ДЕТУ Михајло Пупин-Коце металец

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
ОК, сега сме на иста бранова должина како што би рекла Споменка-Физика :pos2::pos2::pos2:
:helou:
:eek:ftopic:Споменка :pos::pos::pos:... ::::класен ми беше Коле -физика .. Седи дете .седи ..ама седам професоре ..абе седи кога ти кажуем:pos:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
:eek:ftopic:Споменка :pos::pos::pos:... ::::класен ми беше Коле -физика .. Седи дете .седи ..ама седам професоре ..абе седи кога ти кажуем:pos:
Јас би рекол Коле боксерот и фанатикот по спортска, секој збор му завршува со Е.
Ти детее, седи да не ти ставам кеце.:pos::pos::pos::pos:
Истиот го има извадено еден од мој клас на Бит пазар, сакале 4-5 души да го решат и им се с'снам Коле и џом да ги нема овие.:pos2:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Јас би рекол Коле боксерот и фанатикот по спортска, секој збор му завршува со Е.
Ти детее, седи да не ти ставам кеце.:pos::pos::pos::pos:
Истиот го има извадено еден од мој клас на Бит пазар, сакале 4-5 души да го решат и им се с'снам Коле и џом да ги нема овие.:pos2:
:pos:.....Не ме чуди ова за Коле ..опасен тип ..:pos:..некад знаеше со билтен цел час да помине ..а и му предлагавме некој утакмици :pos:...У секој случај позитивен човек е ,на свој начин...само да не му се курчиш и имаш бодигард .
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Му текнуе ли на некој,т.е дали уште предаваат- професорот Кирил? на Василко? на Љубе математика? на Марјан(незнам кој предмет беше) брзиот што место не го фака,Споменка веке ја спомнавте и уште многу други .:vozbud:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Му текнуе ли на некој,т.е дали уште предаваат- професорот Кирил? на Василко? на Љубе математика? на Марјан(незнам кој предмет беше) брзиот што место не го фака,Споменка веке ја спомнавте и уште многу други .:vozbud:
Кире легендата сигурно, кореографија треба да му направиш за да имаш повисока оценка од цврст кец.
Марјан е уште таму, Љубе исто така а Василко не го знам.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Му текнуе ли на некој,т.е дали уште предаваат- професорот Кирил? на Василко? на Љубе математика? на Марјан(незнам кој предмет беше) брзиот што место не го фака,Споменка веке ја спомнавте и уште многу други .:vozbud:
:vozbud::vozbud:Василко имаше срцев удар ..па се опорави и изгледа уште предава дека истовремено и у ЕМУЦ работи ..за Љубе незнам ..а за Брзиот ..се ОЖЕНИ конечно :vozbud:

Како никој не го спомна легендата на Коце ...УГУРОТ :vozbud:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Го заборавивме него а и КАЕВ, тука неможе а да не се спомне РАТКО физичко, човекот со колекција на алкохол во негов кабинет поснабден е и од некои кафичи кај нас.:vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Го заборавивме него а и КАЕВ, тука неможе а да не се спомне РАТКО физичко, човекот со колекција на алкохол во негов кабинет поснабден е и од некои кафичи кај нас.:vozbud:
...најчуден од сите ми бил оној ..Шпољариќ..:vozbud:..а за Ратко ..ради неговото пиење .пред неколку години на Св.Трифун кога пиел со некој ученици ..овие се начукале и еден од нив го забоде другар ми со нож .на автобуската ..ц ц ц ц ц цццц....:nerv:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
...најчуден од сите ми бил оној ..Шпољариќ..:vozbud:..а за Ратко ..ради неговото пиење .пред неколку години на Св.Трифун кога пиел со некој ученици ..овие се начукале и еден од нив го забоде другар ми со нож .на автобуската ..ц ц ц ц ц цццц....:nerv:
Уште е чуден, сите го гледаат со презир таков е одвратен. Значи тоа беше муабетот за случката со бодењето? Мислам дека бев 2 година ако не се лажам.
Ми текна сега и на Павле, човекот со 3 тона мастика поради неговата постојана алкохолизирана состојба.
Згора на се и психолог или педагог беше.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Тоа школо ко за Адамсови најфрик професори предаваат див запад којзнае дали некогаш ги контролираат од министерство Споменка Спасе математика Кире се кој до кој...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
:eek:ftopic:Споменка :pos::pos::pos:... ::::класен ми беше Коле -физика .. Седи дете .седи ..ама седам професоре ..абе седи кога ти кажуем:pos:
да не мислиш на КолЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ:pos:
а Бошко-географија vs Зафир-техничко????:pos2:
додека ја учев таму многу беше закон,јака дружба,кул дечки(на кул мислев-дртнати),женски тапа(ма да у автобус и на рекорд ќе закачиш некоја,но....друго е во школо),Сковин беше(и уште е) близу етуц....еееее кога беше 30ден литро вино во Сковин-тоа беа времиња,две шпонски школи(асуц,емуц+некое си шпонско економско),,,, ПОВЕЌЕ ШТО САКАШ(можеше да има едно 3 паралелски се жени:))......се на СЕ-ЗАКОН СРЕДНОШКОЛСКИ ГОДИНИ беаа
а сега како што ми кажуваат ,Етуц не е тоа што беше порано, HARDCORE школо,сега стана некое си Кремско школо,само не знам зашто го уништија, се знаеше тогаш кој е кремче и женче идеше ГИМНАЗИЈА и Економско,додека ова беше ВАН ЕЛИТА...СО ЕДЕН збор НАЈHARDCORE ШКОЛО ВО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!!!
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
:vozbud::vozbud:Василко имаше срцев удар ..па се опорави и изгледа уште предава дека истовремено и у ЕМУЦ работи ..за Љубе незнам ..а за Брзиот ..се ОЖЕНИ конечно :vozbud:
Абе имаше шпекулации или муабети демек тој Брзиот порано бил вљубен ова она.па као демек нешто се десило со типката и од тогаш он станува брзи.. нели место не го фака,на времето праиме писмена он седи на клупа горе.. и пали цигара :pos2:..
Се секавам на една ситуација кога од мој клас скршија еден волтметар или нешто слично и кога он рече ,цитирам- Па добро ништо страшно , се дешава нели,утре сите донесете по 100 евра во школо да го платите инструментот :vozbud: Ах тоа шемите што ги црташе никако да ги запамтев :tapp:.

А Василко.. па добро типот имаше голема љубов кон чашката.
На времето со Кире се беа запиле помегу двете смени во една од школските сендвичари.. биле толку пијани што морале со такси да ги носат на трезнење.. После тоа Василко 2 недели го немаше у школо..По се излеа премногу испил дефинитвно :pos2:
Памтам ситуација кон мене.. кога ја немајки поим стоев на табла и он откако заклучи дека е тоа така ме испрати со зборовите..
А да ти пишам ја тебе една Перспективна единица па ти можеш кога сакаш да одговараш не е никаков проблем..:helou:
Некои го искористија малце( ми стаија 2ка) другите го искористија максимално ( си стаија 5ки ) како и да е добар тип беше :D

Кире.. што да се каже за типот бе.. Невидена интелегенција..Сите можни финти и варијации на финти ги знаеше...Едина мана му беше што често беше нерасположен па ние мораше да го трпиме..
Памтам ситуација у стилу.. нека излезе на табла кој е дежурен и нека пише... дека... денес Штрајкувам !!! :toe: :pos2:
Me тераше да му пишувам пола книга во тетратка.. фактички да ја препишувам книгата за да кога дојде време да ја прегледа не ни глеаше што сум пишал,.само ја ишкрта за да друг не ја препише.. ова иако ми беше класен :tapp:

Љубе Математика.. Страв и трепет беше типот за мене.
Многу јаки тросмислени одговори на секое ваше прашање..
У стилу.. Професоре може да одговарам? а он вика- Што си напраил бе па да одговараш?? или па Професоре може ли да одам до WC..a он вика Незнам дали можеш Ај пробај и кажи ни :pos2:

Oстали... Joван Дуковски? Лиле Основи на ЕлектроТехника? Лазе Митревски а.к.а Генерален секретар на ФФМ :vozbud:? Драган по Одбрана и заштита? и уште кој ли имаше...:toe:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Лиле е ѕвер од проф. ме спремаше за електротехника за испити на електро.
Легендата по музичко не смее да се заборави и ликовно го цитирам "гума на маса-кец и те праам мумија до 2020" :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Легендата по музичко не смее да се заборави и ликовно го цитирам "гума на маса-кец и те праам мумија до 2020" :pos::pos::pos::pos:
Како ли можев да го заборавам него бе :pos2:.
Сите опери ги знаев на памет.. Damn.. :S
Излеа син му играше фудбал во Силекс на времето..
Па кога имаше пренос од Силекс со некој друг,глеавме на Тв. ако не,златно радио нели :vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Абе имаше шпекулации или муабети демек тој Брзиот порано бил вљубен ова она.па као демек нешто се десило со типката и од тогаш он станува брзи.. нели место не го фака,на времето праиме писмена он седи на клупа горе.. и пали цигара :pos2:..
Се секавам на една ситуација кога од мој клас скршија еден волтметар или нешто слично и кога он рече ,цитирам- Па добро ништо страшно , се дешава нели,утре сите донесете по 100 евра во школо да го платите инструментот :vozbud: Ах тоа шемите што ги црташе никако да ги запамтев :tapp:.

А Василко.. па добро типот имаше голема љубов кон чашката.
На времето со Кире се беа запиле помегу двете смени во една од школските сендвичари.. биле толку пијани што морале со такси да ги носат на трезнење.. После тоа Василко 2 недели го немаше у школо..По се излеа премногу испил дефинитвно :pos2:
Памтам ситуација кон мене.. кога ја немајки поим стоев на табла и он откако заклучи дека е тоа така ме испрати со зборовите..
А да ти пишам ја тебе една Перспективна единица па ти можеш кога сакаш да одговараш не е никаков проблем..:helou:
Некои го искористија малце( ми стаија 2ка) другите го искористија максимално ( си стаија 5ки ) како и да е добар тип беше :D

Кире.. што да се каже за типот бе.. Невидена интелегенција..Сите можни финти и варијации на финти ги знаеше...Едина мана му беше што често беше нерасположен па ние мораше да го трпиме..
Памтам ситуација у стилу.. нека излезе на табла кој е дежурен и нека пише... дека... денес Штрајкувам !!! :toe: :pos2:
Me тераше да му пишувам пола книга во тетратка.. фактички да ја препишувам книгата за да кога дојде време да ја прегледа не ни глеаше што сум пишал,.само ја ишкрта за да друг не ја препише.. ова иако ми беше класен :tapp:

Љубе Математика.. Страв и трепет беше типот за мене.
Многу јаки тросмислени одговори на секое ваше прашање..
У стилу.. Професоре може да одговарам? а он вика- Што си напраил бе па да одговараш?? или па Професоре може ли да одам до WC..a он вика Незнам дали можеш Ај пробај и кажи ни :pos2:

Oстали... Joван Дуковски? Лиле Основи на ЕлектроТехника? Лазе Митревски а.к.а Генерален секретар на ФФМ :vozbud:? Драган по Одбрана и заштита? и уште кој ли имаше...:toe:
Добар муабетттттт.... 100% си у право за дешавкиве ..исти имаше и кај мене ... Брзиот незнам дали пали цигара во училница веќе ,ради законот за пушење на јавни места ... тоа шемите на рака сум ги цртал кога имаше писмена ...а кога поврзувавме волтметри со клеми и слично ..еден школски послем поврзување го прашува брзи дали да уклучи струја ,брзи вика цитирам ::::Уклучи па отидовме све у пичку матер , и ја ,и ти,и цела училница у курац :::

Кај Василко стара традиција е да си ставаме сами оценки , ја Тројка си шибнав ..неќев многу да искористувам ....само да не го гледаш кога објаснува ..ке се ѕвери у тебе цело време

Лиле :::Кој не го знае Ома -да си иде дома::: :salut:...

Драган ...ноу комент ..според мене ..закон е:pos2: ..посебно кога расклопувавме мини ...ако извади некој осигурач погрешно ..ти се дере на уво и ти вика ....БАУУУУУУ умре и шо сега .....:uvo:

ц ц ц Зафир еднаш ми даде јака клоца ..пошто низ ходникот со канцеларии поминав ....племето негово

а овој од ликовно ...МУМИЈАТА :vozbud:мене ке ме праел МУМИЈА до 3003-та
 

Kajgana Shop

На врв Bottom