Лига на Шампиони 2009-2010

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ја за каква среќа зборуам, ох леле. Само Ибракадабра, Син и Иосоно шо се реални фанови, другиве сте тапа. Ама стварно тапа.
Самиот кажуеш дека Интер со црвен картон "издржале" во Русија, де објасни ми како тоа издржаа. Да најдеме хајлајтс што само не влезе во голот на Цезар? Дома со Барселона у 10 мин шупакот Ибра испаѓа сам на сам и не дава гол, а замисли да даеше... Тоа не е среќа нели или треба голот да го погоди за среќа да биде. Дома со Динамо Киев нема да коментирам, али самиот резултат кажуе. А пошто зборам за Мурињо колку среќа има ке ја спомнам и минатата сезона како само ги поминавте групите со еден Вердер и тоа гејците. Губи дома од педерите и се квалификуе бе, со пораз. И он нема среќа, јас имам.
А нели оди и вака ситуацијава, притисокот да биде врз Интер бидејки ако изгубат ке мора дома со Рубин да тепаат. А знаеме Интер колку се јаки коа се под притисок.
А пријателската е само резултат кој го спомнав бидејки сакам да се исполни само за да не читам по форумов како тоа Интер е огромна екипа во Европа и како се во поповолна ситуација. На Милан не можете за ташаци да му се фанете. Вакви онакви го здрвија Реал среде Бернабе, ама нема да ја глеаме таа приказна вечер.
И сега што тоа на Ибра не влегло, значи дека Интер имаат срека? :tapp:

Па Цезар спаси доста во Казан, а Интер играа без Снајдер, Мота и исклучениот Балотели. Издржаа што на тешко гостување, со 2ца првотимци и играч помалку против рускиот шампион, на гостински терен не примија уште еден гол. Интер до исклучувањето играше многу подобро од Рубин а и потоа имаа неколку шанси.

Со Динамо и не треба да коментираш повеке, пак Интер имале срека... Те разбирам.

Каква врска има лани со овој натпревар?

Пријателска според тебе е исто како и натпреваро од круциално значење во Лигата на шампионите.

За Милан е посебна прича, не е темата тоа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Јасно ми е се чим слепо верува дека Bwin не ги договори тие две утакмици \o/:tv::tv::tv:
 
G

Gray Foxx

Гостин
И сега што тоа на Ибра не влегло, значи дека Интер имаат срека? :tapp:

Па Цезар спаси доста во Казан, а Интер играа без Снајдер, Мота и исклучениот Балотели. Издржаа што на тешко гостување, со 2ца првотимци и играч помалку против рускиот шампион, на гостински терен не примија уште еден гол. Интер до исклучувањето играше многу подобро од Рубин а и потоа имаа неколку шанси.

Со Динамо и не треба да коментираш повеке, пак Интер имале срека... Те разбирам.

Каква врска има лани со овој натпревар?

Пријателска според тебе е исто како и натпреваро од круциално значење во Лигата на шампионите.

За Милан е посебна прича, не е темата тоа.
Значи ја џабе лаам два саати тука на форумов, никој не ме чита.
Ок Интер се најјаки, немаа среќа во Русија, немаа со Барса, немаа лани среќа во групите со Манчестер во Милано и безброј ситуации во ерата на Мурињо во Интер.
И ке ти повторам резултатот од пријателската сакам да се повтори, не викам дека има некаква врска со денешнава круцијална утакмица. Читај малце.

Јасно ми е се чим слепо верува дека Bwin не ги договори тие две утакмици \o/:tv::tv::tv:
Пеер немој вака, патетичен си. No offence.
Bwin сигурно договорија и да им поништат регуларен гол на Милан и после тоа Пато магично да се најде во гол позиција за 3-2, ау да ке забораев и Пирло го договорија да му ја тресна на Касиљас од 25 метри.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Значи ја џабе лаам два саати тука на форумов, никој не ме чита.
Ок Интер се најјаки, немаа среќа во Русија, немаа со Барса, немаа лани среќа во групите со Манчестер во Милано и безброј ситуации во ерата на Мурињо во Интер.
И ке ти повторам резултатот од пријателската сакам да се повтори, не викам дека има некаква врска со денешнава круцијална утакмица. Читај малце.
Не, Интер имаат срека што се први во Калчо и во групата. Дај не ме смеј. :pos2:

Ај важи, ке се повтори. :pos:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Не, Интер имаат срека што се први во Калчо и во групата. Дај не ме смеј. :pos2:

Ај важи, ке се повтори. :pos:
Не за калчото, за групата во ЛШ зборуам. А за резултатот може и 0-5 да биде може и 1-1, ама нема да се смени фактот дека Интер во Европа го нема рецептот за успех. Посебно на Меаца.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Не за калчото, за групата во ЛШ зборуам. А за резултатот може и 0-5 да биде може и 1-1, ама нема да се смени фактот дека Интер во Европа го нема рецептот за успех. Посебно на Меаца.
Интер е во најтешката група и е моментално пред Барса која е шампион на Шпанија, Рубин Казан, шампион на Русија и Динамо Киев кој е шампион на Украина.

За тоа треба нешто повеке од срека...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Интер е во најтешката група и е моментално пред Барса која е шампион на Шпанија, Рубин Казан, шампион на Русија и Динамо Киев кој е шампион на Украина.

За тоа треба нешто повеке од срека...
Точно, на Мурињо среќата. И ја имаат. Факт!!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да бе , ние коа тепаме среќа е .... Ете ти ги милан што го тепале Реал на сред Мадрид (ко Алкорон да го тепале лол) 0-4 го попија од неуиграна екипа :tv::tv:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.231
Калакурница стана во групава, сега секој има реални шанси да оди понатаму. Јас типувам дека еден од Барселона или Интер ќе остане со празни раце, а кој ќе биде, ќе видеме..
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Сега Барса можи да биде сигурна за во следна рунда,ако тепа со Интер..ама тоа ќе биде тешко..како и да е ќе гледаме интересен фудбал со многу шанси,голови,дриблинзи...итн
:baeh:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ме сј*ба Рубин :tapp:

1 ја имав.

Сега Барса со помалку грижи ке влезе во овој дуел, се надеваме на добра утакмица :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Деко срце ајде на коленици и дувај сеа.
:pipi::pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom