатузо, Амброзини, Сидорф, Кака, Пато.

Еве го составот и не знам колку е паметно да се игра со еден напаѓач ама се надевам дека Анчелоти знае шо праве(воа последното не требеше да го треснам:pos2::pos2:)
И инаку со најдобриот состав играме и мислам дека ќе ги:hump::hump:
 
P

PewDiePie

Гостин
МИЛАН: 4-3-1-2 Абијати, Замброта, Малдини, Каладзе, Јанкуловски, Фламини, Гатузо, Амброзини, Сидорф, Кака, Пато.

Еве го составот и не знам колку е паметно да се игра со еден напаѓач ама се надевам дека Анчелоти знае шо праве(воа последното не требеше да го треснам:pos2::pos2:)
И инаку со најдобриот состав играме и мислам дека ќе ги:hump::hump:
А А Ако мисли да има во ист состав фламини гатузо и амброзини нека ни е на здравје дебелиот решил да се брани:tapp::jaj::kesa:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Со овој состав Анчелоти ни кажува дека сака да ја има средината скроз под контрола...Изјави дека ќе напаѓа,и мислам дека во последен момент ќе направи измена на составот во првите 11,и тоа е тактички потег.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
О јеа дојде денот:vozbud:Ајде само нека продолжат со добра игра и победничкиот дух:vozbud:ај ја отидов да учам да можам вечер на раат да гледам:vozbud:
 
P

PewDiePie

Гостин
Мурињо го мразам од дното на душата значи поодвратен тренер НЕМА,ГАД затоа вечер ке го земе цел и после свршавање овај утакмица ке го шмука.:pusk:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
vecer ima inter da izgubat taka so ke plakat site na krajot kako malli deca. samo angeloti taa ne a zaebe rabotata da igrae so eden spic i da go stave ambrosini vo igra.i milam treba da mu dade sansa na antonini vo odbranata dosta mu e na maldini star e veke nema brzina.najdobar sostav:abiati, jankulovski-kaladze-antonini-zambrota, gatuzo-sidorf-kaka-ronaldinjo, shevcenko-pato.
so ovoj sostav tepame so sigurnost!!!!
a rezultatot ke bide 5:2!!!!!!!!!!1
FORZA AC MILAN
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
vecer ima inter da izgubat taka so ke plakat site na krajot kako malli deca. samo angeloti taa ne a zaebe rabotata da igrae so eden spic i da go stave ambrosini vo igra.i milam treba da mu dade sansa na antonini vo odbranata dosta mu e na maldini star e veke nema brzina.najdobar sostav:abiati, jankulovski-kaladze-antonini-zambrota, gatuzo-sidorf-kaka-ronaldinjo, shevcenko-pato.
so ovoj sostav tepame so sigurnost!!!!
a rezultatot ke bide 5:2!!!!!!!!!!1
FORZA AC MILAN
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Антонини централен дефанзивец:nesvest::nesvest::nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom