Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Игуаин е недопирлив на позицијата напаѓач, плус тоа Рибери не е напаѓач па да може да го загрози местото на Игуаин.
Игуаин е недопирлив, токму така. Но ај сетете се кога играа Роналдо, Кака и Игуаин заедно, Игуаин играше како да е изоставен, ја немаше таа слобода што ја посакува. А баш кога се повредија двајцата(во различно време) Игуаин искористи, и не убеди дека е најдобар напаѓач кај нас. Ама кога ке земам впредвид дека се губеше Игуаин со двајцата, а што ке биде кога ке дојде и Рибери ? Рачунајте дека со еден напаѓач ке се игра, а не со два.(А и парите за Безенма не се фрлени за да имаме доста солидна резерва)
Секој има свое мислење нели ? Би сакал да не е вака, но остануе да видиме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.501
Поени од реакции
58.887
Ми текна дека долго време не сум пишал нити пак читал во другите фан - клубови (освен оние противничките од Сериа А поради хумор и сатира). Морам да кажам дека многу малку гледам фудбал зошто немам доволно време, а порано редовно го следев Реал кој ми е омилен клуб од Примера. Генерациите на Шукер и Мијатовиќ, Раул и Мориентес, и онаа на Зидан, Фиго, Р.Карлос, Роналдо... ги следев редовно.

Па, како иде? Се вклопуваат ли коцките? Многу слабо слушам/читам за Кака. Како му оди и дали заедно со Роналдо ќе бидат силен тандем или повеќе ќе си сметаат еден на друг?

Како и да е, многу успех и титула во Примера оваа година!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ми текна дека долго време не сум пишал нити пак читал во другите фан - клубови (освен оние противничките од Сериа А поради хумор и сатира). Морам да кажам дека многу малку гледам фудбал зошто немам доволно време, а порано редовно го следев Реал кој ми е омилен клуб од Примера. Генерациите на Шукер и Мијатовиќ, Раул и Мориентес, и онаа на Зидан, Фиго, Р.Карлос, Роналдо... ги следев редовно.

Па, како иде? Се вклопуваат ли коцките? Многу слабо слушам/читам за Кака. Како му оди и дали заедно со Роналдо ќе бидат силен тандем или повеќе ќе си сметаат еден на друг?

Како и да е, многу успех и титула во Примера оваа година!
Фала фала а во Лига на Шампиони...таа за вас? :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.210
Па, како иде? Се вклопуваат ли коцките? Многу слабо слушам/читам за Кака. Како му оди и дали заедно со Роналдо ќе бидат силен тандем или повеќе ќе си сметаат еден на друг?
Овде само ќе ти кажам една изјава која ја имаше пред почетокот на сезоната која велеше "Ако некој се најде да го сопре Реал, тоа може да се случи само во првата полусезона." Затоа што тоа е времето кое се уигруваше тимот, а и треба да се земе во предвид дека наредните дербија (Валенсија, Севиља, Барселона) ги играме на домашен терен.

Коцките се веќе вклопени, во последните натпревари се докажа дека Реал Мадрид не е тим на поединци, и дека почна да владее онаа тимска игра која сите ја очекуваат. Кака во натпреварот со Барселона беше одличен, и таман кога почна да игра како во Милан, се повреди. Најверојатно ќе може да игра во Недела со Осасуна. Кака и Роналдо немаат одиграно заедно натпревар од 30 септември (освен Ел Класико) па сеуште е рано да се заклучи дали ќе биде убиствен тандем од нив двајца, или еден на друг ќе си сметаат. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Штом и Капело кажа дека Реал почнува да личи на оној прав Реал, да се надеваме дека е така. На последните 3-4 утакмици се забележа огромно подобрување во играта за разлика од првите утакмици, што е и нормално. Не беа давани голови на сила, акциите се далеку потечни и тоа ме радува. Се надевам дека ако не оваа година, наредната ќе бидеме недопирливи :)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Штом и Капело кажа дека Реал почнува да личи на оној прав Реал, да се надеваме дека е така. На последните 3-4 утакмици се забележа огромно подобрување во играта за разлика од првите утакмици, што е и нормално. Не беа давани голови на сила, акциите се далеку потечни и тоа ме радува. Се надевам дека ако не оваа година, наредната ќе бидеме недопирливи :)
да ама само без многу корекции во тимот... само може видич или таиво
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Горе некој спомна Маикон и Клиши, ја би многу повеќе за Коларов од Лацио. Интер видов нешо нудел 8 или 9 милиони што за него е малку. Иначе за Рибери, Марсело ке ја изгуби оваа позиција и ке го вратат позади лев бек каде некако не ми е сигурен ко патарушка е само трча.:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.210
Горе некој спомна Маикон и Клиши, ја би многу повеќе за Коларов од Лацио. Интер видов нешо нудел 8 или 9 милиони што за него е малку. Иначе за Рибери, Марсело ке ја изгуби оваа позиција и ке го вратат позади лев бек каде некако не ми е сигурен ко патарушка е само трча.:toe:
Арбелоа ќе игра таму.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Ако Марсело баш сега загуби место во првите 11 би било многу жалосно за неговиот талент. Сега кога е во таква форма не би било пожелно да седи на клупа
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
колку побрзо толку подобро... сепак моментално е најдобриот штопер, и сега да додје нема да е проблем :helou:
Може Видич да дојде ама на лето,не сега.Ние бараме решение за сега,откако ќе се врати Пепе немаме гајле.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.633
Поени од реакции
43.381
Уште името во Манчестер да си го смените и таман ќе биде..:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom