ДЕТУ Михајло Пупин-Коце металец

Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Дечки само шо завршив осмо, и планирам да се запишам во михајло пупин, попознато како коце металец,но многу ми мрчат за тоа школо па има ли некој искуство да ми пренесе од тоа школо колку е тешко и сл.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Најважно е ти што сакаш, а не што ти велат другите :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Јас завршив ова година таму и право да ти казам ако сакаш да учиш кје научиш кје те обучат како и сегде .. онаа лоша репутација од порано нема врска со тоа што е денес затоа што е доста строго и не е така лесно да добиеш добра оцена ...негативната страна се тепачките во автобуси кој се се поретки , нема зенски , и е доста далеку .......... Јас ако сега пак треба да се одлучам за средно не би се одлучил за во коце ... тоа е мое мислење
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Позитивно е што ке си обучен за струката што ке ја одбереш, и како што кажуваат дека е построго и потешко последниве години но сепак со 1-2 тетратки можеш 9 месеци во школо да идеш:)

А негативно ако ти одговара да си тепан барем еднаш во тие 4 години и скоро ич нема да гледаш женски:)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
, и е доста далеку ..........
Aбе зависи како глеаш на работите.. ако си од Ново Лисиче или Аеродром тогаш пешки е 20 мин,а не праам муабет за евентуален АвтоСтоп или такси ако идете 3-4ца..Значи така не е далеку воопшто.

Позитивно е што ке си обучен за струката што ке ја одбереш, и како што кажуваат дека е построго и потешко последниве години но сепак со 1-2 тетратки можеш 9 месеци во школо да идеш:)

А негативно ако ти одговара да си тепан барем еднаш во тие 4 години и скоро ич нема да гледаш женски:)
Од сето ова само последните 6 збора се точни,.али треба да се рачуна на тоа дека има професорки,млади стари(мегу нив беше и Чичолина :vozbud:)
така да нема да е без ич :pos2:.

Дечки само шо завршив осмо, и планирам да се запишам во михајло пупин, попознато како коце металец,но многу ми мрчат за тоа школо па има ли некој искуство да ми пренесе од тоа школо колку е тешко и сл.
Едно е сигурно .таму никогаш нема да ти е досадно :pos2:
Има помалце девојки,впрочем ке треба да си срекен ако се погоди во твојот клас некоја. Ова ти зборам како беше пред 10тина години.Можно е да тргнало на подобро .

Што се однесува до тоа какви муабети имало за тоа школо,такви муабети имаше и кога ја требаше да се запишувам таму.
Од тоа дека треба да плакаш на домците за патарина(не дека не ме стопирале :)) ),па све до тоа дека ке ти продаваат камења ,онака фино лепо ти доагаат и ти продаваат камења иако тебе не ти требаат камења ама поентата е да дадеш пари а да добиеш нешто да не си без ич .. фер од нивна страна нели :pos2:
Али тоа остана на муабети такви проблеми нема да имаш тоа е дефинитвно ,и не се плаши од тоа.

Од друга страна зависи на што ке се запишуваш,на кој смер.Освен ако не идеш за Монтери и инсталатери,другите струки се мн добри.Посебно би ја издвоил онаа за информатика и сметачка техника ако постои како таква ,под тоа име. Добро беше тоа ,а сеа е сигурно уште подобро.
Нека не те лажат дека со 2 тетратки ке можеш да поминуваш цела година,тоа попрво у гимназија ке се напраи него у Михајло Пупин.
Ваљда се сменети и дел од легендарните професори кои можам да ти кажам дека едноставно неможеше некој да ги зафркне во нешто..Они имаа поминато сфашта ,и затоа беа и те каков авторитет :D
У врска со учењето според мене највеке ке треба да знаеш Математика ,многу е зафркнато тоа ,има неколку предмети во кои математиката е главна така да имај го тоа у предвид.
Имаше таму деца кои ја лично се прашував што ли бараат тука пошто со своето знаење можеа да бидат кај сакаат али они едноставно си го сакаа тоа што се учеше таму и затоа викам не е дека само проблематични деца има таму..
Оди види каква програма имаат што нудат можем ке ти се присвига :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.919
Дечки само шо завршив осмо, и планирам да се запишам во михајло пупин, попознато како коце металец,но многу ми мрчат за тоа школо па има ли некој искуство да ми пренесе од тоа школо колку е тешко и сл.

НЕ ИДИ ...Ке се заебеш ако отидеш ...катастрофа е ... послем нема каење ..ова ти е најдобриот совет ,веруј ....иди си во некое школо со девојчиња ..што ке видиш у Коце ц ц ц ..ништо .досада и досада ..тапа е ...глупи предмети шо немаат везе со струката ..многу забегани фаци ...многу имаш и за одење ,4 спрата е школото од скалите уште ме болат нозе ...само големи сали за спорт има ова-она .. повеќе гад професори ...математички срања ..бескорисно е .... И ПАК ТИ КАЖУВАМ , НАЈДИ НЕКОЕ ШКОЛО СО ЖЕНСКИ ..Тука нема за лек ....ц ц ц ..Барем ке имаш инспирација да одиш у школо ...


Еве
Тука
Умира
Цивилизацијата

Р.И.П
 

InTr0

138 bpm
Член од
28 јуни 2007
Мислења
90
Поени од реакции
8
Еве
Тука
Умира
Цивилизацијата
Ја би
Еве
Тука
Учат
Царевите

Слушај бе... Јас учам у коце, и ништо не му фали на школото, професорите си се топ, а и доста повеќе работи ќе научиш него у ПТТ да се запишеш...
Ко второ ти си една од тие грди фаци чим сакаш у школо женска да фатиш... јас неам у клас женски, али затоа имам ВАН клас...
Не му шири дезинформации на детето... ако сака да биде нешто, ако се определил кој смер ќе му остане у животот, и ако планира да УЧИ, нормално... може да се запише... А ако е џаболебар и ако мисли дека ќе му пишуваат петки ко у основно, мало сутра...

P.S.: СЕТУ :smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.919
Ја би
Еве
Тука
Учат
Царевите

Слушај бе... Јас учам у коце, и ништо не му фали на школото, професорите си се топ, а и доста повеќе работи ќе научиш него у ПТТ да се запишеш...
Ко второ ти си една од тие грди фаци чим сакаш у школо женска да фатиш... јас неам у клас женски, али затоа имам ВАН клас...
Не му шири дезинформации на детето... ако сака да биде нешто, ако се определил кој смер ќе му остане у животот, и ако планира да УЧИ, нормално... може да се запише... А ако е џаболебар и ако мисли дека ќе му пишуваат петки ко у основно, мало сутра...

P.S.: СЕТУ :smir:
Женска да фатам од школо .. ти нормален си ..ја завршив у Коце ... и тапа ми беше .. сакам да кажам подруго е со девојки во школо околу тебе ..него геј атмосфера...... ДОСАДНО е ....4000 машки и 3 девојчиња ако ти одговара на тебе ..твој филинг

Плус..Се учат непотребни работи за струката во која си запишан ...

Тепањето е намалено , пошто поновиве генерации се ко дупнати балони ... Добар фајт имаше ја коа учев .. нека не памтат
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
ЕТУЦ, ми разбуди спомени од пред две години.
Таму завршив и јас и брат ми, тоа што нема девојки нека не те замара многу многу баш попрво ти би завршил со некоја него некој од ЈБТ а ова ти го кажувам од искуство.
Некој викаат дека учењето е боза,:pos2::pos2::pos2: многу е кренат критериумот на учење дисциплина и останато со што сигурно ти кажувам дека ПТТ се дефинитивно под Коце а и некој од останатите училишта и гимназии.
Добри 4 години поминав таму, автоматика и сметачка техника. Најубаво ти да си се одлучиш каде сакаш да се запишеш и да не те премислува некој зашто после ебење нема каење.
Патот до таму и назад авантура секој ден:vozbud: кога само ќе се сетам на фештите во автобус и слично:pos2::pos2::pos2:
Околу тоа со тепачки некој што спомна додека учев имаше но за разлика од порано беа драстично намалени и се поретко ги имаше и сега верувам дека е така ако не и подобро.
Ако си човек на место сигурно дека нема да јадеш ќотек како што некој кажа во горните постови него може само од тебе да јадат:helou:
Ако сакаш уште нешто да прашаш слободно:smir:

Женска да фатам од школо .. ти нормален си ..ја завршив у Коце ... и тапа ми беше .. сакам да кажам подруго е со девојки во школо околу тебе ..него геј атмосфера...... ДОСАДНО е ....4000 машки и 3 девојчиња ако ти одговара на тебе ..твој филинг

Плус..Се учат непотребни работи за струката во која си запишан ...
Која генерација заврши и зашто така мислиш? Многумина кои ги знам а и самиот јас по прашањето каде би се запишал ако сега си пак средно сите викаат назад во Коце што не е случај со луѓе од Борис, ЈБТ, Корчагин итн итн.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.919
ЕТУЦ, ми разбуди спомени од пред две години.
Таму завршив и јас и брат ми, тоа што нема девојки нека не те замара многу многу баш попрво ти би завршил со некоја него некој од ЈБТ а ова ти го кажувам од искуство.
Некој викаат дека учењето е боза,:pos2::pos2::pos2: многу е кренат критериумот на учење дисциплина и останато со што сигурно ти кажувам дека ПТТ се дефинитивно под Коце а и некој од останатите училишта и гимназии.
Добри 4 години поминав таму, автоматика и сметачка техника. Најубаво ти да си се одлучиш каде сакаш да се запишеш и да не те премислува некој зашто после ебење нема каење.
Патот до таму и назад авантура секој ден:vozbud: кога само ќе се сетам на фештите во автобус и слично:pos2::pos2::pos2:
Околу тоа со тепачки некој што спомна додека учев имаше но за разлика од порано беа драстично намалени и се поретко ги имаше и сега верувам дека е така ако не и подобро.
Ако си човек на место сигурно дека нема да јадеш ќотек како што некој кажа во горните постови него може само од тебе да јадат:helou:
Ако сакаш уште нешто да прашаш слободно:smir:



Која генерација заврши и зашто така мислиш? Многумина кои ги знам а и самиот јас по прашањето каде би се запишал ако сега си пак средно сите викаат назад во Коце што не е случај со луѓе од Борис, ЈБТ, Корчагин итн итн.

Генерација 2002-2006 ... Многумина шо ги знам јас викаат дека никогаш повеќе не би се запишале во Коце ....доста и се префрлија во други школи ...заебанции,дружба тоа е све ок ..ама нема разновидност тоа е главниот проблем ..еден пол .. ..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Генерација 2002-2006 ... Многумина шо ги знам јас викаат дека никогаш повеќе не би се запишале во Коце ....доста и се префрлија во други школи ...заебанции,дружба тоа е све ок ..ама нема разновидност тоа е главниот проблем ..еден пол .. ..
Значи генерација пред мене имаш завршено, ништо чудно и да те знам.
Каква разновидност? Си знаел каде се запишуваш, знаеш што те чека така? ако не ти се свиѓало тоа што си се запишал?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.919
Значи генерација пред мене имаш завршено, ништо чудно и да те знам.
Каква разновидност? Си знаел каде се запишуваш, знаеш што те чека така? ако не ти се свиѓало тоа што си се запишал?
Се заебав .... се запишав дека ми беше блиску ,па да не се возам многу со автобус ...сакав и да се префрлал ,ама немав мои финансии за полагање испити во други школи...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Се заебав .... се запишав дека ми беше блиску ,па да не се возам многу со автобус ...сакав и да се префрлал ,ама немав мои финансии за полагање испити во други школи...
А што со тие што не им беше блиску? Што доаѓаа од Тетово, Куманово, Ѓорче?
Какви ти се тие финансии? Сакаш да кажеш дека ти требаат пари за да земеш добра оценка во некое друго училиште?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.919
А што со тие што не им беше блиску? Што доаѓаа од Тетово, Куманово, Ѓорче?
Какви ти се тие финансии? Сакаш да кажеш дека ти требаат пари за да земеш добра оценка во некое друго училиште?

ЦЦцц..Не ме разбра ... За да се префрлиш во друго школо ...нормално дека се мењаат и предметите , и тие предмети шо ги учат другите а што си ги немал ти , ги полагаш на испити ..а секој испит се плаќа дебело ...во Коце има предмети шп ги нема нигде , па затоа има многу разни предмети за полагање плус пари да дадеш за нив...нема везе со оценките .. не е толку едноставно да смениш школо ..има доста процедури ..прво кај педагог жалби ова -она документи ...ц ц ц ...па ти го тупат да останеш ..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
ЦЦцц..Не ме разбра ... За да се префрлиш во друго школо ...нормално дека се мењаат и предметите , и тие предмети шо ги учат другите а што си ги немал ти , ги полагаш на испити ..а секој испит се плаќа дебело ...во Коце има предмети шп ги нема нигде , па затоа има многу разни предмети за полагање плус пари да дадеш за нив...нема везе со оценките .. не е толку едноставно да смениш школо ..има доста процедури ..прво кај педагог жалби ова -она документи ...ц ц ц ...па ти го тупат да останеш ..
ОК, сега сме на иста бранова должина како што би рекла Споменка-Физика :pos2::pos2::pos2:
:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom