ПИВОФЕСТ во Прилеп, од 16-19.07.2009

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Веќе ми се најави првиот гостин со госпожата :) Ако е некоја ЗА,јас како гостопримлив ја нудам мојата визба/подрум - ова како за ноќевање,пошто веќе собава ми ја резервира еден мангуп од Козле,родум од Тетово по кева му:baeh:,а за дружба не е проблем,расположен сум за со секој да "фрлам" по некое пиво :)))
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Северина, Луис, Електрични Оргазам, Ван Гог, Тони Зен ... Колку што знам никој од овие немаат одкажано дека нема да гостуваат
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Да не има некои понови информации за кои бендови во кои ден ќе бидат?
Пошто најверојатно или првите 2 дена или на последниот ќе можам да одам па ме интересира кој ќе треба да го слушам :)
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Во сабота 18 јули во 23 часот ке бидам во првите редови за Северина хаха:vozbud:



За тие што се по пивото еве инфорамција што ке има :
1. Златен Даб
2. СКОПСКО
3. Kamenitza
4. BECK'S
5. Laško
6. TUBORG
7. AMSTEL
8. Staropramen
9. Stella Artois
10. скопско SILVER
11. Heineken
и др.:vozbud:

Еве нешто што оди со пиво во недела 19 јули во 23 часот Електрични Оргазам :vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.432
Поени од реакции
7.808
Ако Лашко донесат BANDIDOS ice. Ќе биде фино.
Другото се ми е горе-доле пробано и го има у продавница.

Од музички аспект петок е денот за мене бидејќи ги има Гоце Арнаудов :cuc:
А би сакал да го чујам во живо Тони Зен, никогаш не сум му бил на настап.

И многу ТоБ ќе биде ако овие Lucid State Dreamers се некои трансеришта :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Да ја надополниме листава - Carlsberg!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.432
Поени од реакции
7.808
Да ја надополниме листава - Carlsberg!
You'll never walk alone!!!
Станувам љубопитен, и решавам да не носам фото-апарат со мене. Ќе се фрлам на алкохолизација :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
You'll never walk alone!!!
Станувам љубопитен, и решавам да не носам фото-апарат со мене. Ќе се фрлам на алкохолизација :)
Е па тука има една дилема.Ако не носиш и ако се фрлиш на алкохолизација нeма да знаеш како си поминал,освен ако ти каже некој дека било добро или лошо :) А ако носиш апарат и да се фрлиш на алкохолизација,тогаш кога че ги видиш сликите че констатираш дали било добро или лошо :) Твое си е,види размисли си :)))) Јас за среќа на фото - апарат шо се носело знам дека некаде добро сум си поминал :)))
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.432
Поени од реакции
7.808
Слабо се познаваме, па не ми ја разбра идејата.
Се мислев да правам фото-приказна, па да ја објавам на еден сајт со надеж дека некоја новинска агенција ќе купи фотка од мене :) Башка мојот фото-апарат тежи 2,3 кг што и не е баш згодно за цело време да го м’кнеш со себе.
А за тоа дали било добро, се сеќавам на ствари, се додека не се отрујам од многу алкохол :) Тогаш се будам во (не)познат кревет :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Тапа фраери, појше пива има на лагер у Рамстор да си купиш :) ...
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Слабо се познаваме, па не ми ја разбра идејата.
Се мислев да правам фото-приказна, па да ја објавам на еден сајт со надеж дека некоја новинска агенција ќе купи фотка од мене :) Башка мојот фото-апарат тежи 2,3 кг што и не е баш згодно за цело време да го м’кнеш со себе.
А за тоа дали било добро, се сеќавам на ствари, се додека не се отрујам од многу алкохол :) Тогаш се будам во (не)познат кревет :)
Aaaaa...Сега е веќе појасно.Мислам дека настанов е добра прилика да се запознаеме :smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Да да на крајот на август беше годинава незнам зошто толку порано сигурно сакаат да го направат поголем поради конкуренцијата лани што беше од Пиволенд ама се знај кој град е за пиво Прилеп ебаго.
Даме со скопското ништо не се мери :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.432
Поени од реакции
7.808
Мир во судницата, овај на форумот.
Ќе има и ПивоЛЕНД, па ќе се споредува после тоа.
Сега да се сконцентрираме на Пиво Фест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom