Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Кака(играше во второто полувреме со Лугано) ви се врати, Инзаги( повреда на адукторот на десната нога) повреден и пораз од второлигашот Лугано.

 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
КАКА: го посакувам „скудето“,Куп Уефа и стоти гол за Милан.
Примарна цел ќе ни биде првак на Италија, а купот на уефа не е исто како лига на шампиони ,но сепак голема ќе ни биде желбата да го освоиме и овој трофеј ,бидејќи ни недостасува во нашите витрини, а јас сакам да ја достигнам бројката од 100 голови во дресот на Милан, моментално ги имам 79.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Срамота! Резил е со тој тим да изгубиш од Лугано!
И пак не е до Анчелоти а?
 
P

PewDiePie

Гостин
ABE NE SE ZAMARAJTE VI TEKNUVA DEKA VO NEDELA TREBA DA SE IGRA VO SERIA A A NE SO NEKOJ VTOROLIGAS??INZAGI SE POVREDI TOA DO NEGDE E POZITIVNO AKO SE ZNAE DEKA NENORMALNION PAK MOZE KE GO STAVESE PRV TIM A SHEVA ILI PATO NA KLUPA:lud:.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
изјава на Кака и Сендерос во врска со натпреварот

RICKY KAKA'
"It's too bad to lose like this. Personally, though, I'm doing well. Now I am calm. Playing for 45 minutes was good for me and especially it made me see I feel no pain anymore.
I am available for the match in Genoa, but the decision whether to play me or not will be up to the coach, also because there are international players coming back."



PHILIPPE SENDEROS:
"I expected the debut to be with a different result, but what counts is to have started playing with Milan. The understanding with my team mates is already good, but it will certainly improve with time.
In the second half I went off for a slight muscular injury due to the intense preparations of these last few days."
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
имам чуство дека зимово ке се збогуваме со анџелоти:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ако ја изгуби ваа со џенова мислам дека ќе оди ОУТ!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Гледав реклама ќе даваат во недела во 15.00 Милан-Џенова на телма

Иначе Анчелоти не дал пред конференција после мечот со Лугано. Што да каже резил е. Наместо него се појавил Сидорф кој дал изјава и се извинил за лошиот резултат и слабата игра на фудбалерите.

А во Италија веќе спортските весници претпоставуваат дека Анчелоти наскоро ќе си замине од Милан. Дури одат дотаму што веќе претпоставуваат кој би можел да биде негов заменик. Се смета дека тоа може да биде Арсен Венгер или пак Марко ван Бастен или пак Франк Рајкард.

Сидорф изјавил дека грешка на Милан е што многу го форсирале Пато. Тој е млад фудбалски талент но има многу пред себе. Не може од него да се очекува многу на 18 години.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ако дојде рајкард се ќе биде загуба нема да го пушта Рони
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
пак тука :)

читам сме изгубиле од Л... втора лига 2:0 ни тргна со поразиве сезонава ама кога ќе се врати Кака ќе стави стоп :)

... а и ново име гледам во одбраната на официјалната (некој младинец) Pasini Nicola
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
пак тука :)

читам сме изгубиле од Л... втора лига 2:0 ни тргна со поразиве сезонава ама кога ќе се врати Кака ќе стави стоп :)

... а и ново име гледам во одбраната на официјалната (некој младинец) Pasini Nicola
баш денес си реков го нема Миланез нешто на темава :)
доредојде назад

и како ти се гледа ситуацијава
Кака играше и со Лугано 2 ро полувреме
мене ми мириса на смена на тренер ако се продолжи вака без веза
ќешки да е само вака на пријателскава и дека после од недела натака ќе доробиме
...........

еве го Никола Пасини

 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
Какво копиљче е овој Пасини.
Ама кузнае како игра...Иначе поразво...срамота не ми се верува дека стигнавме до ваков исхо на настаните во клубот.Мора нешо да се мења под итно,а бидејќи летово се мењаше и тоа многу на играчки план сеа нешо и на тренерски...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom